Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: PC-98 Touhou discussion (Przeczytany 40022 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #30
Hihihi
Mima ma wyjebane na spellcardy ;3

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #31
No teraz ogólnie jak wszedł system spellcard to jeden z najważniejszych zmian jest taka, że Reimu już nie jest invincible i może zacząć przegrywać.

Walka z Yorihime w SSiB świetnie to pokazuje.
Rucham psa jak sra

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #32
Haha, i master spark Yuuki w 5tym stage'u w LLS.
Niemozliwe, ze ktoś nie zginal za pierwszym razem jak gral xD

  • Tora
  • [*]
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #33
LLS / MS akurat wziąłbym zawsze ponad potworki rodem z EoSD, MoF czy SA (mówie o kresce ofc).
Mówisz o ZUNartach? Do tego przywykłem :P Miałem na myśli całokształt: rysunki postaci, plansze, pociski, random wróżki itp.

A jeśli mówisz o planszach, to porównanie z UFO jak na ironię, bo S5 UFO wraca z deka do pralkowego eye-fucku z pociskami zlewającymi się z tłem, które samo często jest oczojebne :V.
Hm, rzeczywiście, jakoś nie zwróciłem uwagi, ale mnie te "zlewające się" tła nigdy nie przeszkadzały. Znów, miałem na myśli całokształt, jak np. najładniejszy Master Spark, najlepiej narysowane lasery itp.

Wyobraźcie sobie co by było, gdyby ZUN zostawił je w miejsce ich następców (np. taka Kana jako Yuyu). Zapewne byłyby znacznie bardziej wyraziste niż są, no i gensokyo miałoby bardziej zwartą obsadę.
Kana jako Yuyu niezbyt, bo to poltergeist. Nie wiem jak z wyrazistością, Kana to random duszek, a Yuyu księżniczka Hakugyokurou. Czy miałoby sens robienie z random duszka takowej?

Ale to działa i w drugą stronę - postaci z TD też się mogą wydawać płaskie w porównaniu do najpopularniejszych, bo jeszcze nie ma kontynuacji i większego rozwinięcia charakterów, w najlepszym położeniu są te z wcześniejszych windowsówek od 6 do 10, które zdążyły nabić sobie atencji i jednocześnie nie zostać skreślone
W takim wypadku daje się kredyt zaufania i czas japońskim fanom na zrobienie z nich czegoś lepszego (Dobrym przykładem jest Cirno i Rumia). Ale wiemy jak to jest - jedni newfagów będą tępić i spoglądać z góry, drudzy będą dla nich życzliwi i pomagać się odnaleźć. Postacie z TD teraz mają się podobnie.

A to co piszesz o postaciach swiadczy ze malo o nich wiesz. i nie chodzi tu tylko o Mimę.
tak wiec poczytaj thwiki albo polurkaj po forum aby dowiedziec sie wiecej.
Czytam wiernie, i fakty są jakie są. Większość nie ma profili, nie ma roli, nie ma ciekawych mocy, nie ma historii, nie ma nic. Są po prostu biedne i pochodzą z okresu gdzie ZUN miał problemy z napisaniem ciekawej historii (acz miał przebłyski). Np. Mima (nie wybieram jej dlatego że jesteś jej fanem, ale po prostu to najlepszy przykład): wiemy że jest złym duchem i pragnęła zemsty, nie kompletnie nieznane są jej motywy i historia sprzed. Podobnie wielką zagadką są jej nogi, które raz są a raz ich nie ma xD

nie zwróciłeś pewnie uwagi, że nie robił sam tych gier. prawa autorskie obowiązują po tych x latach i Amusement Makers mogą się czepić, że wykorzystuje wizerunek 'ich' postaci bez zgody czy czegoś.
also - ZUN sam stwierdził, że nie będzie wskrzeszał trupów.
A, a więc takie buty. To ma sens, choć z tego co wiem ci inni tylko wydawali.

Ale ogólnie widze z twoich wypowiedzi, ze pewnie nawet nie zajrzales do touhou wiki by poczytac chociaz troszeczke na temat tych gier ergo gówno wiesz :3
2/10. Grałem we wszystkie, czytałem o wszystkich, zarówno grach jak i o każdej postaci z osobno (że o tych drugich niewiele materiału to inna sprawa). Może wskaż to co wskazywałoby na rażącą niewiedzę (bo to że starsi i bardziej doświadczeni mają większe pojęcie to rzecz normalna), popraw mnie, zachęć do czegoś, a nie rzucaj fekaliami.

Ale Reimu tak generalnie ogólnie jest OP, chociaż na windows nie widać tego aż tak (not much killing anymore)
A to ona zabiła kogokolwiek z imiennych postaci?

Swoje musiała umić, skoro jest jedyną osobą do której Marisa ma / miała szacunek.
Nie żeby Marisa jakimś autorytetem wtedy była.

Plus system spellcardów n' shit - teraz to taka Wriggle czy Cirno może skopać zakrzywiaczy czasoprzestrzeni jak Pani Jukari czy Sakujan, jak tylko nauczy się lepiej walczyć w danmaku. Przynajmniej liczy się faktyczny wysiłek, a nie loteria supermocy i czy dana postać wciśnie guzik "wygrywam" czy nie :3.
Ta, a biorąc pod uwagę że się nie nauczą wygląda to niedorzecznie.

No teraz ogólnie jak wszedł system spellcard to jeden z najważniejszych zmian jest taka, że Reimu już nie jest invincible i może zacząć przegrywać.

Walka z Yorihime w SSiB świetnie to pokazuje.
Była od niej zwyczajnie silniejsza i pokonała ją na jej własnym polu. Nie wiadomo też jak ta walka by się potoczyła gdyby spellcard systemu nie było (niepokonalność Reimu to imo bullshit). Nie mówiąc już o tym że Reimu miała na ten pojedynek wyjebane.

W PC-98 doświadczyłem coś w rodzaju "sucker-punch" w ógolnie-grach. Flower Tank, koniec dialogu, pocisk na pysk, zniknięcie okienka dialogu. Meira i jej cięcia. Elly i jej rzut kosą. Teraz jestem na to przygotowany, ale pierwszy encounter niektórych postaci... Tych gier nie da się przejść za pierwszym razem. Za to je lubię. Tak bardzo przypominają mi erę gier w jakiej się wychowywałem. Te godziny spędzone przed telewizorem, później przed komputerem... Ehs. Nostalgic.
*Nigdy nie przeszedł żadnej gry za 1szym razem i nie wie o co chodzi*
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #34
Niepokonalność Reimu to po pierwsze fakt, po drugie konieczność.

System Spell Cardów został stworzony nie tylko po to, aby dać youkai szansę w walce z red-white miko, ale także po to, aby ochronić Reimu przed silniejszymi wrogami, którzy teoretycznie mogą nie wiedzieć, że jej śmierć pociągnie za sobą katastrofalne skutki dla Gensokyo. To, że Reimu może użyć Fantasy Heaven i w tym czasie żaden przeciwnik nie zdoła jej pokonać, bo jej ciało odpływa z rzeczywistości Gensokyo - to fakt a nie bullshit. Inna sprawa, że w systemie Spell Cardów obowiązuje ograniczenie czasowe. W sumie, jakby na to spojrzeć z innej strony to np. gdyby takiej Koishi nie obowiązywał limit czasowy w jej spellcardach, to też mogłaby ona być niepokonana - albo za sprawą Youkai Polygraph, albo "Philosophy of a Hated Person".
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • awesome
  • [*]
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #35
Podobnie wielką zagadką są jej nogi, które raz są a raz ich nie ma xD
Emi Ibarazaki? xD

Swoje musiała umić, skoro jest jedyną osobą do której Marisa ma / miała szacunek.
Nie żeby Marisa jakimś autorytetem wtedy była.

Może i nie, ale na większość postaci ma centralnie wywalone, Mima jest jedną z niewielu (o ile nie jedyną), do której Marysia ma jakiś respekt. A więc musiała jej czymś zaimponować, zapewne właśnie mocą.
Szkoda, że ZUN nie rozwinął wątków niektórych postaci, jak napisałeś, też zastanawiam się, co ma Mima do ludzi. Ale zawsze pozostają spekulacje^^

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #36
Mi chodzi o to ze dialogów nie czytałeś, bo z profili w przypadku pc98 duzo sie nie dowiesz.
zreszta zauwazyles ze prawie wogole ich nie ma

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #37
1. Podobnie wielką zagadką są jej nogi, które raz są a raz ich nie ma xD
2. [o Wriggle kopiącej dupę Yukari czy coś innego w ten deseń] Ta, a biorąc pod uwagę że się nie nauczą wygląda to niedorzecznie.
3. Nie mówiąc już o tym że Reimu miała na ten pojedynek wyjebane.
1. Mima jest duchem. Duchy w japońskiej mitologii nóg nie mają, nie widziałam, by w jakiejś grze u niej wystąpiły te kończyny, choć hm... może jestem stara i oczy już nie te. ;_;
2. czas mógłby zrobić swoje i za takie paręset lat taka wriggle mogłaby poważnie przykoksić. ludzie i youkai się cały czas uczą, you know
3. Mi się coś załącza, że jednak Reimu się mimo wszystko tym trochę przejęła - po raz pierwszy spotkała kogoś wyżej od siebie, a na pewno lepiej wykorzystującego swoje moce przyzwania każdego shintoistycznego bóstwa. acz czytałąm SSiB duży kawał tem i mogę źle pamiętać
  • Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 22:00:16 przez fretka

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #38
Ale ogólnie widze z twoich wypowiedzi, ze pewnie nawet nie zajrzales do touhou wiki by poczytac chociaz troszeczke na temat tych gier ergo gówno wiesz :3
2/10. Grałem we wszystkie, czytałem o wszystkich, zarówno grach jak i o każdej postaci z osobno (że o tych drugich niewiele materiału to inna sprawa). Może wskaż to co wskazywałoby na rażącą niewiedzę (bo to że starsi i bardziej doświadczeni mają większe pojęcie to rzecz normalna), popraw mnie, zachęć do czegoś, a nie rzucaj fekaliami.

Już nakurwiam:
Ale Reimu tak generalnie ogólnie jest OP, chociaż na windows nie widać tego aż tak (not much killing anymore)
A to ona zabiła kogokolwiek z imiennych postaci?

Kolejny:
Jedynie MS miał znośne wyjaśnienie, a tak to bezcelowe afery.

Kolejny:
Shinki, bogini Makai i stwórczymi wszechrzeczy.
>stworczyni wszechrzeczy
rofl


Ogółem widać po twoich wypowiedziach, że bardzo pobieznie oceniasz nie zwracajac uwage na wiele detali i aspektow tych gier/postaci etc. Powiedzialbym jeszcze jakie mam wyrzuty do ciebie, ale w koncu to ty oceniasz i nie mam prawa mowic, ze masz chujowy gust itp.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard

  • Tora
  • [*]
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #40
Dat hejto.

1. Name it. Kogo Reimu zabiła na śmierć i ma inny status niż "defeated", "unknown" czy "escapes"?

2. Kiedy ZUNa nie stać na nic innego niż "a lot of youkai is around my shrine, gonna exterminate them", a kolejni przeciwny stoją na poziomie dziur w ziemi do przeskoczenia, to fabuła śmierdzi fillerem.

3. "I am a god. I created this Makai."
"I'm the one who created Makai. That makes me Makai's god."
"That's right, I am a god. Everything here in Makai was created by me."
(bo nie wierzę że chodziło o marną literówkę)

widać po twoich wypowiedziach, że bardzo pobieznie oceniasz nie zwracajac uwage na wiele detali i aspektow tych gier/postaci etc.
Detale... aspekty... śmieszne czapeczki? Są pro.

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #41
^ no Makai to nie jest "wszechrzecz", no nie?

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #42
1. Orange

2. Przeczytaj prologi do wszystkich gier. Tam masz najlepiej napisane i nie bede musial marnowac swojego czasu na ciebie.

3. Wszechrzeczy w Makai a nie wszystkiego innego jak to mozna bylo odczytac z twojej wczesniejszej wypowiedzi

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #43
oh, Malu mnie wyprzedził z tym, co chciałam napisać. xD

also
2. jeśli osoba mogąca przyzwać moc bóstw nie ma żadnych ograniczeń co do użycia swoich mocy, większość dla niej będzie na poziomie dziury w ziemi.

  • Tora
  • [*]
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #44
Jesteście jak Sanae, brak wam zdrowego rozsądku. Było oczywiste że o Makai chodzi :/

Prologi przeczytan'd, po 10n kolejny raz. 3ka, jak pisałem na początku, jest jak najbardziej wporzo. Reszta to nadmiar youkaiców, zmienia się tylko ich źródło

I Orange... masz rację, wszystko wskazuje na to że ją zabiła. Było tak od razu. Choć z drugiej strony miała ją zapieczętowaną, a ta panikowała.

Tam masz najlepiej napisane i nie bede musial marnowac swojego czasu na ciebie.
I tak to robisz xD

2. jeśli osoba mogąca przyzwać moc bóstw nie ma żadnych ograniczeń co do użycia swoich mocy, większość dla niej będzie na poziomie dziury w ziemi.
M.in. dlatego ZUN nie potrafił stworzyć fajnej przygody - Reimu miała god mode.