Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 11 - Subterranean Derpinism (Przeczytany 17768 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Ok, problem natury technicznej obejmujący angielska wersje gry.

Działało, działało, z dupy przestało.

Przy próbie uruchomienia - czarny ekran i tyle. Jp exe dziala ok. Eng nie. Przessałem, brak zmian. Any ideas? Inne 2hu działają bez problemu.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #1
Spróbuj uruchomić poprzez vpatcha i podmienić nazwę th11e.exe na th11.exe (zrób backupy obu plików).

Link do plików vpatch: http://en.touhouwiki.net/wiki/Game_Tools_and_Modifications#Vsync_Patches

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #2
Mnie się z kolei ciut wolniej uruchamia. W sensie jest dłużej czarny ekran...ale po 5 sekundach się włącza ekran logowania.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #3
Nie działa.

Vid: www.touhou.pl/temp/DSCN1375.avi (9 MB)

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #4
>W tle jakaś inna włączona gra
Top kek. Wyłącz wszystko, co może używać dajrekt iksa, i spróbuj ponownie.
Ew. zainstaluj nowszą wersję sterowników grafy (jeśli nie masz najnowszych).
Jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie myśleć dalej.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #5
Próbowałem na czystym kompie. Tj. świeżo po uruchomieniu.

Stery odpadają. Albo nowe stery, albo danmaku ogółem.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #6
Tryby zgodności z różnymi systemami, uruchamianie jako admin, w innej rozdzielczości okienka / na pełnym ekranie nie pomaga?
Poza tym jaką masz konfigurację kompa? CPU, RAM, systę?

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #7
Ni mam pojęcia co może być problemem ani tym bardziej dlaczego targetuje tylko angielską wersję gry - jedyne problemy jakie kiedykolwiek miałem z SA to brak biblioteczek DirectXa (gra wtedy by się dopraszała o konkretną), taki sam problem jak ty masz (ale tylko i wyłącznie jak odpalam gdy windows się jeszcze nie załadował, jak poczekam to śmiga) oraz zablokowywanie się strzału (mashuję wtedy Ctrl/Alt/Shift aż znów przełączy z qwertz na qwerty i będę mógł przestać strzelać).

Skoro ponowne zassanie nic nie daje to jedyne co mi przychodzi do głowy, to coś z fontami: wątpię by to coś dało, ale masz ode mnie z folderu SA - https://www.dropbox.com/s/o1yvecnupweem19/THSpatial.ttf. Ewentualnie przerzuć tryb zgodności th11e.exe na Windows 2000 - mnie to jedynie pomaga przy konfigach, które inaczej się nie odpalają, ale chuj wie ¯\(°_o)/¯.

Jak nie pomoże, to jeszcze zostaje inne wyjście by grać na jankeskiej wersji - autopatcher:
http://thpatch.net/wiki/Touhou_Patch_Center:Download
1. Zassać, wypakować do folderu gry (gdzie indziej nie ma sensu, bo potem to musi tam pozostać by gra działała).
2. Odpalić thcrap_configure.exe
3. Enter, niech załaduje, potem wklepać numerek dla angielskiej wersji, jeszcze raz enter
4. Niech robi swoje, enter. Chwile potrwa nim pobierze tłumaczenie.
5. Jak będzie prosiło o nazwę konfiguracji to pacnij enter, zostanie (en). Potem jeszcze raz.
6. Wybrać w nowym oknie ścieżkę do katalogu gry jak będzie prosiło
7. Jak spyta "pick a version to run the patch on", wybierz oryginalną a nie angielską, u mnie to numer 2, więc pewnie i u Ciebie też (patcher to nakładka, nie modyfikuje oryginalnego .exe)
8. Done, patcher zrobi w folderze skrót "th11-en", który teraz możesz skopiować gdzie wygodnie, oraz "th11_custom (en)", skrót do przetłumaczonego configa.

Nie wszystko przetłumaczy w ten sposób, ale spellcardy, dialogi+endingi i music room stykną, jak nic więcej.
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2014, 00:20:47 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #8
Cytat: PookyFan
Tryby zgodności z różnymi systemami, uruchamianie jako admin, w innej rozdzielczości okienka / na pełnym ekranie nie pomaga?

To było pierwsze co sprawdzałem. Potem była reinstalacja gry.

Cytat: PookyFan
Poza tym jaką masz konfigurację kompa? CPU, RAM, systę?

Ten sam od trzech lat.

Phenom II x4 3.2 Ghz
8 GB RAM (muszę ze 4 dokupić)
Raden HD 6570 1GB (uwierzycie, że na tym się da grać?)
Do tego świndows 7 64bit.

Cytat: critz
Ewentualnie przerzuć tryb zgodności th11e.exe na Windows 2000 - mnie to jedynie pomaga przy konfigach, które inaczej się nie odpalają, ale chuj wie ¯\(°_o)/¯.

Not working.

Cytat: critz
autopatcher

Podziękuje. Męczyłem się godzinę z tym przy DDC i nie ustawiłem tego tak jakbym chciał. A 2 miechy potem i tak się posypało całe "bo nowa wersja". Podziękuję z tą imitacją patchera. Sorry, ale jestem fanem klasycznych patchów, które modyfikują i plik DAT i Exe, ale przynajmniej działają... No, może z wyjątkiem SA.

Edit:

Jeszcze videło z uruchamiania z otwartymi procesami we tle: www.touhou.pl/temp/DSCN1376.avi
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2014, 09:17:36 przez Kreton

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #9
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/run-directx-diagnostic-tool
Przynajmniej okaże się, czy coś nie jest zjebane w samym dajrektiksie.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #10
No problems at all.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #11
Z ciekawości aż ściągnąłem paczkę z touhou.pl (jako że ja swoją wersję SA instalowałem z oryginalnej płyty do tej pory tego nie robiłem) i... guess what, nie działa.
Masz zjebane pliki.
Edit: dobra, nie zadziałało za pierwszym razem, a po kolejnym odpaleniu już chodzi. Wracamy do punktu wyjścia. >.>

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #12
Cały czas mówię, że DZIAŁAŁO. Przestało jakoś po 100 rundzie danmaka czalendża bo w 100 jeszcze wbijałem na tym score ale problemy już były.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #13
Podziękuje. Męczyłem się godzinę z tym przy DDC i nie ustawiłem tego tak jakbym chciał. A 2 miechy potem i tak się posypało całe "bo nowa wersja". Podziękuję z tą imitacją patchera. Sorry, ale jestem fanem klasycznych patchów, które modyfikują i plik DAT i Exe, ale przynajmniej działają... No, może z wyjątkiem SA.
Rocket science that ain't, od tamtego czasu wiele się zmieniło w programie. Mi działa, chcesz to podaj ścieżkę na dysku do folderu SA na swoim kompie, to spatczuję pod tą ścieżkę i wyśle gotowca już ze skrótami do wrzucenia do folderu. Inaczej póki co nie mam pomysłów.

Odp: Touhou 11 - Subterranean Derpinism
Odpowiedź #14
Cytat: critz
od tamtego czasu wiele się zmieniło w programie.

Jak wiele mogło się zmienić w ciągu dwóch czy trzech tygodni ? Oświeć mnie tą wiedzą.

Cytat: critz
Mi działa, chcesz to podaj ścieżkę na dysku do folderu SA na swoim kompie, to spatczuję pod tą ścieżkę i wyśle gotowca już ze skrótami do wrzucenia do folderu.

Give a try. Wmagania:

English Version
Japońska konfiguracja imion (tj. Nazwisko Imie, nie Imie Nazwisko).

Dir:

D:\Games\Touhou\Subterranean Animism\