Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Doujinowe gry - w jakie graliście? (Przeczytany 8195 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • Jedius9Baka
  • [*]
Odp: Doujinowe gry - w jakie graliście?
Odpowiedź #15
Touhou Soccer 2 - Czyli jak wyżywać się na biednej piłce najsilniejszymi spellami i wciąż nazywać to grą w piłkę nożną. Przy całej serii main- i substory uśmiałem się jak cholera. Facial Icicle Fall FTW!

Koumajo Densetsu - Tołhołvania, bardzo fajna imo. Tylko kurewsko słabo mi w to idzie, bo ciągle się nacinam na to że ta gra nie ma doublejumpa a jakieś głupie latanie. :I

Touhou Rekkaden - Hmm... Fighting Game? Shooter? Ciężko nazwać, w każdym razie ciekawa gra 2D, w której sterujemy jedną z bodajże ośmiu chibi-postaci podczas pojedynku na jednym ekranie w rzucie izometrycznym. Gra jest bardzo prosta jeśli chodzi o zasady bo w zasadzie każda postać ma tylko dwa ataki plus ich wzmocnione wersje i dwa rodzaje spellcarda. W kampanii można wprawdzie grać tylko Chi... Meiling, ale imo główna rozrywka jaką się w tym znajduje to pojedynek z kumplami (do czterech graczy) przy jednym kompie. Pod warunkiem, że ktoś ma tyle kontrolerów. :P

Touhou Sky Arena - Pojedynek danmaku w 3D! Cholernie mi się ta gra podobała. Właściwie, to nadal się podoba. Pozwala wyładować wiele emocji. Zwłaszcza gdy grasz na multiplayer z kimś, z kim masz kontakt głosowy.

Touhou Patchcon - MARISA RUSH KEKEKEKEKEKE. Chyba jedyna gra ze wszystkich doujinowych i niedoujinowych tołhołów (no, poza 12.3) którą udało mi się przejść na Lunatyku.

Master Burner Climax - Kolejne Danmaku w 3D! Dużo bliższe oryginalnym grom w porównaniu do Sky Arena - lecimy cały czas prosto przez planszę, eksterminujemy pomniejsze duszki/youkai/czycotojestnieprzyglądałemsię, aż dotrzemy do bossa z którym ścieramy się tak jak w oryginalnych grach - tyle, że w 3D. Dużo funu.

Touhou Splinter Cell Code-R - Ci którzy wiedzą co to "Splinter Cell" pewnie się już domyślają. Otóż, jest to skradanka - tylko, że w 2D. Gra się całkiem przyjemnie, ale jeszcze tego nie przeszedłem.

Endless Alice - Platformówka, survival-mode. Na ekranie pojawia się coraz więcej grzybów, zadaniem jest zestrzelić ich jak największą ilość zanim padniesz.Nizebyt mi się podobała, ale to pewnie z powodu podobieństwa do innego tytułu spoza fandomu Touhou.

Touhou Mystical Chain - Kolejna platformówka. Grasz dwoma z trzech postaci do wyboru - Marisa, Alice, Patchouli. Przechodzisz kolejne plansze na których rozwalasz kedamy, duszki, youkai i dużo innego paskudztwa aż dojdziesz do bossfight'u który wymaga już dużo więcej skupienia. Mi się podoba, do tego jest trudne. O fabule wiele nie powiem, bo sam jeszcze jestem daleko od ukończenia gry.

Danmakufu/Concealed the Conclusion - Fanowskie danmaku, nieco łatwijsze od oryginalnych części, acz wciąż warte spróbowania.

Touhou Pocket Wars 2 - Pojawiło się tutaj temat obok, więc spróbowałem. Nie przepadam w sumie za grindowaniem a do tego dialogi są tu nieprzetłumaczone, ale mimo wszystko przeszedłem bez jakiegoś większego zniechęcenia. Jak by nie patrzeć, to gra wymaga trochę myślenia, zarówno taktycznego jak i strategicznego.

MegaMari - nie przeszedłem nawet pierwszego rozdziału, dałem sobie spokój. Sterowanie doprowadza mnie do białej gorączki. :I

Defence of the Shrines oczywiście. Bardzo lubię MOBA'y, a ten jest porządnie wykonany. Szkoda tylko, że na takim złym silniku, ale tak czy siek uwielbiam rozgrywki na tym modzie.

Był też ogrom flashówek, wiele z nich nawet nie pamiętam. Machanie serem na wędce przed twarzą Nazrin, Rysowanie kółka i gwiazdki żeby strzelić Mastersparkiem przez galaktykę, Pomaganie Tenshi w masochiźmie za pomocą głazu, kradnięcie pantalonów Marisy jako Alice, jeżdżenie Orin z Taczką by łapać spadające dusze, doczepianie Flandre kryształków do skrzydeł w taki sposób by nie straciła balansu na szczycie wieży, dodawanie z Cirno na czas (jedna z najlepszych flaszówek jakie kiedykolwiek powstały xD)... no, nie pamiętam teraz więcej, ale na pewno było więcej.


Natomiast buszując w internecie udało mi się znaleźć stronę , na której prawdopodobnie znajduje się ww. część ale wykonana w 3D !! O_o
Stay tunned for more info ^^ !
3D Touhou - Embodiment of Scarlet Devil (normal clear) :P
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 17:42:27 przez Jedius9Baka
Prawie jak powrót