Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP  (Przeczytany 13495 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Jakiś czas temu pewna grupa z 2Ch rozpoczęła ciekawy projekt o nazwie " Touhou Imitation Style " .
Pod tą nazwą kryje się gra , która niezmiernie cieszy każdego posiadacza PSP i fana danmaku , czyli zrobiona w całości od podstaw zupełnie nowa , fanowska odsłona Touhou !
Gra niczym się nie różni od typowego , Windowsowego Touhou , mamy klasyczny gameplay w stylu EoSD , bez specjalnych udziwnień   ( z wyjątkiem faktu , że każda postać ma  2 typy bomb ( odpalane zwyczajnie i na focusie ) , klika grywalnych postaci ( o których wspomnę później ) , gra posiada 6 stage'ów ( + 1 extra ) , gdzie każda plansza kończy się pojedynkiem z bossem ( o których zaraz wspomnę nieco więcej ) , practice start ( którego chyba nie muszę objaśniać ;) ) oraz standardowe pozostałe opcje w menu ( jak hi-score czy  option [ łącznie z music room'em ] ) , oprócz tego mamy klasyczny wybór poziomu trudności ( easy , normal , hard , lunatic ) i to w sumie to wszystko jeśli chodzi o sprawy techniczno - systemowe .
Na wybór postaci nie możemy narzekać gdyż mamy ich całkiem sporo , czyli Reimu A i B , Marisa A i B , Yuyuko , Remilia  oraz Cirno A i Cirno B ( aka Chiruno XD ) . Każda ma charakterystyczny dla siebie typ ataku , sposób poruszania ( często bardzo odmienny na focusie ) oraz bomby .
Jeśli chodzi o przeciwników to mamy okazję spotkać naprawdę mnóstwo znajomych twarzy , z różnorodnych części ( ale kogo dokładnie to nie powiem , nie będę wam psuł niespodzianki :) ) .
W kwestii scenariusza , to ciężko mi zbyt wiele powiedzieć , z uwagi na wszechobecne krzaczki , z tego co udało mi się rozszyfrować , fabuła jest spinoff'em / sequelem EoSD i kręci się wobec Sakuyi , która stała się zła / oszalała / ukradli jej pad'sy :P ( niepotrzebne skreślić  ;) ) . Jednak nim do tego dojdziemy , przemierzymy sporo znanych ( i czasem mocno zaskakujących  ) miejsc .
Jeśli chodzi o grafikę , to jest ona naprawdę dobra  ( szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt , że jest ona fan- made ) , graficznie mniej więcej trochę gorsza od EoSD , głównie ze względu na słabo wykonane i mało zróżnicowane spellcardy które gra rekompensuje naprawdę dobrze wykonanymi tłami w 3D , które swój prawdziwy potencjał pokazują w trakcie walk z bossami ( wyobraźcie sobie grafikę stagę nawiniętą od wewnątrz na sześcian , który się obraca i wiruje w przestrzeni - tak mniej więcej wygląda tło w trakcie walk ^^ ) .
Jeśli chodzi o muzykę , to nic nowego tutaj niema , na całość soundtracku składają się utwory z znanych nam części , z naciskiem na EoSD oraz PCB  ( choć zdarzają się rodzynki z UFO a nawet PC-98 ^^ ) , sama jakość utworów jest różna , czasem lepsza , czasem gorsza , ogólnie jednak trzyma poziom zbliżony do oryginałów .
Pomimo że gra jest w fazie beta od naprawdę długiego czasu , jej ostatnia wersja pomimo pewnych bugów (jak sporadyczne problemy z  pociskami przelatującymi przez hitboxa , niewyważony poziom trudności , bardzo sporadyczne zawieszenia się gry czy dość już znany bug extra stage bossem [ wyświetla się sprite nie tej postaci co trzeba ] ) jest naprawdę ciekawa i rozbudowana i polecam ją każdemu fanowi Touhou , danmaku oraz posiadaczom PSP , gdyż potrafi wciągnąć na długie godziny :) .
Strona projektu
http://code.google.com/p/kene-touhou-mohofu/
Download
http://code.google.com/p/kene-touhou-mohofu/downloads/detail?name=231_r31_kene.zip&can=2&q=
( PS : grę trzeba umieścić w E:/PSP/GAME )
( PS 2: gra działa tylko na przerobionym PSP )

  • Kaito
  • [*]
Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #1
Zassałem, fajna gra, tylko 20mb, trzyma klimat i poziom touhou. Jakby się uprzeć to można ją nawet przerabiać, ale to nie dla mnie. Teraz bedzie można grazeować w szkole :D

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #2
BRzmi ciekawie. odpalane na PSP z karty pamięci, ne?

Jaka szkoda, że rodzeństwo ma talent do psucia konsolek...

  • Kaito
  • [*]
Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #3
Możnaby powiedzieć że znam ten ból. Kiedys to ja bawiłem się w złotą rączke i 2 konsole  przypadkiem "zutylizowałem".
Na szczęście przeszło mi zanim kupiłem psp ;D

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #4
Argh, musze przerobić psp

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #5
jak dobrze pójdzie to będę na zaliczenie pisać toho na androida czy inną mobilną platformę

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #6
Aż pożyczę chyba PSP od koleżanki i "niby to przypadkiem" zostawię jej to, coby - jak będzie ciekawa, w co grałem - sama ogarnęla. W ogóle dobry sposób na PSP fagów, którzy grają głównie na mini-konsolkach zamiast na glorious PC.

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #7
Odnośnie samego projektu , jeśli kogoś to interesuje to gra jest open- source , można grzebać do woli w jej plikach , jeśli ktoś się na tym zna i czuje na siłach może spróbować zoptymalizować kod gry ( wybaczcie jeśli mówię trochę bez sensu ale mało się na tym znam ^^' ) ew. choćby pobawić w podmianę grafik czy muzyki :) .

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #8
np. Remilie na cirno :P

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #9
Kilka szczegółowych informacji o których zapomniałem wspomnieć , odnośnie samego projektu .
- Każdy spelcard jest infinity , ma nieskończony czas trwania (więc nie możliwe jest pokonanie boss'ów bez strzelania )
- Na normalu boss'owie posiadają spell'e których nie mają na lunatic'u ( prawdopodobnie zostanie to poprawione wraz z kolejnymi wersjami )
- Gra posiada opcję " Story " w głównym menu , niestety nie da się z nią nic konkretnego zrobić , gdyż po jej włączeniu pojawia się linijka tekstu po czym gra się wyłącza i przenosi nas do menu głównego ( kolejny element , który zostanie najprawdopodobniej rozbudowany i dopracowany w kolejnych wersjach )
-W trakcie gry  , w dowolnym momencie pod przyciskiem " L " jest możliwość zrobienia screena gry  ,który następnie zapisywany w automatycznie tworzącym się nowym folderze na karcie pamięci konsoli w kategorii " photo " . ( opcja ta działa bez problemowo ) .
  • Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 01:31:00 przez Sephi

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #10
Szkoda, że nie mam przerobionego psp... :/ No nic.

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #11
Miałem to chwilę na PSP. Nienajgorsze, ale wiadomo że to nie to. Fajnie też, że sporo było muzyk ale pamiętam że Luna Dial tak spartolony był jak się da. Ale zawsze to coś.
Jak narazie najbliżej wydania na PSP miałyby oczywiście gry z PC-98 jak ktoś zrobi porządny emulator. Mogłyby być też bijatyki (Twilight Frontier w końcu wydało Higurashi Daybreak na PSP).

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #12
Miałem to chwilę na PSP. Nienajgorsze, ale wiadomo że to nie to. Fajnie też, że sporo było muzyk ale pamiętam że Luna Dial tak spartolony był jak się da. Ale zawsze to coś.
Jak narazie najbliżej wydania na PSP miałyby oczywiście gry z PC-98 jak ktoś zrobi porządny emulator. Mogłyby być też bijatyki (Twilight Frontier w końcu wydało Higurashi Daybreak na PSP).
Problem może być w tym  że Touhou raczej nie kojarzy się dobrze jako gra konsolowa ,  nawet spin off w stylu bijatyk wychodzą na PC , głównie przez to że dla większości Touhou = Danmaku = PC ^^' ( choć gdyby obecnie istniał jeszcze Dreamcast może inaczej by na to patrzono :) )

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #13
(Twilight Frontier w końcu wydało Higurashi Daybreak na PSP).

Higurashi Daybreak na PSP wydał Alchemist.

Odp: Touhou Immitation Style , czyli fanowskie Touhou na PSP
Odpowiedź #14
Po ponad roku ( ostatni release 5 .07 2010 ) wyszła nowa wersja Touhou Imitation Style , o nazwie     231 kener 35-r37. ! :D
Mało kto wierzył , że projekt jest jeszcze kontynuowany , jednak okazało się że autorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa ;) .
Niestety , nie miałem jeszcze okazji przetestować , ale biorąc pod uwagę różnicę w rozmiarze gry ( ostatnia wersja z zeszłego roku ważyła 19 MB a najnowsza 32 MB ) można przypuszczać że zmian zaszło sporo ^^ .
Link do najnowszej wersji -
http://code.google.com/p/kene-touhou-mohofu/downloads/detail?name=231_kene_r35-r37.zip&can=2&q=