Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 142730 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #30
chodzi o to by wypierdalać z fanowską twórczością z tego tematu i chuj. a skąd Ci do łba przyszło "ZUN pozwolił"?
Właśnie taka gruboskórna postawa powoduje że nie do końca da się odczytać twoje dobre intencje.
A skąd mi przyszło... "Zun stworzył świat, stworzył bohaterów... i tak to zostawił. Dał oficjalnie fanom wolną rękę, by sami  zapełniali luki w świecie Gensokyo." Na wiki mi się szukać nie chce, ale wierzę w rzetelność Miadzielca.
jest różnica między interpretacją z dyskusją a uznawaniem własnego/cudzego wymysłu (może nawet sensownego) za słuszny i obowiązujący.

@Drewko: to już są niedorzeczności i niekonsekwencje w prowadzeniu systemu czarodziejskich kart. Gra musi być zgodna ze schematem, a sensownie wytłumaczyć talii Hijiri i innych się nie da i mamy zgrzyt. Tak samo Yorihime - skąd na księżycu te zasady skoro prawie nic wspólnego z Gensokyo nie ma?
nie wszystko ZUN wyjaśnia, bo albo daje wolną rękę fanom do przemyśleń, albo zwyczajnie mu się nie chce.

@Hotaru: są śliczne, fajne, urocze i pełne charyzmy. Oczywiście że pochodzą z Niemiec.
Z innej beczki: Remilia i Flandre to imiona które nie istnieją w żadnym języku europejskim (wg "Słownika Imion" wyd. Ossolineum). Można założyć że imię Remilia to nawiązanie to Rumunii (i Drakuli, nawet jeśli Remi nie pochodzi z jego linii, to tak o sobie gada), a Flandre od Flandrii, krainy geograficznej z okolic Belgii. Czyli te okolice.
imię Flan może też nawiązywać do pułapek na wilki czy czegoś podobnego.

W związku z "Purity", to można wykluczyć fakt, iż Sakuya jest lub może być Lunarianką. Ewentualnie wykorzystuje swoją zdolność manipulacji czasem. Chociaż tekst Remilii "zamordowałaś mi pokojówkę" mógłby wskazywać na Hourai, ale to tylko głupia spekulacja, a nie fakt. Ahs. Ogólnie Sakkyun jest problematyczną postacią pod względem kanonicznym (jak i cała ekipa SDM).
Kanonicznie to jest niemożliwe do ustalenia, bo ZUNek milczy. Ale cały czas jest gadane że Sakuya to człowiek, a lunarianie podobno mają o wiele dłuższy czas życia. Jeśli minie jeszcze x lat, a Saku się nie zmieni to może być lunarianką. Przydałby się time-skip o parę lat i Reimu z cyckami.
ta, wmów mi jeszcze, że na księżycu była na tyle śmieciowym osobnikiem, że postanowili zrobić z niej łowczynię wampirów i wysłać ją na ziemię w celu eliminacji kogoś, kto im do pięt nie dorasta. makes sense.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #31
Zbaczając tak OD TEGO FANOWSKIEGO GDYBANIA, KTÓE MOZNA PRZENIEŚĆ DO INNEGO THREADU:

Kiedyś byłem nieco zaskoczony, ale okazuje się, że stand Mystii, ten z, zdaje sie, węgorzami (szukałem kiedyś tłumaczenia na to, co ona tam smazy, ale nie uzyskałem bezpośredniego poza węgorzami), jest kanonem i rzeczywiście ona go prowadzi.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #32
No ponoć zun to potwierdzał i sie chyba w oficjalnych mangach przewineło

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #33
Co do Sakuyi i Eirin czytałem ostatnio dość ciekawą teorie.
Możliwe jest że Sakuya (pamiętajmy że nie jest to jej prawdziwe imię) to Eirin z alternatywnego wymiaru. Eirin chcąc "wypróbować" nową zabawkę jaką był luna dial wezwała samą siebie z innego świata, która okazała się być dość utalentowana by zapieprzyć jej diala i uciec na ziemie.

Oficjalny Wrigglefag

  • Ignuss
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #34
Co do Sakuyi i Eirin czytałem ostatnio dość ciekawą teorie.
Możliwe jest że Sakuya (pamiętajmy że nie jest to jej prawdziwe imię) to Eirin z alternatywnego wymiaru. Eirin chcąc "wypróbować" nową zabawkę jaką był luna dial wezwała samą siebie z innego świata, która okazała się być dość utalentowana by zapieprzyć jej diala i uciec na ziemie.

Całkiem ciekawe. Ale to nie śmierdzi kanonem, co?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #35
Drewko: Teorie to inne drzwi

Smoku: tak, to jest kanon. Tak samo stand Minoriko i Mokou.

Tak samo Yorihime - skąd na księżycu te zasady skoro prawie nic wspólnego z Gensokyo nie ma?

Z tego co pamietam to ona wlasnie nie korzystala z kart zaklec bo nie znala tych zasad.

She earned some notoriety for single-handedly defeating four of Gensokyo's finest and having just been introduced to spellcards (not to mention blocking a Master Spark with her sword).


No dobrze, a czy ona w SSiB rzeczywiscie deklarowala karty zaklec? Mnie sie wydaje, ze ona tylko zostala zaznajomiona z zasadami, ale sama nie uzywala kart zaklec bo nie miala zadnych.
Rucham psa jak sra

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #36
Ja pierdole, nie widzisz, ze CAŁE forum jest zarazone tym rakiem co sie nazywa "fanon"? Wiec ladnie ciebie prosze nie wpierdalaj tej ostatniej ostoi kanonu na tym forum do tego bagna.
A niech przepadnie ten ostatni bastion :3

ta, wmów mi jeszcze, że na księżycu była na tyle śmieciowym osobnikiem, że postanowili zrobić z niej łowczynię wampirów i wysłać ją na ziemię w celu eliminacji kogoś, kto im do pięt nie dorasta. makes sense.
Kim ona tam była nie wiem, nie pisze, ale nikt nie musiał robić z niej kogoś, sama mogła stać się kimś. W końcu nie od tego służy ten temat~

Stoisko Mystii było np. w najnowszym chapterze OSP: http://www.mangafox.com/manga/touhou_sangetsusei_oriental_sacred_place/v02/c013/4.html
Ale na 100% przewinęło się wcześniej.
  • Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 23:06:19 przez Tora
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #37
Smoku: tak, to jest kanon. Tak samo stand Minoriko i Mokou.

Minoriko to wiem, ziemniaczki. A Mokou... faktycznie. yakitori stand. to też zawsze myślałem, że fanowskie, a jednak nie...

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #38
Imiona Koakumy i Daiyousei były nadane przez fanów, to taki najbardziej oczywisty szczegół.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #39

Koakuma i Daiyousei - znasz znaczenie tych słów? Koakumę ZUN potwierdził, ale Dai nie.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #40
Imiona Koakumy i Daiyousei były nadane przez fanów, to taki najbardziej oczywisty szczegół.

1. Gdyby fani nie nadali im imion, ZUN zrobiłby to sam albo zapomniał o tych postaciach, derp.
2. Odkąd ich imiona stały się kanoniczne, NIE SĄ już fanowskie.
Koakumę ZUN potwierdził, ale Dai nie.
Dai nie? That's news to me.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #41
Z Koakuma wszystko ogolnie kazdy wie, ale gorzej z Dai. Otoz ZUN nigdy nie potwierdzil, ze "Tak, ta postac moze sie nazywac Daiyousei". On sie tylko kiedys zwrocil po tym imieniu kiedy o niej mowil na jakims wywiadzie. Mozna gdybac czy rzeczywiscie ZUN potwierdza to imie jako oficjalne czy nie.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #42
Fans nicknamed her Daiyousei (大妖精, lit. "Greater Fairy"). ZUN later used this nickname in an interview, although he probably used it as a general term for all stronger-than-normal fairies, so the name Daiyousei is still not really official as it is a semi-official name.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #43
Co do Daiyousei, to przecież jej imię znaczy "duża wróżka". To, że ZUN powiedział o niej, że jest dużą wróżką chyba nie znaczy, że ma tak na imię. Nie jest więc do końca potwierdzone czy ona w ogóle ma imię, czy jest statystką robiącą za mid bossa która jest po prostu wróżką o ile, że dużą. Tak samo jak np. ten duszek w stage 1 th13, nie ma imienia, jest statystą mid bossem. Jeśli ktoś nazwałby go "dużym duchem", to takie miałby imię? (chodź w sumie wszystkiego się można spodziewać)

Co do Sakuyi, gdy np. się używa nią spellcard niektórych w bijatykach nagle zyskuje czerwone oczy, to dość nie ludzkie. Sądzę, że najprędzej jest ona pół-czymś podającym się za całkowitego człowieka. Aczkolwiek to tylko spekulacja a tego tutaj nie chcecie nie?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #44
Sanae ma natomiast inny kolor oczu w kazdej czesci gry xDDD