Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 141787 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #180
Został przetłumaczony czternasty chapter WaHH. Całkiem ciekawy.

Yukari w nowych ciuszkach:
Spoiler (pokaż/ukryj)


Doujiny z hobgoblinami incoming.

Dodatkowo mamy potwierdzenie, że:
- Youkai kontrolują wioskę ludzi
- Youkai cały czas pożerają ludzi
- Youkai mogą przechodzić przez barierę bez problemu
W końcu jest powiedziane wprost, że Kasen jest Youkai
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #181
Cytuj
- Youkai kontrolują wioskę ludzi
- Youkai cały czas pożerają ludzi
- Youkai mogą przechodzić przez barierę bez problemu
W końcu jest powiedziane wprost, że Kasen jest Youkai
Woah, woah, woah!! Kurwa, a mi się już udomowiła w głowie mniej grimdarkowa wizja, a tu się okazuje że moga robić dosłownie co chcą. Czyli to o pokoju w Gensokyo i niejedzeniu już ludzi to kupa gówna?
Chłodno, oby wykorzystali to gdzieś później. Na pewno w takim układzie frakcja Taoistów zyskuje moją pełną sympatię. No i szkoda co do Kasen, ludzkich postaci i tak jest znacznie mniej.

Ale za to ta Yukarin. <3 Skoro zabrałi się dalej do robienie WaHH to FS na razie nie tykawszy.

EDIT: Not really. Nie ma nic o pożeraniu. Natomiast wioska na pewno jest obserwowana przez youkai od wewnątrz. Mimo wszystko daje to grunt na jakąś akcję przeciw ludziom w przyszłości.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 17:02:37 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #182
Stój mi się osobiście podoba, choć teraz Yukari przypomina bardziej Byakuren (i Maribel) niż siebie samą.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 17:19:27 przez Michał

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #183
Yukari jest aaaaargh, widać, że ją odmładzają : D

co do Kasen i bycia youkai...czyli praktycznie wszystko, co nie jest human, jest youkai ? Magician jest youkai, Kappa jest youkai, Tengu jest youkai, Hermit jest youkai... O.o

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #184
Mayuki: Wydaje mi się, że Kasen opróćz bycia hermitem jest też jakimś Youkai. Kasen ogólnie jest baaardzo tajemniczą postacią co nie raz można zauważyć jak na przykład wtedy kiedy uciekła przed spotkaniem z Suiką.

Not really. Nie ma nic o pożeraniu.



>Somewhere
Na pewno nie z wioski ludzi, ale jeżeli dobrze pamiętam to nawet właśnie w PMiSS było napisane, że ludzie często trafiający przypadkiem do Gensokyo zostają pożerani.
Cała ta akcja ze światem zewnętrznym działa pewnie w ten sposób, że Youkai sobie wychodzą jeść, a wioska ludzi w Gensokyo nie jest tykana bo działa jako element dzięki któremu te Youkai nie umierają. W końcu jakby ci ludzie wymarli to już nikt by o Youkai nie pamiętał.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #185
To jest właściwie bardzo mroczne ;_;

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #186
To jest właściwie bardzo mroczne ;_;

Ale za to lubimy (przynajmniej ja) Touhou, nie? Banda wilków w owczych skórach.
Players Wanted:
- TH Sky Arena
- Online RPG sessions (via skype)
- TH 12.3

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #187
Yukari jest aaaaargh, widać, że ją odmładzają : D

co do Kasen i bycia youkai...czyli praktycznie wszystko, co nie jest human, jest youkai ? Magician jest youkai, Kappa jest youkai, Tengu jest youkai, Hermit jest youkai... O.o


Bo youkai to określenie na wszystkie istoty nadprzyrodzone czyli non human

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #188
ta, tłumaczyłeś to wtedy, przy Byakuren ale jak ktoś przez długi okres czasu miał do czynienia z równaniem youkai = demon, to nie tak łatwo jest mu się pogodzić z tym, że taka np. Kanako jest również youkai (w końcu non-human ;) )...

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #189
A bogowie to przypadkiem nie jest już inna kategoria?
Nie wiem, może się nie znam ale nigdy nie spotkałem się z tym żeby taką Kanako czy Suwako w kanonie nazwano Youkai.
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #190
Aha, czyli jednak nie wszystko, co non-human jest youkaiem :) Ale i tak moim zdaniem trochę dziwne jest to, że te wszystkie rodzaje, które wymieniłem, podpadają pod youkai. Taka Mystia rozumiem, taka Yuuka rozumiem, ale np. już Byakuren ? Może jeszcze Remilia (która jest wampirem nie pochodzącym z Genso) jest youkai ? Jak dla mnie - mimo, że Zun mógł tak ustalić - to się nie trzyma kupy i trochę wadzi ale cóż, to tylko moja estetyka, że tak powiem.

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #191
Mayuki, spójrz może na to z innej perspektywy. Np. Bestiariuszy do DDków: nie wszystko w nich jest bezrozumną kreaturą do zatłuczenia. Co więcej, sporo jest tam istot inteligentnych, z którymi da się dogadać i nie tylko.
Odnosząc się do przykładów jakie dałeś: Tak, uznałbym Byakuren za Youkai, ponieważ stała się czymś więcej niż człowiek. Wieczna młodość raczej dość jasno określa ją jako nieludzką (dość paradoksalne określenie, biorąc pod uwagę jej charakter).
Co do Remi, well... Wmieszajmy w to systematykę biologiczną; to że coś jest z królestwa zwierząt, nie determinuje bycia ssakiem.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #192
Wszystko spoko, ale "wyżej niż człowiek" nie musi się równać youkai. Chyba, że rozgraniczymy youkai, tak jak wampiry, na wyższego i niższego stopnia, ale o to by trzeba było zapytać już samego ZUNa. Poza tym youkai = demon, ghost, spectre, monster. Nie wszystko, co nieludzkie jest demoniczne, potworne, duchowe. Mówię, na tej samej zasadzie można by nazwać Sanae per youkai - też stała się/jest kimś więcej niż człowiekiem, nawet kimś więcej niż kapłanką.
A co z Lunarianami ? Nie są ludźmi...są zatem youkai ? Jak dla mnie to po prostu inna rasa i tyle, nawet nie trzeba jej klasyfikować. Nie wszystko jest czarne i białe, chyba, że patrzymy z perspektywy Yamy lub Reimu ;) I taki chyba podział sam ZUN uczynił swoim - albo się jest człowiekiem, albo się jest youkai (wszystko co nieludzkie i nie-boskie a się rusza i jest rozumne), heh. Możliwe, że tak jest, ale to nie oznacza, że ktoś nie może tego postrzegać jako dziwne.
Np ja.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 12:12:26 przez Mayuki

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #193
youkai to jest zbiór różnego rodzaju istot, ale nie wszystko w genso to youkai. Bogowie to nie youkai. Co z wampirami, nie wiem. Fakt, granica jest tak trochę, no.... nieostra.
Kasen coś ukrywa.

Also, zabawny fakt: SDM zatrudnił hobgobliny
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 12:19:52 przez Smoku

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #194
Myślę, że tutaj do "youkai" trzeba się odnieś raczej bardzo luźno (może za luźno) i potraktować to jako ZUNowy ekwiwalent "nadnaturalnego".
Co do Lunarian, to offshot ludzi, którzy poszli za bogiem z tego co pamiętam, by nie zostać skażonymi przez ziemską "nieczystość". Smoku, pijawki to czarty (konkretnie diabły), nie nieumarli.

Edit: Pewnie mieli dość niekompetencji Fairy Maids.