Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix? (Przeczytany 36975 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #45

polecisz konkretne utwory ?

  • OZYRYS
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #46
niespodziewałem się że istnieje coś takiego jak dark ambient no ale poszukam ciekawe czy różni się jakoś dużo od zwykłego ambient ;p

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #47
Touhou-related dark ambient?
Link od didn't happen. Nie uwierzę dopóki nie usłyszę.

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #48
Googlac po 荒御霊. Also, Not sure if DA but Disconnected. od t+p z Unconnected.

Mindfuck w stylu Silent Hill 1

No i co do 荒御霊 - lenina spytajcie. On do tego labelu fapie.

LENIN!

  • Lenin
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #49
No siema. Aramitama to glownie techno, tech house i minimal, ale zdarza sie takie quoderatDEMONstrandum, choc to raczej podpada pod schranz/ speedcore. Ostatnio tez, Izumi zrobil duet z kolesiem o nicku Escarmew z circle Casket i stworzyli tech-folk, ale to nie touhou ;_;
Z samego dark ambientu raczej nie przypominam sobie nic, ale mozna sprobowac labelu Ruxia, ktorego ostatnia plyta (Cosmological Constant) byla po prostu swietna. Od bidy mozna sprobowac w tych klimatach tez MA.S ATTACK, zwlaszcza Drawn Drones Drown Drone. Warto tez liznac Fractaleline, ale to juz loteria, kefy jest walniety.

Co do mnie: nie traktuje aranzacji 2hu jako alternatywy do ost, tylko jako zupelnie oddzielne hobby (pospolu z ogolnie muzyka doujinowa, bo jak sie wciagniesz w 2hu sila rzeczy tam ladujesz). Dlatego slucham praktycznie wszystkiego- od metalu po folk, od orchestralnej do schranzu, od jazzu po 8bit. Moglbym wypisac jakies fajne labele ale nie moge sie zdecydowac na gatunek.

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #50
No. Lening mnie poprawił. Ja labeli fajnych nie będę wymieniał... Za długi by post był... Ale ostatnio mam zajawke na tracki z wokalem YAMAGEN.

  • Lenin
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #51
A jeszcze cos- jak ktos lubi mindfuckowe piosenki to polecam side-label t+pazolite'a - http://vgmdb.net/org/174 . Zwlaszcza polecam 2 pierwsze albumy, ktore powinny byc za darmo na necie (byly na stronie t+p ale mu wygasla rofl). Nie wiem nawet jak opisac taka muze- od noise do experimental.

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #52
mnie zainteresował ten fragment opisu o tech-folk...ogólnie od jakiegoś czasu szukam niekonwencjonalnych połączeń gatunków...i jakby jeszcze to było wszystko aranżacjami z th...delicious

  • Lenin
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #53
Plyta z tech-folk zwie sie Ale & Malt i jest z C81. Z ciekawych polaczen gatunkowych zobacz 梶迫小道具店 - polaczenie hip-hopu i new age, czasem z elektronika oraz ofkoz TAMUSIC, zwlaszcza seria 東方弦奏響 i touhou violin rock.

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #54
Na pewno sprawdzę *zapisuje sobie*, dzięki :)

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #55
Wiadomo czy bedzie kolejne TouhouxRock?
Bo pierwsza płyta na bazie SA mnie wgniata :D

  • Lenin
  • [*]
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #56
Raczej nie, TVR bylo SA-only, wszystkie kawalki na 2 albumach przerboili juz. Poza tym TAM na razie skupia sie na Meduce (co nie jest zle).

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #57
Mi chodzi o plyty touhouxRock ale na bazie innych czesci

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #58
Ogólnie to wolę oryginalne wersje utworów, czuć w nich ten klimat za który kocham Touhou.
Oczywiście są fajne aranżacje ale jakoś nigdy się w to nie wciągnąłem. Jeżeli ktoś lubi mocny Metal z Growlem to polecam Undead Corporation, chociaż ich płyta z C81 była taka sobie.
Poza tym ostatnio zakochałem się w tym utworze:
【東方PV】 You may know "Dream" 【歌詞付版】

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Touhou Soundtrack Oryginał czy remix?
Odpowiedź #59
@Refren You May Know "Dream"

Cytuj
Ty lubisz pić,
specjale wciąż chlasz.
Znów najebałeś się.
Ty lubisz pić,
wodka wzywa cię.
Chodż napierdolić się.
Ty lubisz pić,
chlałeś ABS.
Pozamiatało cię.
Ty lubisz pić,
chodź do baru więc.
Tam trunków więcej jest.

Napisałem do całości tekst xD