Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [2.3] Starcie ze śmiercią (Przeczytany 54195 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: [2.3] Starcie ze śmiercią
Odpowiedź #165
Pięknie dziękuję. Okręt wojenny? Cokolwiek niedorzeczne, choć mógł on pochodzić z Braxis.-Forgus schował książkę. Podał mackę diablicy, ukłonił się Patchouli i już był gotowy do wymarszu.

Odp: [2.3] Starcie ze śmiercią
Odpowiedź #166
Jak wolisz Dams, do zobaczenia więc. - Powiedziała Miko po czym znikła z pola widzenia. Przestrzeń w bibliotece zaczęła cała się zmieniać, wokoło zbierało się coś co przypominało duchy lecz nimi raczej nie było.

- Widzę, że zabrała się już do pracy, zaraz będziecie zmuszeni stąd wyjść. - Stwierdziła Patchouli po czym stworzyła w ręku coś co wyglądało jak czarna kulka wokół której latały zielone cyferki. W jednej chwili czarodziejka wystrzeliła kulę w stronę Astrophela. Wydała się nie zadać ona żadnych obrażeń, a jedynie przekazała informacje na temat zaklęcia. Można by to nazwać natychmiastową nauką.

Patchouli spojrzała na Forgusa z pode łba gdy tylko Dams wspomniał o jego grimuarze. Dziewczyna westchnęła po czym stwierdziła: Powiedz jakiej innej magii może chciałbyś się nauczyć? Nie mam drugiego takiego samego grimuaru. - Czuła, że jest każdemu winna jakąś nagrodę a poprzednia księga była po prostu kupiona. Więc bez większego problemu przekaże ona Damsowi coś innego niż magię ognia.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [2.3] Starcie ze śmiercią
Odpowiedź #167
Czarna kula z cyferkami. Cokolwiek to było, wszelkie informacje dotyczące zaklęcia od razu pojawiły się w jego głowie. Aż zamrugał parokrotnie, nie mogąc się nadziwić sprawności z jaką to poszło.
Czy jest coś, czego nie potrafi ona dokonać? Był naprawdę pod ogromnym wrażeniem jej umiejętności i wiedzy. Wielka szkoda, że nie była skłonna podzielić się czymś więcej. Wielka szkoda.
-Bardzo dziękuję panience, i za ten dar, i za możliwość współpracy. Polecam się na przyszłość i życzę powodzenia z kronikami-Ukłonił się bardzo nisko zamiatając przed sobą kapeluszem. Miał nadzieje, że da mu jakoś znać... jak nie, to sam za parę lat sprawdzi. Może do tego czasu jeszcze go zawezwie?
Przeszedł do Forgusa. Spojrzenia Patchouli nie zauważył, albo nawet nie chciał tego robić. Żeby tylko kiedyś był chociaż w połowie tak potężny jak ona, to już będzie wielkie szczęście, tak sobie myślał...
-Chodźmy więc, Forgusie. Dotychczasowa współpraca była nadzwyczaj owocna. Chyba będziemy w stanie sobie i teraz wzajemnie pomóc, nie uważasz?-Uśmiechnął się do kapłana, idąc w stronę wyjścia z biblioteki o ile takowe zauważył. Chyba, że znowu po prostu ich Patchouli przeniesie. Zastanawiał się, czy tak jak wcześniej zostaną teleportowani przed posiadłość, czy może bezpośrednio do ich domostw. W tym drugim przypadku wiedział, gdzie powinien się kierować. Onsen? Kojarzył tylko jedno takie miejsce z opowieści, gdzie takie coś mogło powstać. Zawsze mógł jeszcze dopytać.
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 17:56:16 przez Ekkusu

Odp: [2.3] Starcie ze śmiercią
Odpowiedź #168
Patchouli naprawdę jest wspaniałą osobą chociaż czuję że jednak nie jest zadowolona że oddaje mi 2 księgę... cóż jak nie magia ognia...to może coś przeciwnego, jak na przykład magia zimna. Szkoda że straciłem magię ognia, ale chociaż żyję. Myślę że najbardziej odpowiadałaby mi magia mrozu, jeszcze raz dziękuję (gdyby patchouli odpowiedziała że nie ma takiej: W takim razie może magia wody). Cóż po dostaniu księgi będę musiał przejść się do wioski ludzi gdzie przez parę dni odpocznę oraz poszukam, wytarguję jak najtaniej  rzeczy, za 15 tysięcy na pewno uda mi się zabrać dużo na handel z Kappami, przy okazji przyda mi się jakiś nowy wózek,  nadal mnie zastanawia co się stało że Kappy aż tak bardzo potrzebowały materiałów że nawet ten drewniany wózek kupiły ode mnie.

Odp: [2.3] Starcie ze śmiercią
Odpowiedź #169
Tak więc, do zobaczenia wszystkim - powiedział Forgus i ukłonił się pozostałym po czym ruszył za Astrophelem. Kiedy już oddalili się kawałek do wyjścia, Forgus powiedział

Również Cieszę się z nawiązania wzajemnych pozytywnych relacji. - poszperał chwilkę w połach płaszcza, wyciągnął z nich wspomnianą książkę magii ognia, wręczając ja Astrophelowi - Odpowiednie narzędzie, w odpowiednie władanie.

Odp: [2.3] Starcie ze śmiercią
Odpowiedź #170
Wyszliście z posiadłości tym razem o własnych siłach - bez żadnej teleportacji.

Patchouli wcześniej wręczyła Damsowi księgę bez napisanego tytułu. Miała ona okładkę wykonaną ze skóry gada.
- Z tego nauczysz się chłodnej magii. - Stwierdziła czarodziejka z uśmiechem.
Zaraz po tym Dams również mógł opuścić posiadłość i ruszyć w swoją stronę.

Sesja zakończona powodzeniem! Gratuluję!

Nagrody:
Dams:
+ 5% do statystyk za odgrywanie postaci
+ 15% za poziom trudności
+ 10% do wytrzymałości - za przetrwanie na pustyni.
- straciłeś koszulę, oraz włosy. Jesteś teraz łysy.
- zostało tobie 15000yen do targowania się o coś
- grimuar magii mrozu:
* możesz opracować dwa spellcardy oparte o magię mrozu
* aby stosować magię mrozu musisz trzymać księgę w jednej ręce
* poza korzystaniem ze spellcardów możesz :
1. Tworzyć mroźny wicher - zimne powietrze z dłoni zdolne zamrażać wodę. Sięga na kilka metrów.
2. Strzelać soplem - Ruchem ręki tworzysz latający przed tobą sopel (lub kilka) o dowolnie wybranych rozmiarach, po czym strzelasz nim w wybranym kierunku - tworzenie ich dużych, lub sporych rozmiarów kosztuje duże ilości energii.

Forgus:
+ 10% za odgrywanie postaci.
+ 15% za poziom trudności
+ 5% za uczestnictwo w walce
+ Zaczynasz rozumieć alchemię chociaż nie możesz używać do niej many.
Oznacza to więc iż metodami laboratoryjnymi możesz przekształcać jedne pierwiastki w drugie.
Możesz stworzyć jedną broń w oparciu o alchemię.

Astrophel:
+ 15% za odgrywanie postaci
+ 15% za poziom trudności
+ 10% za uczestnictwo w walce
+ Spellcard:
"Space Scene: Pocket Galaxy"
Tworzy na wybranym obszarze iluzoryczny wszechświat będący odbiciem aktualnie istniejącego kosmosu. Niweluje wszelkie minusy powstałe poprzez brak dostępu do nieba.
+ Grimuar Tir la Uhl. Korzystając z tej księgi mag może użyć zaklęć:
* Magiczne wiązanie - Zaklęcie podstawowe. Mag używa swej many do zawiązania więzi duchowej z księgą. Dzięki temu może czerpać z niej manę, oraz książka lewituje w odległości około metra od maga - można mieć więc wolne ręce.
* Kula ognia - Pocisk bardziej klasyczny niż płyty Mozarta. Tworzy ćwierć-metrowy pocisk w dłoni którym się "rzuca" - leci prosto aż w coś nie trafi.
* Ognista tarcza - Otacza maga płomieniami na kształt kuli wokół jego postaci. Niczego co prawda to nie zablokuje, ale przynajmniej nikt się nie zbliży.
* Możesz opracować dwie spellcardy oparte na żywiole ognia. *Aby z nich korzystać konieczne będzie używanie tej księgi.
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 19:00:30 przez Raion