Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: nielubiane utwory (Przeczytany 30248 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
nielubiane utwory
Które kawałki ZUNa uważacie za nieudane?
Imo Hiroari Shoots a Strange Bird, Sky Ruin, Flowering Night, Faith is for the Transient People i Ghost Lead.

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #1
Imo Hiroari Shoots a Strange Bird, Sky Ruin i Ghost Lead.

1. może nie tyle nieudane co...lepsze są w aranżacjach i to o wiele
2. owszem, dość bezbarwne
3. wiadomo czemu ;)

nie do końca mi się podoba Lord Usa's elemental flag, nie spodobało mi się na tyle, że nie potrafię sobie w pełni jej przypomnieć

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #2
Ghost Lead jest zdecydowanie najgorszym tworem. Jest tak płytki, że aż zgryzota bierze.
Natomiast najbardziej nie cierpię Maiden's Capriccio (czy to z LLS czy to z IN).

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #3
Alice maestra , bo przez to Dreamy Pilot nie ukazało się jako 4 stage theme T_T
A tak to jakoś większość pierwszych stage theme jest bardzo przeciętna (z wyjątkiem Dream Express) i boss themek Eirin ._.
Reszta utworków jest cool 8D (Albo zapomniałem wymienić kilku innych "nielubianych"


  • awesome
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #4

DDDDDD:
No ale jak

Ja osobiście nie przepadam zbytnio za Ghost Lead i Princess Inaba is Scolding Me. To by było na tyle. Najwyżej na niektóre lubię mniej.

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #5
Alice maestra jest good , tylko nie rozumiem co pchnęło ZUNa do tego, żeby wstawić Mestrę zamiast Dreamy Pilot ._. Nie mogę ścierpieć faktu, że to drugie zostało zdegradowane do jednej z pozycji w Music Roomie, która nawet nie została użyta w grze >_<

  • awesome
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #6
Fakt, Dreamy Pilot to naprawdę niezły utwór, ale i tak wolę Alice Maestra (moim zdaniem lepiej pasuje do poziomu 4)

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #7
>Ocenianie utworu po poziomie bytu w hierarchii stage music.
Nie tak działa obiektywność.

A mianowicie co do wątku, z win części uważam iż ta słynna Necrofantasia jest mocno przeklamowana, nigdy zbytnio nie podchodziła mi.
Podobnie również theme Orin, oraz prawie całość IN z naciskiem na theme wriggla.

  • Ignuss
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #8
Ghost Lead niezbyt lubię, i Lunar Clock (wolę Flowering Night).
A tak to albo lubię, albo nie zwracam większej uwagi.

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #9
ale i tak wolę Alice Maestra (moim zdaniem lepiej pasuje do poziomu 4)

a jakże :)
A tak to jakoś większość pierwszych stage theme jest bardzo przeciętna (z wyjątkiem Dream Express) i boss themek Eirin ._.

melodie 1 stage zazwyczaj są najsłabsze (proporcjonalnie do siły bossów), ale...mamy Night Sakura of Dead Spirits :3
a co do Eirin...nie skomentuję tego, co napisałeś ;__;

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #10
Wszystkie związane z Riką (gniot, nie muzyka), Mugetsu i Gengetsu (samych postacie też nie lubię za bardzo), poza tym Heian Alien i Hartmann's Youkai Girl - po stokroć powtarzalność. Ghost Lead. The Maid and the Pocket Watch of Blood. Bad Apple. Dream Express (kiczowate) Częściowo The Capital City of Flowers in the Sky i Alice Maestra (chociaż takie Heartfelt bardzo lubię). Niewiele jak na ilość utworów od samego ZUNa.

(Utworów z pierwszej części nie oceniam, bo to zupełnie inny styl niż teraz - nie zdziwiłbym się, gdyby kiedyś się okazało, że ZUN po prostu ukradł jakąś nie wydaną nigdy grę z NESa, przekonwertował, podmienił graficzki na lepsze, a muzyczkę po prostu przepisał :U)

  • Kaito
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #11
>Flowering Night
Wyjdź i nie wracaj...

  • awesome
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #12
melodie 1 stage zazwyczaj są najsłabsze (proporcjonalnie do siły bossów), ale...mamy Night Sakura of Dead Spirits :3

tak bardzo to
Chociaż z themek 1 poziomu jeszcze bardzo fajna jest Hakurei ~ Eastern Wind

@TlenekMarisy
Polemizowałabym, jeśli chodzi o motywy Mugetsu i Gengetsu, Heian Alien, Hartmann's Youkai Girl, The Maid and the Pocket Watch of Blood, Bad Apple, Dream Express oraz w dalszym ciągu Alice Maestra, ale to tylko moja opinia.

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #13
Cytuj
Heian Alien, Hartmann's Youkai Girl, The Maid and the Pocket Watch of Blood, BadApple, Dream Express
że co? przecież te utwory są ładne. I na pewno nie są porażką ZUNa.

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #14
Hiroari, Faith, Sky Ruin, AM, Hartmann, Capital City... Co tu się dzieje ._.

Complete Darkness (SoEW Mima). Tak bardzo meh jak na final bossa.
Dim. Dream (PoDD Marisa). Przybija, monotonny, najgorszy theme Maryśki jak długo bym nie słuchał.
Decisive Magic Battle! ~ Fight It Out! (PoDD 7 runda).Jeden moment fajny, reszta wybitnie mi nie pasuje i przybija. Dodatkowo wchodzi za jeden z genialnych themow z PoDD na 7 rundzie.
Doll Story ~ Doll of Misery (MS Yumeko). Dziwna w chuj i melancholia, wybaczcie ale nigdy mi sie nie podobał.
The Young Descendant of Tepes (EoSD S6). Przez sporą część 2 nuty, reszta ma za mało substancji by być fajna.
Oriental Dark Flight (PoFV Marisa) Początek troche jak theme Youmu, ale znacznie mniej dramatyczny, główny motyw za monotonny i bez charakteru.
Gensokyo, Past and Present ~ Flower Land (PoFV Yuuka). Z całym szacunkiem, ale nudna kakofonia. Gdzie kurwa Inanimate Dream albo Sleeping Terror z tematów Yuuki, ja się pytam ;_;?
Green-Eyed Jealousy (SA Parsee). Tak bardzo chce być jebitnie melancholijny i w konsekwencji klimatem odrzuca.
Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship (UFO S4) i Captain Murasa. Hit or miss. Rytmu nie mają absolutnie fajnego, klimat nie mój.
Emotional Skyscraper ~ Cosmic Mind (UFO Byakuren). Najmniej ciekawy z final boss theme. Przez większość czasu mało dramatyczne i monotonne, poza wiadomo którym momentem.
Old Distant Hermit (TD Seiga). Chaos wszędzie.
Futatsuiwa From Sado (TD Mamizou). Nuuda i zero epickości. Wkurwia rytmem.
Bell of Avici ~ Infinite Nightmare (DS czwarty theme). Monotonny, wkurwiająco mało rytmu no i trzeba się nasłuchać od chuja i ciut ciut.

Remixy:
Adventure of the Lovestruck Tomboy (PoFV Cirno). Poza oryginałem nieciekawy rytm, w techno traci czar.
Bloom Nobly, Cherry Blossoms of Sumizome ~ Border of Life (IaMP Yuyuko). Najgorszy troll w serii. Oto jak spierdolić boski theme - sprowadzić do nastu sekund.
Night Falls ~ Evening Star (SWR Yukari). Kolejny troll. 99% magii z wersji IamP wyparowało. Ten akordeon ._.
Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon (SWR Reisen).Jakby nie ten temat a mierna podróbka.
Beloved Tomboyish Girl (UNL Cirno). Poza oryginałem nieciekawy rytm [2]. Przez jazz tym bardziej trudny do poważnego traktowania jako dobry.
  • Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 14:34:31 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!