Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13 - Ten Desires (Przeczytany 235310 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 5 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #105
A zombie wróżki kontolowane przez Orin to pies? Chociaż tutaj napotykamy paradoks - kanonicznie w Gensokyo wróżki po śmierci się odradzają.

Cytuj
Gra się zawiesza i wyłącza, kiedy Miyako je duchy i zostaje pokonana jednocześnie.
Słyszałem o tym, ale nigdy nie przytrafiło mi się z prozaicznego powodu - przez to wpieprzanie duchów i krótki czas trwania 1 i 3 karta Yoshiki to dla mnie murowany timeout, chyba że jakimś cudem Marisą/Youmu dałbym radę zdążyć, ale to chyba trzeba zapierniczyć jej te duszki (lub odpalić trans). Coż, tak oczywisty bug ZUN prędzej czy poźniej poprawi.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2011, 15:39:56 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #106
Te karty Yoshiki, gdy ona rzeczywiście wpiernicza duszki i regeneruje sobie HP.... Jak z tym walczyc? mam załatwiac duszki, a potem ją?
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 18:39:40 przez Maluetar

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #107
Po 1 kontakcie z nowym produktem ZUN-a lekko się zawiodłem...
Gra jest taka...Nijaka ;S
Podobają mi się nowe paski HP dla Bossow oraz ogólnie oprawa graficzna, muzyka też przejdzie ale bez większych fajerwerków.
Całkowitym niewypałem za to są nowe dźwięki IMO. Nie podobają mi się...Fuj!
Dziwne jest to że jest to pierwsza gra z serii w której ogarniam Lunatic'a Oo' Albo ta gra jest tak prosta albo ja nagle zostałem pro...

Ogólnie póki co to takie sobie...poczekamy na full version...

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #108
ZUN wspominał, że ta część została zrobiona pod szerszą publikę (czyt. jest dużo łatwiejsza).

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #109
I w ten sposób, stając się łatwiejsza, traci to, co ją cechowało.
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 18:50:26 przez Maluetar

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #110
Cytuj
I w ten sposób, stając się łatwiejsza, traci to, co ją cechowało.
Trudniejsza =/= Lepsza
Ale faktycznie ZBYT łatwa (Lunatic wygląda jak SA Normal).

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #111
Nie no, LLS czy IN to to nie jest. Gra wydaje mi się cholernie skąpa co do dawania życ (pewnie trzeba wykuć na pamięć gdzie odpalać trans, żeby dostać jak najwięcej), a poza tym ekran w nożach Yoshiki to lekka przesada. A co dopiero jak ktoś gra Youmu, która wymaga wpieprzania się pod pociski żeby robić jakieś sensowne obrażenia... Mnie tam się wydaję trudnawa, ale jeszcze nie tknąłem Easy/Normal :p.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #112
To fale dźwiękowe...co najwyżej widziałbym je bardziej "okrągłe" tak jak w ostatnim Spellu.
Rzeczywiście pomysł miły i o wiele lepszy niż "Nasraj 100000000000000000 nożyków i tańcz do Thrillera" xD

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #113
Po pograniu trochę na laptopie Usagiego powiem jedno
- Ta gra jest prostsza od IN O_o
Grając na hardzie czułem się jak grając w easy w SA  , WTF ?
Nowe postacie przypadły mi do gustu ( choć Kyoko przypomina mi Collet z Negimy a Yoshika wydaje się być powiązana z Meiling ( pewnie z powodu pochodzenia :P )   , z tego co kojarzę zostały pozytywnie przyjęte przez fandom .
Podsumowując gra jak na razie przypadła mi do gustu ( na pewno bardziej niż SA ) i z pozytywnym nastawieniem czekam na pełną część ^^ .

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #114
Po pograniu trochę na laptopie Usagiego powiem jedno
- Ta gra jest prostsza od IN O_o
Grając na hardzie czułem się jak grając w easy w SA  , WTF ?
Nowe postacie przypadły mi do gustu ( choć Kyoko przypomina mi Collet z Negimy a Yoshika wydaje się być powiązana z Meiling ( pewnie z powodu pochodzenia :P )   , z tego co kojarzę zostały pozytywnie przyjęte przez fandom .
Podsumowując gra jak na razie przypadła mi do gustu ( na pewno bardziej niż SA ) i z pozytywnym nastawieniem czekam na pełną część ^^ .
Zapewne. tylko że trochę minie czasu, nim ogarnę ten tryb naćpania/ducha/cokolwiek
Na razie to widzę, że działa tylko po pełnym naładowaniu trzech myonków w lewym rogu.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #115
@This thread: tl;dr.
Ale.
Po pograniu w to na czymś innym niż Epicki Laptop 30 FPS stwierdzam, że gra generalnie jest ciekawa. chociaż mocno nie podoba mi się Yuyuko w pierwszym stage. Za to podoba mi się wielki powrót Kogasy, jak również boss 2giego stage'u (z 3cim jest dziwna sprawa, wraz z Kotorką stwierdzilismy, że wygląda trochę jak zombie, i w sumie to mam co do niej [zn. bossa] mieszane uczucia).

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #116
@This thread: tl;dr.
Ale.
Po pograniu w to na czymś innym niż Epicki Laptop 30 FPS stwierdzam, że gra generalnie jest ciekawa. chociaż mocno nie podoba mi się Yuyuko w pierwszym stage. Za to podoba mi się wielki powrót Kogasy, jak również boss 2giego stage'u (z 3cim jest dziwna sprawa, wraz z Kotorką stwierdzilismy, że wygląda trochę jak zombie, i w sumie to mam co do niej [zn. bossa] mieszane uczucia).
Bo Yoshika ( 3 stage boss ) JEST zombie :P ( ożywioną i kontrolowaną za pomocą medaliona do czapki )
I jak na zombie jest nad wyraz świeża ;) ( i całkiem urodziwa  ^^ )
BTW , narzekasz że grało ci się źle , a co byś powiedział jak byś grał na Usag'owym lapku , gdzie nie dialogi się nie wyświetlał i nie dało się ich skip'ować a na hard'ie nie działaly bomby :P

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #117
BTW , narzekasz że grało ci się źle , a co byś powiedział jak byś grał na Usag'owym lapku , gdzie nie dialogi się nie wyświetlał i nie dało się ich skip'ować a na hard'ie nie działaly bomby :P

No grało mi się źle na tamtym lapku, bo... w sumie damn it, nie grało mi się dobrze. ;p
Ale potem ogarnąłem to na lepszym sprzęcie i rzekam, że całkiem ładnie to wyszło, oprócz wspomnianych postaci, które absolutnie do mnie nie przemawiają takie, jakie są (boss 3ciego stageu) albo w ogóle, kim one są (boss 1 stageu). Poza tym lol @ te kolorowe duchy.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #118
Grając na hardzie czułem się jak grając w easy w SA  , WTF ?
Ale faktycznie ZBYT łatwa (Lunatic wygląda jak SA Normal).
Nie.

ZUN owszem (przynajmniej jak na moje wyczucie) powrócił do poziomu sprzed SA, co w praktyce oznacza spadek trudności o jeden poziom (1cc Normal EoSD-MoF = 1cc Easy SA/UFO, itp. ZUN sam się przyznał w dokumentacji że SA Hard wyszło mu jak Lunatic w poprzednich grach). Natomiast nie ma tu możliwości ustawienia sobie 5 żyć na start, a system zdobywania żyć i bomb jest jak na moje oko niebywale skąpy, co nie pozwala na bombspam i wyrównuje poziom ze starymi grami (chyba że ktoś odkrył metodę na zgarnianie żyć en masse poprzez wykorzystanie transu, ale ja nie widzę tego). Zresztą luźne 1cc Hard winno wystarczyć do pełnej wersji, Lunatic był i jest posrany :V.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 20:55:02 przez critz

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #119
Natomiast nie ma tu możliwości ustawienia sobie 5 żyć na start, a system zdobywania żyć i bomb jest jak na moje oko niebywale skąpy, co nie pozwala na bombspam i wyrównuje poziom ze starymi grami

U mnie na laptoku NIE MA możliwości używania bomb gdy poziom trudności jest Hard lub Lunatic.
I dalej twierdzę, że łatwiejsze to to niż SA easy.