Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 134356 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #315
Nie wiem kto i co dosypał ZUNowi do piwa, ale niech sypie tego więcej xd
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #316
Pooky: No ja nie wiem jak tam grasz i jakie są twoje techniki pokonywania gry za pierwszym razem, więc dla mnie to nie jest takie oczywiste ;)

p.s. kto redaguje thwiki ? przetłumaczyli 幻想浄瑠璃 jako "Illusionary Shamisen Recital" ? Przecież 浄瑠璃 (joururi) to ballada, ew. narrator w bunraku; niby spoko bo do bunraku przygrywa shamisen, ale: a) bunraku to nie tylko shamisen i jeśli nie występuje on w tytule melodii, to po co go dawać ? chyba, że tak lepiej brzmi...zwłaszcza, że b) mamy do czynienia z instrumentami, które nazywają się biwa (Tsukumogami of an Aging Biwa - Benben, starsza siostra) i koto (Tsukumogami of an Aging Koto - Yatsuhashi, młodsza siostra); chyba, że to ZUN wymyśla te angielskie nazwy również, ale w takim razie...więcej konsekwencji, chłopie~

jeszcze o muzyce (ale mi się rozgadało, ale naprawdę, to kawał dobrych nut, wartych częstego wspominania) - nie wiem czy to integralna część melodii (przesłuchałem wczoraj na spokojnie cały soundtrack zaraz po rozpakowaniu), ale te odgłosy w tle są zajebiste - w マジカルストーム odgłosy deszczu i narastającej burzy (głównie wiatr), w 始原のビート ~ Pristine Beat gromy, i wreszcie w 幻想浄瑠璃 te szarpnięcia strunami (uiiiinnnnnnn!!) :D

ten soundtrack jest na tyle dobry, że zwróciłem uwagę i doceniłem nawet ending theme (co w przypadku innych części mi się nie zdarzało)~
wprawdzie to tylko rozcieńczona wersja themki Sukuny, ale to tak jak w TD Desire Drive i Desire Dream - dobry pierwowzór, dobra aranżacja~
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 12:02:15 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #317
Fabuła z thwiki, tłumaczenie na szybko by me.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #318
Świetne noże Sakui, fajne gimmicki, niezbyt dobra muzyka i słabo narysowane dziewczynki, zwłaszcza Cirno.
Jeszcze extra zobaczę.

A w creditsach:
Spoiler (pokaż/ukryj)
ZUN
(wzrost: 173 cm)

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #319
Mi tam dziewczynki (zwłaszcza od stage 4 wzwyż) niezmiernie mi się podobają, jeśli chodzi o projekty postaci. Tak sekszownych stópek ZUN nie rysował od czasów MoFa.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #320
Stópki Sukuno takie ładne.
Ale co do Cirno się zgodzę, gorzej narysowanej postaci dawno nie widziałam xD

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #321
Nie no fakt, Cirno jest fatalna. Ale reszta (poza playable charami, derp nawet Sakuya ma zjebany portret, DAT RĘKA) jest elo melo i w ogóle, meh tier jest w sumie tylko Wilczek, a i tak jest dostatecznie kjutny.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #322
O przeszedłem w końcu tę grę i na końcu zauważyłem, że:
1.
Spoiler (pokaż/ukryj)
Reimu zajebała młotek!

2.
Spoiler (pokaż/ukryj)
Ta loli jest mniejsza od wróżek >.>

A Kagerou nadal najlepsza postać w tej grze.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #323
Całkiem mi się podoba sposób narysowania Seiji. Z twarzy wygląda zacnie jak na ZUNart. Fakt poprawnej anatomii tylko dodaje więcej. Z pozostałych postaci z wyglądu przypadła mi do gustu Gabenben.
Co do muzyki - to moim absolutnym faworytem z tej gry jest stage 5. Stage 4 i 4 boss tez mają przyjemne utworki.

Raion
Spoiler (pokaż/ukryj)
czego Ty wymagałeś od potomkini japońskiego Tomcia Palucha xD


Also: mam soundtrack i go powoli wrzucam na YT.
http://www.youtube.com/playlist?feature=c4-feed-u&list=PLzOYN6hQYAdLtrub5g8V1TfQL9QO2LuKj
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 16:28:32 przez fretka

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #324
Całkiem mi się podoba sposób narysowania Seiji. Z twarzy wygląda zacnie jak na ZUNart. Fakt poprawnej anatomii tylko dodaje więcej. Z pozostałych postaci z wyglądu przypadła mi do gustu Gabenben.
Co do muzyki - to moim absolutnym faworytem z tej gry jest stage 5. Stage 4 i 4 boss tez mają przyjemne utworki.

Raion
Spoiler (pokaż/ukryj)
czego Ty wymagałeś od potomkini japońskiego Tomcia Palucha xD


Also: mam soundtrack i go powoli wrzucam na YT.
http://www.youtube.com/playlist?feature=c4-feed-u&list=PLzOYN6hQYAdLtrub5g8V1TfQL9QO2LuKj
Fretko dziękuję tobie , jesteś wielka ! *_*
( sam szukałem OST ale jeszcze nigdzie go nie było )

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #325
Na fejsowej grupie "Touhou" jest on od wczoraj od godzin wieczornych :)

u mnie Bębenek > Seija > Yatsuhashi > Raiko > Sukuna, jeśli chodzi o design

EDIT:

dobra, dopiero teraz się skapnąłem, że: 小槌の魔力, 針小棒大の天守閣 i 耀く針の小人族 ~ Little Princess to praktycznie jedna i ta sama melodia, tylko zmiana tempa, dodawanie instrumentów i tak dalej xD
normalnie by mi to przeszkadzało, ale linia melodyczna jest na tyle chwytliwa, że wybaczam

czyli tak jak pisałem wyżej - to właściwie mamy już aranżacje~
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 21:12:28 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #326
Haha, jeszcze nigdy chyba nie udało mi się tak szybko zrobić normal 1cc cleara, jak przy tej grze. Gra się po prostu miodnie, a jak pociśnie się chwilę psotnika na 5 stage na spell practice, to nie jest już nawet taki straszny. xD

Ostro śmiechłem z extra stage bossa. Reversed trap? W moim Touhou? APROBUJĘ!

Also, timeoutowanie mózgojebnych spelli z 5 stage jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu. Poletzam. ;D

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #327
Haha, jeszcze nigdy chyba nie udało mi się tak szybko zrobić normal 1cc cleara, jak przy tej grze.

W sumie...mnie też. Jakby się tak zastanowić, to chyba po raz pierwszy clearnąłem normala 1cc za drugim razem o:
Ale nie nie nie, nie nazwę tej gry łatwą :P

Spoiler (pokaż/ukryj)
btw, Vengeful Spirit "Hoichi the Earless", jedna z kart BenBen nawiązuje do jednej z historii, o której czytałem niedawno w "Kwaidan - opowieści niesamowite".
Ciekawe tak odnaleźć w grze coś, o czym się czytało~

W ogóle to, tak czytając przetłumaczone story ReimuA (zwłaszcza rozmowę z Sukuną), to mam dość silne skojarzenia:
a) z Pokemon Black/White (marzenie N żeby uwolnić pokemony od ich właścicieli bo powinny być wolnymi istotami jako, że różnią się od ludzi)
b) z Bleachem (założenie (oficjalne) Muramasy w zanpaktou rebellion arc, by uwolnić zanpaktou od ich shinigami, doprowadzenie do buntu, w którym zanpaktou miałyby odmówić posłuszeństwa za brak dialogu z shinigami i używanie ich oraz traktowanie jako zwykłe narzędzia do walki)

Zbieżne ? Jak cholera :P

Hm, i jeszcze coś zastanawiającego (mnie):

I've been branded with disgrace and oppressed
just for not having any power. That's my history.

~ Seija

Widział kto oni bez żadnej mocy ? O:
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 23:38:43 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #328
Widział kto oni bez żadnej mocy ? O:

Seija jest pomniejszym Oni, to nie jest poziom Suiki i Yuugi.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #329
Ale to oni. Nie powinna o sobie mówić, że nie miała żadnej mocy. Takie zdanie w ogóle nie pasuje do oni.