Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 307993 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #915
Badania???

czym ty kurde jesteś
fizykiem, chemikiem
wat

ekstra teraz czuję się jeszcze bardziej żałosny

Spoiler (pokaż/ukryj)
kappa

btw Cthulhoo grammar nazi idom

"ciaoofiarymioanę kłótą. Cośtu nie ga!"

ile wypiłeś dni nie spałeś? XD

Nie ma co się porównywać, jest taka zasada że porównywanie z "gorszymi" prowadzi do pychy a z "lepszymi" (cudzysłowia bo nigdy niewiesz kto jest kto tak na prawdę) do depresji. Idź po prostu swoją ścieżką. Ale odpowiadając na pytanie, jestem tam naukowcem i prowadzę część projektu badawczego nad wzmacnianiem ceramiki fazami typu "MAX" dla przemysłu lotniczego, jeśli pytasz o stopień to jest to inżynier mikro i nanotechnologii, a moją podstawą jest chemia z specjalnością w chemii ceramiki i związków wielkocząsteczkowych (krzemiany np.)

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #916
zauważ "Kappa"

inżynier nanotechnologii...

(głupie pytanie incoming)

jakie jest według ciebie naukowe prawdopodobieństwo MGS-owych nanomaszyn?

Spoiler (pokaż/ukryj)
NANOMACHINES, SON!
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #917
Ah ^^" Racja kappa. Wybacz.

Nie znam uniwersum Metal Gear Solida. Jeśli chodzi Ci o systemy typu MEMS (mikro elektro-mechaniczne systemy) to one już istnieją, prace trwają nad wdrożeniem NEMSów (systemów nano elektromechanicznych).
Choć aktualnie większość uwagi poświęcana jest projektowi INDIGO oraz projektowi LIS'a (Laser Interferometer in Space), no nie należy pomijać projektu HBP, a w najbliższym czasie (2021) powinien ruszyć ITER.
W australii pracuje się nad nanotranzystorami qbitowymi (ponoć z sukcesem), realizowanymi już istniejąca techniką nanolitografii, później będzie można je układać w kwantowe bramki logiczne - też super ciekawa sprawa,
bramka taka w odróżnieniu od normalnej pobiera prawdopodobieństwa, splata je tworząc splątane superpozycje, obraca je produkując inne superpozycje jako wynik i łamie je do jednej definitywnej odpowiedzi.
Tworzone są też nanoreaktory, które przyczepiają się do komórek pacjenta i przekształcają nieaktywną formę leku w aktywną zaraz na błonie komórkowej zainfekowanej komórki. Są kulki Cornella które wyszukują i niszczą
zadany typ "wroga", są kropki kwantowe, są nanofiltry do odfiltrowywania wirusów z wody i powietrza w szpitalach, nanopowłoki usuwające bakterie, wirusy grzyby, powierzchnie superhydrofobowe... sprecyzuj co robiły nanomaszyny w MGS, a ja spróbuję się wtedy precyzyjniej wypowiedzieć. ^^ (INB4 chodzi o maszyny Feynmanowskie :D)
  • Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 10:51:25 przez Archi

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #918
Dams, jak wrócę z zakupów, to poprawię odpis.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #919
sprecyzuj co robiły nanomaszyny w MGS, a ja spróbuję się wtedy precyzyjniej wypowiedzieć. ^^
http://www.youtube.com/watch?v=RhMsboqMMzs

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #920
A mnie czeka dzisiaj pisanie...
Niestety, ciężko mi się wczuć w idealistkę, a właśnie pojawił mi się w głowie koncept, który chyba ma potencjał.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #921
sprecyzuj co robiły nanomaszyny w MGS, a ja spróbuję się wtedy precyzyjniej wypowiedzieć. ^^
http://www.youtube.com/watch?v=RhMsboqMMzs

A takie coś. To już istnieje, stosowane są one głównie do stabilizacji siedzeń w ciężarówkach, oraz kontroli zawieszenia w bardziej zaawansowanych autach. W ciele człowieka jeszcze się ich nie stosuje bo w sumie, nie ma takiej potrzeby. Ale w pancerzach reaktywnych jak najbardziej, w formie zawiesiny (płyny nienewtonowskie, dział nanomagneto reologia). Skuteczne przeciw broni białej i walce wręcz, aktualnie są usprawniane do zatrzymywania pocisków.

http://www.youtube.com/watch?v=6md1wgyo3Ik

Mamy już potrzebną technologię do zbudowania świata przedstawionego podobnego do DeusEX: Human Revolution . Ale najpierw energetyka i transformacje społeczno-ustrojowe, aby wykonać grunt pod taką technologię, są niezbędne. Nie wiem dla czego, to raczej domena polityki ale jak na razie nie mamy odpowiednio stabilnych czasów (problem z muzułamnami, wojna za rogiem) jak na taką zmianę (zaawansowana protetyka, nanomaszyny). Z drzewka rozwoju zostało wybrane bardziej "Badaj: Energetyka Fuzyjna, Badaj: Grawitony, Badaj: Recykling i Ochrona środowiska, Badaj: Genetyka Molekularna, no i aktualnie potwierdzone fale grawitacyjne (sam jestem ciekaw jakie wynalazki one zrodzą)"
  • Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 12:48:30 przez Archi

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #922
(czy mi się wydaje, czy poziom konwersacji przekroczył właśnie wyżyny typowe dla tego forum XD. Jestem za)

czyli generalnie pancerz z molekuł żelaza w sylikonie (czy krzemie? angielski język), podpuęty do komputerka, który w momencue uderzenia robi bzz i całość utwardza. (nawet tamten model wyglądałnjak cos z Crysisa)

Już widzę metkę z ceną ok. pierdyliarda zielonych.

Nanomaszyny w MGSie zwiększały swoje możliwości  zwiększały przez całą serię, więc trochę tego jest:
-monitorowanie stanu zdrowia
- (prawdopdobnie) regeneracja poprzez metabolizm (ale to nie zostało oficjalnie potwierdzone: teoria, dlaczego Rationki regenerują LIFE)
* w jednym przypadku regeneracja BO TAK (ale ten przypadek też był niejasny. Kojima ty trollu)
-tamowanie obfitych krwotoków.
- wpływanie na funkcje motoryczne
* w jednej sytuacji Snake miał uniemożliwione korzystanie z broni w jednym pomieszczeniu (skład głowic)
* w MGS4 wszyscy oficjalnie działający żołnuerze i najemnicy mają "skilla" w nanitach
* całkowite przejęcie kontroli jest niemożliwe.
* system identyfikacji i nadzoru, pozwalający na m. in. blokadę identyfikacyjną broni.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #923
Cytuj
A mnie czeka dzisiaj pisanie...
Niestety, ciężko mi się wczuć w idealistkę, a właśnie pojawił mi się w głowie koncept, który chyba ma potencjał.
Miałem kiedyś postać niepoprawnej optymistki. Taka "ara~" Otohime Mutsumi z Love Hina. Jak chcesz zmienić postać, albo dopracować koncept to droga wolna. Myślę, że nagrody za udział w przygodzie przejdą. Nagrody za ukończenie takowej, już niet.

Z nanotechnologii czekam na pancerze czy ubrania szyte nanosiecią, albo wspomniane kapsułki aktywujące się przy źródle choroby, np. docelowe leczenie nowotworów zamiast wyniszczającej organizm chemioterapii. Póki co wątpię, że cokolwiek ruszy do przodu póki ignorancja ludzi żyjących na tym globie nie zrówna się z poziomem ich ramion...
Póki co liczę na to, że kiedyś przyjmie się GMO - torturowane w laboratoriach od parunastu lat, a i tak z głupiego zakłamania nie przyjmujące się.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #924
Zhear: przygodę dokończę Aiką, a wszelkie ewentualne nagrody nie powinny przejść na nową postać.

Dams: nie edytowałem opisu, lecz uwzględniłem twoje akcje w najnowszym. Mam nadzieję, że się nie obrazisz z tego powodu :)

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #925
Dokładnie, płynny pancerz który utwardza się w miejscu i momencie zaaplikowania fizycznego stresu. Innym ciekawym pomysłem - jeśli chodzi o militaria - są metamateriały, lub materiały lewoskrętne. https://youtu.be/jseHPnqXlPY?t=885

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #926

Nie ma co się porównywać, jest taka zasada że porównywanie z "gorszymi" prowadzi do pychy a z "lepszymi" (cudzysłowia bo nigdy niewiesz kto jest kto tak na prawdę) do depresji. Idź po prostu swoją ścieżką

Potwierdzam. Gorzej, jak się jest gorszym od każdego :^)

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #927
Dokładnie, płynny pancerz który utwardza się w miejscu i momencie zaaplikowania fizycznego stresu. Innym ciekawym pomysłem - jeśli chodzi o militaria - są metamateriały, lub materiały lewoskrętne. https://youtu.be/jseHPnqXlPY?t=885

"Stealth?"

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #928
Zhear: przygodę dokończę Aiką, a wszelkie ewentualne nagrody nie powinny przejść na nową postać.
Trochę mnie to kole. Przygoda trwa długo. Trochę za długo. Na tyle długo, że mogła się zagnieździć myśl o zrobieniu nowej postaci. Szkoda porzucić długo oczekiwaną nagrodę.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #929
Dogadamy się w tej kwestii, jak wrzucę nową postać (czyli zapewne jutro).