Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Pc 98 Mistic Square - problem (Przeczytany 3917 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Pc 98 Mistic Square - problem
Witam piszę tym temacie ponieważ chciałbym dowiedzieć się czy można jakoś zliklidować pewien problem związany z grą MS.

Otóż gdy udało mi się dzisiaj przejść takową grę, chciałem zrobić kilka screenów i..... zrobiłem o jeden za dużo. Mój program do robienia screenów nazywa się "Screenshot captor" i gdy za pomocą jego robi się screena a ma się otworzone coś na pełen ekran (w moim przypadku MSa) to zrzuca go na pasek. Problem jednak w tym że gry tak już zrobię to gra mi się crashuje (wyskakuje komunikat - program przejstał działać ) i jedyne co mogę zrobić to kliknąć to zamknięcie programu. Gdy jednakże tak zrobię, a punktów nie wpisałem przed tym do highscora, to mogę się pożegnać z zapisem gry, ponieważ nie zapisuje mi zdobytego wyniku (tak jakbym w ogóle nie przeszedł gry). Screeny więc robię zaraz po przejściu 6 stagea, aby mi nie wywaliło gry oraz bym mógł wynik wpisać do highscora. Największa szansę na wywalenie gry mam gdy zrobie screen przed samym zapisem wyniku.

Grając w gry Touhou 1-5 korzystam z Nexta.  

3 razy dzisiaj przechodziłem Msa i dopiero za 3 razem udało mi się zapisać wynik. Będę więc wdzięczny za każdą pomoc.

Odp: Pc 98 Mistic Square - problem
Odpowiedź #1
Jeżeli potrzebujesz zrobić screena, to z grami pc-98 wystarczało zwykle wyłączyć full screen i użyć windowsowej opcji "printscreen", oraz wkleić obraz do painta.

Możesz też spróbować innego programu do screenshotów, osobiście zawsze używałem tego co się zwie "Fraps"

Bo rozumiem, że problem masz tylko z robieniem screenów?

Odp: Pc 98 Mistic Square - problem
Odpowiedź #2
Dzięki, przetestowałem sposób z wyłączeniem full screena i robieniu za pomocą print screena w różnych momentach i gry mi nie wywaliło, więc problem uważam za rozwiązany.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 09:39:53 przez Misty