Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 157888 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #15
^Szło by to jakoś rozwinąć, bo niektóre punkty mnie zastanawiają?

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #16
^Szło by to jakoś rozwinąć, bo niektóre punkty mnie zastanawiają?

Wszystko jest tam takie proste, że nie wiem co dokładnie Cię tam zastanawia. ^^ Mogę rozwinąć, tylko nakieruj pls, simple mindedness here.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #17
Głównie te zabiegi i co konkretnie w podejściu do youkai jest złe :V.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #18
Głównie te zabiegi i co konkretnie w podejściu do youkai jest złe :V.

Te zabiegi? Tylko nawiązałem do tego, co pisał Xoth, stąd "z tego co widzę". Zresztą zapomniałem o gameplayu napisać, a za to powinienem dać +1, gonna edit. Youkai powinno się zabijać, a nie z nimi przyjaźnić.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #19
Ok, to chciałem wiedzieć, nie spodziewałem się ataków na nią z tej strony. A co do youkai, to ośmielę się mieć inne zdanie - część nie wpierdalająca / nie krzywdząca ludzi może być całkiem przydatna, tylko co niektóre możnaby ubić dla dobra ogółu.
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 18:12:16 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #20
Osobiście to uważam za bezsens, który nie powinien nic wnosić do ogólnej oceny postaci. To tak, jakbym stwierdziła, że nie lubię Ciebie, bo Twoje nazwisko kończy się na -ski. Nie jej wina, że urodziła się, mając je takie, a nie inne.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: BYAKUREN HIJIRI)
Odpowiedź #21
Osobiście to uważam za bezsens, który nie powinien nic wnosić do ogólnej oceny postaci. To tak, jakbym stwierdziła, że nie lubię Ciebie, bo Twoje nazwisko kończy się na -ski. Nie jej wina, że urodziła się, mając je takie, a nie inne.

Nie oceniamy tu nastawienia do osoby, tylko oceniamy postać i to co się na nią składa. Równie dobrze mogłabyś powiedzieć, że nie powinienem był oceniać jej ubioru. Przecież równie dobrze mogłabyś mnie lubić za sztruksowe spodnie. Ok, z tym się człowiek nie rodzi, ale motywu muzycznego sama sobie nie wybrała, no nie?

Btw, zastanawiam się, czy gdybym dał plus za to, że nazwisko postaci mi się podoba, to też by ludzie rzucali takimi argumentami. :P
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 21:45:45 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: DAIYOUSEI)
Odpowiedź #22
03. DAIYOUSEI

Spoiler (pokaż/ukryj)


Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Daiyousei, znana także jako większa wróżka. Pierwotnie pojawiwszy się jako miniboss na stage 2 EoSD, postać ledwie kanoniczna a jednak zyskała sobie sympatię fanów i w konsekwencji rozpoznanie u ZUNa jako kanon. Ze znanych sobie powodów (zapewne dla rozrywki, jak na wróżkę przystało) atakuje główną bohaterkę podczas lotu nad Misty Lake, potem pojawia się momentalnie jako partnerka do gry w chowanego Cirno i wydaje się wystraszona ostrzeżeniami przed burzą Reimu, aż w końcu pojawia się w Extra Stage w Fairy Wars, u boku Lily White i po konkretnym wzmocnieniu, gdzie atakuje Cirno intensywnym gradem ogni i pocisków. ZUN potwierdził, że jej osobowość świetnie reprezentuje charakter całej rasy wróżek - radosna, prosta, psotna i emocjonalna.

Z tych bądź co bądź luźnych wskazówek układa się jej osobowosć, z której to fandom przejął jej beztroskość. Jak na wróżkę przystało, potrafi raz bawić się na ostro z wróżką zamieszkującą to samo jezioro, a raz grać sobie z nią w chowanego. Jako towarzyszka Cirno, wróżki o raczej silnej osobowości i radykalnych poglądach (:V), często jest przedstawiana jako porównywalnie bardziej nieśmiała i miła (całkowite zapomnienie o niej przez lodową wróżkę zdaje się to podkreślać). Całościowo zatem jej prosty i znikomy charakter może być całkiem trafny - wróżka jak wróżka, napsoci i niczym się nie przejmuje. Tak beztroskiego podejścia do życia można tylko pozazdrościć. No i Touhou, being touhou, fani konfrontując ją z Cirno często robią z niej niejako jej moe pomocniczkę. Wam pozostawiam rozważenie prawdopodobieństwa takich relacji, aczkolwiek kanoniczne jest to, że potrafią stanąć przeciw sobie w walce danmaku.

Jej sugerowany wygląd zaskakująco pozostawia niewiele do życzenia - ot, mała, urocza, zielonowłosa dziewczynka z niebieską spódnicą, skrzydełkami, wstążką we włosach i od czasów FW kwiatami w ręce. Nie powala oczywiście efektownością, ale po prostu działa, i to zadziwiająco dobrze - dobór kolorów rozsądny i miły dla oka, plus trafia w me gusta - idealny materiał pod fanarty by wyciągnąć z niej prawdziwą, destylowaną śliczność.
Pod względem umiejętności też zaskakuje - niby jest tylko mocniejszym egzemplarzem wróżki (które to w gejmpleju potrafią być od niej wredniejsze) i nie ma żadnych supermocy poza oczywiście wróżkową reinkarnacją, ale nagle okazuje się, że potrafi wyciagnąć z siebie siłę w danmaku na Extra Stage na równi z Lily White, która to tradycyjnie tryska energią dookoła w postaci danmaku i to groźnie. Widać więc, że wyciąga grubo ponad wróżkowe standardy, co doceniam.

+Śliczny wygląd
+Wróżkowe podejście do życia
+Możliwe relacje z Cirno
+Jak chce to potrafi

-Znikomy charakter
-Wróżki, których charakter reprezentuje, potrafią być złośliwe, nierozgarnięte i irytujące
-Nie zostawia większego wrażenia pod względem designu


Werdykt: 7/10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 03:28:00 przez critz

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: DAIYOUSEI)
Odpowiedź #23
+ Wygląd- Za takie dziewczynki walczyli nasi przodkowie. śliczna fryzura, idealnie pasujący do tego strój... Na fanartach często jest przedstawiana jako...nieco bardziej dojrzałą cieleśnie od innych wróżek, co też jest fajne.
+ Charakter- Szczątkowy bo szczątkowy, ale pomimo wszystko jest jedną z sympatyczniejszych postaci w grze. Co do ataku na Cirno, to jestem zdania że to raczej miała być forma zabawy niż próba zrobienia jej krzywdy :v.
+ Skill- Pomimo iż posiada raczej tylko podstawowe umiejętności wróżek, potrafi je wykorzystać lepiej niż nasze typowe mięso armatnie. Można dociekać że pewnie ma coś w sobie, ale póki ZUN tego nie rozwinie to nie ma co dyskutować.
+ Relacje z innymi postaciami- Osobiście widzę w Niej taką starszą siostrę wszystkich wróżek, nie jest wrogo nastawiona do świata.


- Chyba tylko fakt że pewnego, 100% kanonu jest w jej niewiele.

Ocena ogólna: 9.75/10 -Idealna jako młodsza siostrzyczka to bawienia się, głaskania, przytulania...i co tam jeszcze można robić z siostrzyczkami xD

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: DAIYOUSEI)
Odpowiedź #24
Trudno mi ocenić postać, która nic nie mówi. Jak na wróżkę całkiem ładnie walczy, tho. Mam tu na myśli to zamienianie się w mgiełkę i pojawianie w innym miejscu, żadna inna wróżka w grze takich manewrów nie wykonuje. Jeśli chodzi o wygląd, to jest imo taki sobie. Postać raczej mało warta uwagi. Najważniejsza w niej jest bomba, którą dostajemy po pokonaniu jej.

+ Sposób przemieszczania się
+ Miejsce "zamieszkania"

- Mało znacząca postać
- Brak dialogów
- 100% japońskie imię, mimo że to wróżka*

Spoiler (pokaż/ukryj)
*Tak, wiem, że jest tak dlatego, że nadane było przez fanów.

40/99
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:41:09 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: EIRIN YAGOKORO)
Odpowiedź #25
04. EIRIN YAGOKORO

Spoiler (pokaż/ukryj)

Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Eirin, jedna z "grubych ryb" świata Touhou, byt starszy niż sobie można wyobrazić, szanowana nawet wśród lunariańskiej elity. Bystra i uczona ponad wszelką przyzwoitość, o wiele potężniejsza nawet od Kaguyi, ale z szacunku do księżniczki nie demonstruje całości swojej siły. Oddana jej, gotowa podążyć za nią z odpowiedzialności za stworzony przez siebie eliksir nieśmiertelności, dla niej zdradzić i zabić posłańców z księżyca czy nawet stworzyć barierę i iluzję księżyca i ziemii by z nią zostać. Jedna z milszych osób w Gensokyo, oddana, w gruncie rzeczy nieszkodliwa ale nie przepada za osobami głupimi, co jest zrozumiałe, jako iż ciągle musi obcować z rozpieszczoną księżniczką i bandą królików, a w porównaniu do niej inne postaci to właściwie ignoranckie dzieci, przez co często zachowuje się arogancko i z wyższością. Jak ktoś myśli lekarz i Gensokyo to myśli Eirin, jest w tym po prostu najlepsza, a do tego kombinuje pod pacjentów - youkai rzadko są chore fizycznie, więc by uleczyć duszę wymyśliła pigułki na przyjemne sny i na ciekawe koszmary. I nawet nie przejmuje się tak bardzo zapłatą, gotowa ją odroczyć na potem. Awwww.

Doskonały przykład postaci Chaotycznie Dobrej, nawet jako wysoki autorytet gotowa jest podjąć odpowiedzialność za swoje błędy i dokonać tego, co uważa za słuszne, nawet jeśli niewłaściwe moralnie (wybicie posłańców). Nie jest aniołem, ale to nadal osoba o pewnym matczynym cieple bijącym od niej, czy to do byłych uczennic, czy do księżniczki, czy nawet do swojego zwierzątka, które traktuje czasem ostro, ale nadal ma jej dobro na uwadze. Mimo wszystko pozostaje enigmatyczna i trudna do rozgryzienia, potrafi posunąć się do mocnych, pragmatycznych kroków w imię ważniejszej sprawy, przez co wydaje się bardziej ludzka.

Wygląd... cóż, określiłbym jako hit-or-miss. Strój ma mocno oryginalny i robiący wrażenie, nawet jeśli na zasadzie kontrastów i małych detali typu konstelacje, a czapeczka od razu budzi skojarzenie z pielęgniarką. Natomiast pod względem wieku to ten zdaje się odgryzł się na niej nieco mocniej niż na Byakuren, które to wrażenie potęguje syndrom włosów Sakuyi - siwe włosy ułożone w dziwny, staromodny fryz. Nie mogę jej odmówić ciekawego (aczkolwiek lekko chaotycznego przez kratkę kolorów) designu, natomiast nie jest postacią z którą kojarzy mi się słowo "uroda", chyba że dany fanart jest akurat ponadprzeciętnie dobry. Styl walki też ma niezły, jej wachlarz spellcardów ma tony odniesien, ale tym co je w moim wyobrażeniu układa jest ilustracja z GoM, gdzie widać jak używa łuku do walki danmaku, przez co byłaby świetnym kandydatem do bijatyki :3.

+Bardzo miły charakter
+Oddanie wobec Kaguyi
+Enigmatyczna atmosfera wokół niej

-Nie podchodzi mi z wyglądu
-Nie wywołuje większego wrażenia niczym na mnie
-Nieco niespójne z jej mocą ataki


Werdykt: 7/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: EIRIN YAGOKORO)
Odpowiedź #26
sygnalizuję pusty spoiler

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: EIRIN YAGOKORO)
Odpowiedź #27
+Jedna z najmądrzejszych postaci w Gensokyo. Jednocześnie nie dostała "syndromu Yukari" i zamiast korzystać z swojej mocy dla siebie, Ona woli pracować dla innych.
+Charakter opisałem wyżej.
+Wygląd. Pomijając warkocz który ZUNowi wyszedł strasznie, Eirin wygląda całkiem przyzwoicie i przyjemnie.
+Umiejętności bitewne. Łuk, trucizny, typowo taktyczne podejście podczas walki.
+Gdyby nie sam fakt jej istnienia to musiałbym przy każdym przejściu IN walczyć z Kaguyą...

-Well, temat muzyczny troszkę słabo wpada w ucho...
-Too old

-/+Nie jasne powiązanie z Sakuyą.

Ocena ogólna 8.5/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: EIRIN YAGOKORO)
Odpowiedź #28
Fuhreirin to jedyna postać z Eientei, do której nie mam awersji. Bardo lubię jej design i kolorystykę, zwłaszcza jeśli chodzi o włosy. Bycie lekarzem sprawia, że wyróżnia się w środowisku dziewczynek, których głównym zajęciem jest robienie komuś krzywdy.

+ Kolory, wygląd
+ Doctor
+ OK charakter

- Japońskie nazwisko
- Lunarianka
- Taki sobie motyw muzyczny

67/99
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:41:25 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: EIRIN YAGOKORO)
Odpowiedź #29
- Stara
- Nie jest człowiekiem
- Zajmuje się produkcją narkotyków i innych szkodliwych substancji
- Eksperymentuje na żywych stworzeniach

1/10 ponieważ daje bardzo zły przykład dzieciom i może wywołać u nich lęk przed starszymi pracownicami służb zdrowia.