Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Gdzie te koxxy... (Przeczytany 8774 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • JCD
  • [*]
Gdzie te koxxy...
Od ostatnich 2 części (szczególnie w Ten Desires) zdolności specjalnie dziewczynek stają się mniej... efektowne. Coraz trudniej mówić o overpowered postaciach i ich abilities.

Przeszkadza wam ten trend? Czy może lepiej, że tak się dzieje? Czy uważacie, że to naturalna kolej rzeczy, bo nie da się bez końca produkować kolejnych koxów-rozk*rwiaczy wszystkiego i wszystkich?

hoho cenzura, taki szpan

Spoiler (pokaż/ukryj)
I to nie miejsce na jęki, że ktoś, kiedyś, gdzieś wspomniał o czymś podobnym. Nie ma takiego tematu? To teraz jest. I tak touciu-dział jakoś nie jest zaspamiony tematami.


  • Ignuss
  • [*]
Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #1
No nie powiem, żeby to było fajne, ale raczej czego innego się spodziewać? Przy tylu postaciach, gdzie każda ma inną moc, ciężko jest wymyślić kolejne, żeby się nie powtarzały. Więc wymyśla trochę na siłę.

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #2
Można powiedzieć że Yukarin > wszystko i na tym skończyć, ale nie każdy może być bogiem.
Chociaż ZUN z deka przesadza w drugą stronę - nie widze zastosowania dla manipulacji feng shui, tym bardziej że jej spellcardy nawiązują do Shintoizmu. Ataki dźwiękiem Kyouko są elo, pożeranie wszystkiego Yoshiki w sumie też (chociaż w bijatyce pewnie byłoby ciekawsze :V). Przechodzenie przez ściany? Średnio na jeża, zwłaszcza ze wg thwiki to nie dematerializacja a la duchy / Fantasy Heaven...

Cytuj
This is not an ability to pass through walls like a ghost would, but rather, an ability to physically cut out and open up holes in walls. Physically, this means:

    With the hairpin in her hair, she cuts the wall, opening a round hole.
    With the hole, she is able to penetrate to the other side. The fragment of the wall passed through is knocked down.
    After a certain time, the hole in the wall disappears and returns to its original shape.

Natomiast shapeshifting Mamizou, tak jak i Nue mają tony potencjału, a kompletna wiedza o każdej osobie Miko jest dość overpowered jakby nie patrzeć. Tojiko błyskawice jak błyskawice, słabsza Iku.
Jeśli już to TD znacznie lepiej prezentuje się niż UFO. Fizyczne wzmocnienie Byaku-san, topienie na lądzie Murasy czy nawet kontrola Unzana jeszcze ujdzie ale 2x szukanie skarbów? Zaskakiwanie? Kobieto, proszę Cię.

Mimo wszystko znacznie preferuje jasno określone moce aniżeli overpowered typu Sakuya / Yukari / Flandre / Yuyuko, czy niezdefiniowany shit a la Remilia / Keine.
Ot psychiczna moc Reisen, manipulacja dystansem Komachi, trzęsienia ziemi Tenshi czy cuda Sanae, takie cosie są jasne i mogą być potężne ale przy dobrym wykorzystaniu a nie pstryknięciu palcem. Zbalansowana moc dobrze wykorzystana w spellcardach >  bezużyteczne moce > OP shit .

Policzę się ja z tobą za sprawianie, że olewam szkolny projekt o 12 w nocy ;_;
  • Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 23:50:52 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #3
Osobiście sądzę, że ZUNowi pozostało jeszcze sporo przeróżnych mocy do wykorzystania, więc o to czy nasze dziewczynki nie będą coraz nudniejsze, bym się nie martwił. Na początku zderpiłem hardo czytając na wiki, że zdolność Miko to słuchanie 10 ludzi naraz, ale potem kiedy Miko wprost powiedziała, co daje jej ta umiejętność, w chwili obecnej, stwierdziłem, ze to jak fuzja Yamy z Satori.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #4
Zaskakiwanie? Kobieto, proszę Cię.

znasz takie pojęcie, jak "scare to death" ? no, to właśnie o to chodzi ; )
poza tym UFO jest też nastawione na youkai, które oddziałują na psychikę (Kogasa, Nue) i to, wydaje mi się, jest bardzo dobry pomysł
no i Kogasa, biorąc pod uwagę jej spelle z EX, kontroluje też pogodę, więc to nie jest taki lajcik, za jaki ją wziąłeś :3

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #5
Futo-Akurat jeżeli się wczytać w opis Feng Shui (Punkty witalne, żyły wodne i takie tam) to jej umiejętność w walce jest BARDZO niebezpieczna. Do tego dochodzą umiejętności leczenia oraz wykrywania źródeł energii. Healer+Radar+Dostateczne możliwości bitewne, czego chcecie więcej?

Dla mnie coś takiego jest o wiele ciekawsze niż "mogę zrobić wszystko". Skille o największym poziomie wykorzystania i te całkiem do pupci już mamy, teraz pora na te wyśrodkowane umiejętności :P

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #6
No jak dla mnie te postacie nie wydają się potężne tylko na pierwszy rzut oka.
Co do Miko to nie wiem, ale z drugiej strony jeszcze tego nie obadałem, ale Futo? Świadcząca usługi erotyczne za pieniądze, proszę! Ta dziewczyna jest jak azjatyki lich (lisz, lysz, licz, jak tam chcecie to czytać)- pokonała śmierć, zna feng shui, które OH ZASKOCZENIE DLA NOOBÓW nie ogranicza się do umeblowania pokoju i obaw o żyły wodne... to jest coś. Taoiści sprzed paru wieków śnili o takim statusie, głosili legendy własnie o takich mocach.

Tojiko jest... no jest duchem. Duchem miotającym błyskawicami. Mam nadzieję, ze dowiem sie o niej czegoś więcej xD

Mamizou to tanuki, chyba jedne z najsłynniejszych youkai. Jeśli nie podobają się tanuki, to jakim cudem podobają sie króliki ziemskie jak tewi? Nie w sensie z wyglądu, tylko pod względem mocy. Poza tym ja nie pamietam kogoś o możliwości transformacji danmaku i sklonowaniu się na AŻ TYLE kopii. skills.

Mała yamabiku jest tylko zamiataczem krzykaczem, no i taki był zamiar jest dobra na tyle, na ile dobry jest stage 2 boss. Podobnej ligi co Mystia.

Yoshika to zombie pomagier Seigi. Seiga to za to całkiem rasowy nekromanta- mag. co też musze sobie dokłądniej poczytać

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #7
Mała yamabiku jest tylko zamiataczem krzykaczem, no i taki był zamiar jest dobra na tyle, na ile dobry jest stage 2 boss. Podobnej ligi co Mystia.

czyli jest cieciem xD no i jakby ją się podrasowało, to może by jakieś fale dźwiękowe o wysokim natężeniu...
to też moc i to spora ;]

Yoshika to zombie pomagier Seigi. Seiga to za to całkiem rasowy nekromanta- mag. co też musze sobie dokłądniej poczytać

hi hi, ja pamiętam jak przed release pełnej wersji zgadywaliśmy, kto będzie bossem 4-6+EX lvl i ja razem z kimś tam jeszcze daliśmy pomysł, że może będzie jakiś nekromanta, no i proszę...a rasowy, nie rasowy, ale na pewno ładny :3

a co do ogólnej dyskusji - bez przesady, ileż można dawać napakowanych bossów, już wystarczą Yukari, Shikieiki czy Suika, żeby rozpierdolić świat, UFO oraz TD to taki milusi przerywnik : )

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #8
Co do pomysłów na kolejne moce: chociażby nie mieliśmy czegoś takiego jak manipulacja uczuciami (niby brzmi strasznie dziwnie, ale ZUN zrobilby z tego oczywiście mnostwo serduszkowych danmaku), kontrola nad snem, kontrolowanie umysłów innych, pełno pomysłów tylko czeka... Come on, nie wiem jak wy, ale ja mam nadzieję, że demko Touhou 14 wyjdzie na Reitaisaiu, lub z Symposium of Post-mysticism (jak to się zaczyna spekulować obecnie).

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #9
Co do pomysłów na kolejne moce: chociażby nie mieliśmy czegoś takiego jak manipulacja uczuciami (niby brzmi strasznie dziwnie, ale ZUN zrobilby z tego oczywiście mnostwo serduszkowych danmaku),

...so it'd be Koishi-like, so nope


nad tym kiedyś myślałem, ciekawe jakie by były danmaku :3

kontrolowanie umysłów innych

to już bardziej by mi pasowało na advanced Satori, więc raczej nie zrobią z tego nowego chara

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #10
A mi tam akurat podoba się tendencja tworzenia zbalansowanych postaci na rzecz odchodzenia od super-pr0-madskillz-haxorów oj Bohu co część to bardziej wykokszony. Takie to spotykanie się z coraz to nowym "najsilniejszym" przeciwnikiem przypomina mi schematy z bardzo kiepskich chińskich bajek pokroju Naruto, gdzie każdy to spotkany przeciwnik jest najsilniejszy niczym Cirno. Mamy uber koksa Yukari, mamy Reimu, mamy parę innych postaci, czy to z pralki, czy to z drugiej generacji, wystarczy. Ile można?
A pomysłów na ciekawe moce można znaleźć od groma w podręczniku do fizyki.

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #11
Co do pomysłów na nowe moce może być kontrola ciśnienia , manipulacja grawitacją , tworzenie tornada , kontrola zapachów , przywołanie obiektów kosmicznych , łączenie przedmiotów , kontrola nastrojów , manipulacja magnetyzmem czy materializację uczuć .

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #12
kontrola ciśnienia - ok, ale coś mi tu Suiką czuć
manipulacja grawitacją - za mało
tworzenie tornada - probably Kogasa
kontrola zapachów - zajebista super moc, nie ma co
przywołanie obiektów kosmicznych - sanae ssj4
łączenie przedmiotów - no i ?
kontrola nastrojów - nowo narodzona siostra Komeiji
manipulacja magnetyzmem - sounds good
materializację uczuć - czwarta siostra Komeiji

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #13
W kolejnej części Touhou mogły by się pojawić youkai powiązane z morzem ^^ .

Odp: Gdzie te koxxy...
Odpowiedź #14
W kolejnej części Touhou mogły by się pojawić youkai powiązane z morzem ^^ .

zbyt niedawno była Murasa, poza tym look at Marine Benefit