Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix? (Przeczytany 36969 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • OZYRYS
  • [*]
Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
jak w temacie ;)

jaki rodzaj utworu z Touhou wolicie?
mam tu na myśli : oryginalny soundtrack ? remix techno ? wokal ? rock? metal ? itp.

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #1
Zależy od motywu. Generalnie przedkładam oryginalne "Border of life" nad każdą aranżację, jaka mogłaby do tego powstać, podobnie z "Till when?" oraz kilkoma innymi, absolutnie wyjątkowymi trackami. Natomiast utwory takie jak UN Owen aż się proszą o setki aranżacji, z których część jest prawie tak fajna, jak oryginał. A są też takie motywy, które w oryginale ZUNowskim brzmią słabo, ale pokazują się z lepszej strony zremixowane przez kogoś (np. "Bad Apple" czy też "Flovering Night").

  • Nashi
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #2
remixow jest fhoi wiec jest mozliwosc ze jakis bardziej ci podpasuje, jakis mniej, ugh
ale wiecej chyba slucham oryginalow

  • OZYRYS
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #3
ja osobiście katuje Necrofantasie w Hard edycji xd jest tyle wersji ale chyba tego nic mi nie przebije ;p niestety nie mogę znaleść żadnego linku do utworu bo mam to na kompie  dostałem jakiś czas temu paczkę utworów od znajomej. ale za to mogę dać link do utworu który jest dla mnei na drógim miejscu ;p

【Touhou】東方萃翠酒酔 taboo tears you up(FULL.Non-Edit.メルポMAX)

  • awesome
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #4
Oryginałów słucham zdecydowanie częściej niż remixów, co nie znaczy, że ich nie lubię.
Wręcz wielbię aranżacje na pianinie albo utwory przerobione na rockową wersję, ale 'dobry bicik nie jest zły'.

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #5

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #6
Remixy. Zdecydowanie. Chociaż kilka tracków ZUNa bije na mordę całą gamę remixów. Zaczynając do ZUNowskich tracków, wyróżnić mogę 最も澄みわたる空と海, któremu dorównuje tylko wersja z 東方夢終劇 ~ Concealed the Conclusion i gdzieś tam w oddali mój remix, przez PCBowski アルティメットトゥルース, którego do dzisiaj nie udało mi się znaleźć dobrej aranżacji...

Z remixów, tracki które mogę wyróżnić - A tych jest od zajebania...

Zaczynając od EoSD - 緋色月下、狂咲ノ絶 od EastNewSound z wokalem 葉月なの, następnie 3L - 惑いて来たれ、遊惰な神隠し ~ Border of Death czyli IOSYS meets PCB. Przy IN - oczywiście Help me, ERINNNNNN!! z wokalem ビートまりお × Flowering Night 2007 oraz przy PoFV oczywiście 最速最高シャッターガール, również z wokalem ビートまりお z COOL&CREATE oraz raczej mało znany Bonus Track z płyty Choice×Choice×Choice będący aranżacją bodajże tematu Komacyc. Z MoFa, żabi track w wersji... Dunno, ale mowa o あーうー☆ (pyoko pyoko). A także 平成河童大系 czyli Optyczny Celofan. Będąc przy SA mogę paluszkiem wskazać cztery tracki - Dust, Mote. czyli TENSZYN BIFOR KOISZI, 緑眼のジェラシー Trance.edt czyli ciekawe trancowe spojrzenie na Satorin, 業火マントル Hardcore.edt aka Hardkorowa pierdolona wrona oraz SYNC.ART'S'owy tod und feuer przy, którym mogę się rozpłynąć. Z UFO wskarzę tylko dwa tracki - mianowicie gabberowe Lost Umbrella oraz dość dobre Chuる Chuる czyli aranżacja 5 stage. Z TD - mało słyszałem więc wskarzę tylko Lick The Administrator (Original Mix), który jest żeby było ciekaweiej - Darmowym trackiem. Więcej mógłbym wypisać, ale nie mam całej nocy na pisanie posta.

  • OZYRYS
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #7
no jest tyle tego ze weź to wszystko przesłuchaj xD  co chwila ze 100 remixow na sekunde wpada do neta ;p

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #8
nie wymieniając szczegółowo, u mnie bgm wyprzedza lekko aranżacje, chociaż są momenty gdy jest odwrotnie, po prostu zależy od nastroju;

a z aranżacji uwielbiam:
- folk
- instrumental, w tym multiinstrumental
- piano (TAMUSIC)
- circle robiące róznorodne rodzaje, np. オーライフジャパン

nie pogardzę też dobrym melodic (!) trance

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #9
a z aranżacji uwielbiam:
[...]
- piano (TAMUSIC)


maximum_brofist.jpg

PookyFan masz na myśli mnie ?
Indeed. ;p

@Kreton: check your gadu-gadu. Chcę wiedzieć więcej o jednej aranżacji. ;]

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #10
ogolnie tak jak pooky, sa kawalki dobre oryginalnie np. motyw kaguyi, ran yukari itp.
jak i takie ktore sa dobre tylko jako remixy (satori, koishi, nue)
Wiec lubie i te i te

  • OZYRYS
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #11
przyznam rację jeśli chodzi o Nue to u niej diametralnie lepiej brzmią remixy jakie słyszałem zgadzam sie z tąteorią Pookyfan ;p

  • Suzushii
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #12
Kwestia gustu, ogólnie dobry remix nie jest zły ;)

【東方ボーカル】 「紅い月のワルツ」 【レミ咲合同企画】

dla przykładu takie kawałki to ja bardzo chętnie słucham a rzadko takie cudeńka wychodzą na tle średnich techno mixów ;]

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #13
przyznam rację jeśli chodzi o Nue to u niej diametralnie lepiej brzmią remixy jakie słyszałem zgadzam sie z tąteorią Pookyfan ;p

objection
cała magia Heian Alien to właśnie ten kawałek w oryginale
jak ktoś ma bogatą wyobraźnię oczywiście ;)

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #14
Cytat: Mayuki
cała magia Heian Alien to właśnie ten kawałek w oryginale
jak ktoś ma bogatą wyobraźnię oczywiście ;)

How about Hardsyle version - Małe Latające Skurwysyny (Multi colored UFOs) ? :D