Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Brak płynności sprajtów w TH11, TH12, TH13 (Przeczytany 4225 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Brak płynności sprajtów w TH11, TH12, TH13
Ciężko to wytłumaczyć - ruch wróżek, pocisków, spadających poweritemów itp. nie jest płynny, tak jakby niektóre klatki były pomijane.
Nie chodzi o spadek fpsów i zwolnienie całej gry jakie czasem się zdarza na wolniejszych komputerach. Cały czas oscyluje w granicach 60.

Problem występuje tylko w TH11, TH12, TH13.
W poprzednich częściach oraz TH14 jest OK.

Na drugim, sporo słabszym komputerze ta sama kopia gry działa dobrze. Próbowałem też gry ściągać z różnych źródeł.
Kiedyś pomagało odpalenie gry w trybie windowed, a później powiększenie przyciskiem na pełny ekran, ale od jakiegoś czasu przestało.

Parametry laptopa
Windows 7 Ultimate 64bit
Intel Core 2 Duo 2,50GHz
4GB RAM
grafika Mobile Intel 965 Express

Odp: Brak płynności sprajtów w TH11, TH12, TH13
Odpowiedź #1
1. Wyłącz Areo.
2. Ustaw odświeżanie na 60 hz.

Jak to nie pomoże - to nie wiem.

Odp: Brak płynności sprajtów w TH11, TH12, TH13
Odpowiedź #2
1.Aero mam wyłączone od zawsze.

2.No i właśnie w odświeżaniu leżał problem, ale pomogło dokładnie odwrotnie niż to co pisałeś - przestawienie na cokolwiek innego niż 60Hz :D

Przypomniało mi się, że ten myk z powiększaniem okienka stosowałem na starym monitorze.
Podłączyłem go i faktycznie na nim jest ok jak tak robię, ale ma ustawione 75Hz. Jak przełączę na 60Hz ruch znowu nie jest płynny.
Na nowym monitorze pomogło włącznie opcji "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić" i wymuszenie zmiany z 60Hz na 50Hz.

Kłopot mam tylko jak chcę grać na wbudowanej w laptopa matrycy - bez podłączanie zewnętrznego monitora - tam jest jedynie 60Hz.

Szukam teraz czy jest opcja wymuszania, żeby gra startowała na fullscreenie z innym odświeżaniem.