Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda? (Przeczytany 12857 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #15
Dobry touhoutard:

1. Posiada waifu z uniwersum touhou i jest jej w pełni oddany.

2. Zdaje sobie sprawę z tego, że 2hu shumpy skończyły się na SA, a bijatyki na 12.3.

3. Ma dobry gust co do dziewczynek.

Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #16
@Scarpi
1. Waifu to pojęcie dosyć szerokie. Uściślij czym wg ciebie jest Waifu. :X
2. To tylko twoja opinia. Najnowsza generacja wypada słabo graficznie i ma ostre wpadki w gameplayu ale muzycznie dalej trzymają poziom. Postaci wg mnie dopiero w LoLK zaczeły naprawdę iść w złym kierunku. Ale to już tylko moje zdanie.
3. Znowu subiektywizm... Dawaj fakty waćpan.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #17
Jak dropnął serię w połowie to raczej były tohotard. Albo był niedzielnym tohotardem in the first place.

A co do gustu w dziewczynkach i analogicznie wyboru waifu - w rzeczy samej tohotard cechuje się dobrym gustem. A przez dobry gust rozumiem gust wyrobiony poprzez zadanie sobie trudu poznania charakteru wszystkich dziewczynek i świadomą decyzję po tym.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #18
Dobry touhoutard:

1. Posiada waifu z uniwersum touhou i jest jej w pełni oddany.
Nie mam takowej.

2. Zdaje sobie sprawę z tego, że 2hu shumpy skończyły się na SA, a bijatyki na 12.3.
Jestem innego zdania (w sprawie shumpów, bo tak bardzo wyjebane na bijatyki).

3. Ma dobry gust co do dziewczynek.
No to chociaż jeden punkt spełniam. :3 Czy mogę się mienić dobrym tohotardem?

  • adzi
  • [*]
Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #19
@PookyFan chyba prawdopodobnie najpewniej może tak

tohotard:

1.Gra, grał, lub z pewnym researchem zna oficjalne gry i generalnie markę. Dopóki wyskakuje z "anime", jest zwykłą nowowryszkom (albo w ogóle kimś bez kontaktu z Touhou)
2. wykazuje zainteresowanie wszelakim contentem, zarówno oficjalnym jak i (opcjonalnie) fanowskim. Jak ktoś przeszedł łełosda choćby i na lunaticu, a,potem w żaden sposób nie robi nic związanego z Touhou... to chyba nie tardzenie.
3. Umie (generalnie) odróżnić fanon od kanonu, dzieła oficjalne od twórczości fanowskiej.  Szczególnie ważne w przypadku gier i pewnych 3 serii anime . Przedtem jest jeno nowowruszkom. Tak bardzo jak jestem zwolennikiem opcji MariAri, jestem świadom, że to tylko bardzo luźno uzasadnione fantazje
4. Waifu i wszelka własna twórczość opcjonalne
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #20
1.Gra, grał, lub z pewnym researchem zna oficjalne gry i generalnie markę. Dopóki wyskakuje z "anime", jest zwykłą nowowryszkom (albo w ogóle kimś bez kontaktu z Touhou)
Myślę, że z anime wyskakują tylko osoby które albo nie znają serii w ogóle. Absolutnie w ogóle.
Albo osoby które robią to dla beki.
Ty nowomyszo ty.
2. Zdaje sobie sprawę z tego, że 2hu shumpy skończyły się na SA, a bijatyki na 12.3.
Przecież toho skończyło się po MS.
Na windowsa mamy tylko spinoffy.

  • adzi
  • [*]
Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #21
addendum 1: chyba że sobie z tym anime żartuje. Ironia i sarkazm w odpowiednim kierunku nie skreślają z listy tohotardów.
addendum 4. ale mile widziane. Można mieć także husbando z Toho.

Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #22
Można mieć także husbando z Toho.
Nie no, karpia i chmurę to nawet ja szanuje.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: Co powinno wyróżniać dobrego Touhoutarda?
Odpowiedź #23
A Rinnosuke? Poza tym Bad Apple dobre anime.

Dobry Touhoutard
1. Nie powinien wybiórczo traktować serii. Gry się nie skończyły na "X części". Można nie lubić jakiejś gry, lecz nie można zaprzeczać rzeczywistości - X istnieje. Część może kochać X, cześć nienawidzi. Za każde "seria skończyła się na X" mściwy duch zabiera ZUNowi jedno piwo. Bez niego nie napisze kolejnej gry.

2. Memy i Mimy - nie nadużywać. Uwielbiam twórczość fanowską za niezliczone ilości lulzów. Nic tak nie poprawia humoru jak dobrze umiejscowiony pun. Jednak memy są sytuacyjne i powinno się ich używać z rozwagą. Po którymś razie z rzędu żart przestaje śmieszyć. Jest uciążliwy. To co swego czasu uwielbiałeś za geniusz i oryginalność zaczyna cię drażnić. Może to syndrom starocioty. Zwłaszcza, że częste powtarzanie memów jest domeną nowociot.

2.5. Osoby nowe w fandomie? W porządku. Rozumiem. To co dla takiej osoby jest nowe, dla doświadczonego Touhoutarda jest antykiem. Dobry Touhoutard powinien doradzić. Powiedzieć skąd się dana rzecz wzięła. Rozszerzyć wiedzę, tudzież przedstawić alternatywę - "ta postać jest tak zajebista, że fani...", albo "ta postać nie jest taka zła, zobacz, tu wcale taka nie jest". Postawić wyraźną granicę między lulzy memem/fanonem a kanonem. Czego jednak nie znoszę, i czego szanujący się Touhoutard nie powinien robić, to przedstawiać kompletnym randomom serii z punktu memów, albo przeplatać jedno z drugim (z kanonem). Trudno zrozumieć mem czy reference nie znając serii. Wprowadza to niepotrzebny zamęt, gdyż albo seria brzmi niepoważnie, albo przesadnie skomplikowana - robi z ludzi debili. Więc ostrożnie z memami.

3. Grał i oswoił się z tytułami zawartymi w serii. Nie trzeba przejść wszystkich gier. Wystarczy mieć bossa, albo kartę na którą się kurwi. Coś o czym zawsze można porozmawiać, ktoś doradzi i zrestartujesz grę na poprawę score/pokonanie 1cc. Nie trzeba być miłośnikiem kafelek danej postaci. Nie trzeba doceniać ZUNartów, ale warto mieć ulubionego bossa. Do polubienia danej postaci często przyczynia się jej stage/boss theme, albo oba. Dobrze mieć swój ulubiony utworek (lub paręnaście), które nuci się przy wykonywaniu codziennych prac.

3.5. Posiadanie oficjalnych gier, muzyki, książek, itd. jest opcjonalne, choć dobrze wspierać ZUNa za jego pracę. Nie wszystkich stać na takie rarytasy, więc jak nie można kupić, to można coś stworzyć samemu. Arty, cosplaye, papercrafty, remixy, fanfiction, poradniki, recenzje i inne... Można nawet przeglądać imageboardy i archiwizować ładniejsze obrazki. O udzielaniu się w fandomie nie wspominam.

4. Mieć postać, którą się naprawdę lubi. Może być nawet kilka. Nie muszą to być waifu. Może to być ktoś kogo byś często odwiedzał, albo ktoś z kim czujesz bliskość bratniej duszy. Ktoś komu chciałbyś służyć, albo ktoś z kim chciałbyś się najebać. Im lepsze poznanie kanonu, tym więcej takich postaci się pojawi. Trochę słabo trafić do Gensokyo i nie mieć pojęcia gdzie się udać...

5. Dobry Touhoutard powinien pić, a przynajmniej... Nie odmówiłbyś dziewczynce w śmiesznej czapce, prawda? Nawet jeśli jesteś buddystą, masz zawsze "wodę mądrości" (poświęcone sake).

6. Można lubić inne serie gier, nikomu się tego nie zabroni. Dobry Touhoutard wróci do serii nawet po długiej przerwie. Może nawet wcale jej nie opuścił i zawsze pamiętał. Gensokyo czeka.

7. Sprawne palce i smyranie hitboxa przyda się przy zaspokojaniu swojej waifu, lecz to nie wszystko. Każdemu Touhoutardowi życzę tego, żeby wziął się za siebie, by móc zaimponować swojej waifu czy ogólnie przetrwać w Gensokyo.

tl;dr, to co Adzi.