Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - pytania i odpowiedzi. (Przeczytany 3291 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • JCD
  • [*]
Touhou - pytania i odpowiedzi.
Temat zbiorczy na wszystkie pytania, które są za proste na własny wątek, a z drugiej strony odpowiedź na nie jest cięższa do znalezienia niż 2-3 minuty googlowania.

No to zaczynam.

1) Która ścieżka w grach jest "oficjalna" (wydarzenia z niej wpisują się do historii gensokyo)... ta Reimu? Czy w ogóle nie jest to sprecyzowane/nie można do tego dojść/różnie bywa w różnych częściach?
2) Wiem, że zasady spellcardów w teorii umożliwiają zwycięstwo każdemu nad każdym, ale czy jest jakoś to wytłumaczone, dlaczego Reimu "gwałci" wszystko i wszystkich po kolei? Czy jest to jak np z Bondem "bo główny bohatyr"....

Odp: Touhou - pytania i odpowiedzi.
Odpowiedź #1
1) Różnie bywa w różnych częściach. Śpieszę się i nie mogę się rozpisać. Jak wrócę to może już ktoś za mnie napisze odpowiedź.
2) Przed zasadamy spellcardów Reimu była nie do pokonania bo pochodziła z klanu Hakurei i posługiwała się Yin-yan orbem. Zostały one wprowadzone, aby ludzie mogli w końcu przeciwstawić się w jakiś sposób Youkai zamiast być jedzonym bez żadnej walki, oraz aby zwykłe wróżki miały jakąś szansę z tymi bardziej potężnymi osobistościami jak Reimu np.
Ogólnie był to hardy balans umiejętności.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 15:57:03 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou - pytania i odpowiedzi.
Odpowiedź #2
z tym 1) to faktycznie różnie bywa. czasami zdaje się, ze w jakiś sposób każdy path jest w PEWNYM sensie oficjalny, czasami jest tak, ze to Reimu path jest ten "główny" prawdziwy. Tak szczerze mówiąc to nie jest łatwo dojsć do tego i każda grę trzeba rozpatrywać osobno jeśli chce się szukać jakiejś konkretnej odpowiedzi na ten temat.
na 2) się zgadzam z Malu.