Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 344922 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #45
Mi się akurat najbardziej podoba motyw SDM. Fakt, że trochę przejadły się te postaci które tam są. Ale i tak jeśli chodzi o całą frakcję to jest to najlepsze.

Ostatnio jakoś spodobało mi się także "Higan"

Reszta mi się po prostu podoba, ale już nie aż tak bardzo. A to dla tego, że zwykle jedna czy dwie osoby z frakcji nie są już tak genialne. A tu mam oceniać jako całość :<

Jedynie za świątynią Moriya nie przepadam. Jeśli miałbym ustawiać wszystko w jakiejś kolejności to owa świątynia byłaby na samym końcu.
  • Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 21:39:06 przez Raion

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #46
U mnie to się w sumie sporo pozmieniało w ciągu ostatniego roku, dzięki mojemu komiksowi, który skrzywił mi postrzeganie niektórych dziewczyn (twardy fanon, hi hi). Problem polega na tym, że lubię raczej pojedyncze postacie, a nie całą grupę, ale OK, spróbujmy, przy czym pogrupuję je po swojemu.

1. Mugenkan (głównie Yuuka i Elly)
2. SDM
3. Świątynia Hakurei (Reimu, Meira, Mima, Marisa)
4. Byłe piekło (bardziej Yuugi, Parsee i Yamame niż siostry Komeiji i ich zwierzątka)
5. Tengu + kappa (Momiji, Aya, Hatate, Nitori)
6. Makai (Yuki+Mai, Louise, Yumeko, Shinki)
7. Świątynia Myouren (Shou, Minamitsu, Byakuren, Mamizou, Nue)
8. Najsilniejsze (Cirno, Letty i spółka)
9. Wioska ludzi (głównie Rika i Rikako)

Reszta to pojedyncze postacie.
edit: zapomniałem o Kapitan Murasie, ha ha
  • Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 21:12:40 przez Scooter Fox

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #47

Rodzinka Komeji > Mugenkan > Góra Youkai > Mieszkańcy Bambusowego lasu > SDM > Yumemi wraz z Chiyuru > Taoiści

Te naj naj :3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #48
Bardzo ciężko mi ocenić bo wszystkie postacie bardzo lubię (chociaż może niektórę troszeczkę mniej), ale top 6 w losowej kolejności to będzie:

Hakurei Shrine: Kasen, Mima, Marisa, Reimu
Chireiden: Rin, Koishi, Utsuho
Makai: Shinki, Alice, Mai, Yumeko, Yuki, Louise
Myouren Temple: Byakuren, Minamitsu, Mamizou, Nue, Shou, Nazrin, Kyouko
Youkai Mountai: Hatate, Aya, Minoriko, Shizuha, Momiji, Nitori, Hina
Moriya Shrine: Sanae, Kanako, Suwako
  • Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 22:46:14 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #49
Z lubianych by było Hakugyoukurou, rodzinka Yakumo, Chireiden, Myouren Temple.
Część obojętna, nielubianych brak raczej :3

  • Berzul
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #50
hmm szczerze mówiąc, to co działo się pod koniec TD... Mamy Mamizou, która przez koleżankę Nue, Dodarła do Gensokyou by.. rozwiązać pewien problem. Mi się zdaje tylko, ale zawsze było tak że Reimu z Marisią zawsze jakoś rozwiązywały zaistniałe problemy, ponieważ Youkai je tworzyły, a ludzie rozwiązywali. W sytuacji gdzie sami Youkai rozwiązują własne problemy Reimu z Marisią mogą sobie spokojnie pic kawaiiherbatę we świątyni. Dlatego tez optował bym przy tak zwanym "Secret Youkai society", lub to co Nue kombinuje :P

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #51
A więc moją ulubioną frakcją są Monolitianie... ups!
Kolejno:
1 - SDM, Eientei oraz Hakugyokurou, trzy na pierwszym miejscu
2 - Chireiden + ekipa z byłego piekła
3 - Team ⑨
4 - Mugenkan
5 - Bambusowy Las i rodzinka Yakumo
...
999 - Świątynia Moriya

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #52
SDM-większość postaci,które bardzo lubię znajduje się właśnie tam,no i jeszcze mogę dodać Hakugyokuro

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #53
NIENAWIŚĆ DO MORIYA TAK ZOSTAŁEM WYCHOWANY TEN KTO Z NIMI TRZYMA TEN NA ZAWSZE JEST PRZEGRANY!
No i za Lunarianami również nie przepadam.

A co do ulubionych to: rodzina Yakumo, chram Hakurei, góra Youkai (właściwie to tylko tengu) i  SDM

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #54
Ło Shit...Ile tematów mnie ominęło 8D
 Ulubiony temat marisy to Love coloured Magic (SoeW)

Ulubiony extra stage boss to Ran. Powód? Themek wymiata wszystko *-* (Chociaż nie jestem w stanie za Chiny przejść jej pierwszego spella D:)

Ulubiona frakcja to: Makai Residents! :D
Shinki I Yuki tam są *-* Tyle wystarczy by wbiła się ta grupa na sczyt.
 

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #55
Wybranie ulubionego graniczy z cudem, gdy tylko pierwsza dziesiątka ulubionych postaci przynależy do ośmiu różnych "frakcji" (i conajmniej siedmiu różnych gier). Więc w przypadku ulubionych powiem pas.
Natomiast z całą pewnością najbardziej nie lubię Eientei. Wszystkie te postaci mnie wkurzają z różnych przyczyn i bynajmniej nie chodzi o danmaku którejkolwiek z nich.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #56
1. Team Baka, co prawda jest to frakcja czysto fandomowa ale są w niej 4 zajebiste postacie.
2.Ogród słońca
3.Moriya Shrine

a reszta mi wisi i powiewa

Oficjalny Wrigglefag

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #57
Góra Youkai, Team ⑨, SDM, Hakugyokurou, family Yakumo, Myouren Temple i jeszcze kilka, ale już nie tak naj naj.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU)
Odpowiedź #58
Najulubieńsze frakcje, hmm

1. Ekipa z Ancient City i okolic (czyli siostry Komeiji, Yuugi, Parsee, Yamame)
2. Myouren Temple
3. Probability Space Hypervessel

Reszta na równi...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY / ZNIENAWIDZONY EXTRA BOSS)
Odpowiedź #59
do tego jawna deklaracja homoseksualizmu, może być.
Ja myślałem o porządnej lewatywie :P

Chyba pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, że ktokolwiek z forumowiczów najechał aż tak na jakiegoś touhou'a jak ty zrobiłeś przed chwilą więc się nie dziw. Dude, na tym forum najważniejsze są postacie z Touhou i ty używając takich a nie innych (troszeczkę kulturalniejszych) sformułowań + nie podając konkretnego powodu dlaczego tak myslisz a nie inaczej pokazujesz jaki poziom reprezentujesz. Trochę szacunku bo jestem pewien, że przez tamtą wypowiedź o Alice nie jednego wyprowadziłeś z równowagi.
Postaci z Touhou, poważny interes.
Muszę zanotować to w notatniku: "Bycie shonenowym tardem znieczula. Bycie fanem małych dziewczynek uwrażliwia. Uważaj z mieszaniem obu, zawsze wlewaj kwas do wody."
Ok. Malu, specjalnie dla Ciebie deklaruję tutaj postanowienie poprawy, bo widzę, że to co dla mnie jest lekką przepychanką dla innych może okazać się splunięciem w twarz. Od tej pory będę mniej niemiły i zawsze, choćby to był temat "X czy Y", będę dodawał uzasadnienie.
A więc nadrabiając z poprzedniej części: powód dla którego nie lubię Alice z PC-98 jest prosty. Jest nudna i po prostu nic w sobie nie ma. Najpierw pojawia się jako przeszkoda na drodze do pokonania, jak te wszystkie wróżki wcześniej. Ot, my robimy burdel w Makai i jej się to nie podoba. Nie wiadomo jednak ani skąd pochodzi, ani dlaczego pozwala się takiej małej dziewczynce walczyć z najeźdźcami, ani skąd później wzięła swoje Grimoire of Alice. Zawsze jest to samo, "I'm gonna defeat you!", "Now I'll be avenging myself!" bez śladu klasy. Nie gra żadnej roli w fabule, nie ma powiązań z nikim. Nawet jej teksty są na jedno kopyto i dziecinne.
ALE
Alice się zmienia. Po prostu dorasta. Jak każda kobieta, najpierw jest małą dziewczynką, potem nastką jarającą się Twilightem aż w końcu wyrasta na damę. Taka jest w PCB i dalej. Różnica jak między kwaśnym zielonym jabłkiem na którym można zęby połamać, a soczystym dojrzałym owocem (chyba, że jest się lolikonem, ale nie dyskutujemy o gustach przecież~).
- Zmienia się jej ciuch - strój przedszkolaka idzie w kąt, a ona przybiera piękną kolorową suknię dzięki której lśni niczym tęcza. Jeden punkt.
- Zdobywa własny styl i znajduje swoje przeznaczenia w byciu dollfagiem, co czyni ją ciekawszą postacią (te cusie w MS to chyba jakieś wróżki, potwierdzenia że to kukły ni ma, a w Extra Stage nie wracają). Drugi punkt.
- Jest owiana tajemnicą - nie wiadomo czy te jej marionetki są kontrolowane przez nią czy też naprawdę są żywe. Trzeci punkt.
- Ponadto, imo możliwa inspiracja Rozen Maiden: 7 kolorów - 7 dzieł sztuki Rozena, jak i imię Alice od idealnej lalki (wiem, że touhouwianka zrodziła się wcześniej, ale jako dollfag zapewne pojawiła się później. Ale mniejsza o to, w każdym razie dopiero jako dojrzała wersja staje się bardziej interesująca). Czwarty punkt.
- Alice ogólnie staje się wysłowiona (w sumie w każdej z gier na okna, ale PCB wspominam jako najbardziej udane pod tym względem), elegancka, nabiera pewności siebie, która to nie wynika z durnej lekkomyślności i fałszywego poczucia bezpieczeństwa ("si mai grimłar!"), ale zrozumieniu różnicy pomiędzy mocą swoją a przeciwniczki. Szkoda, że nie daje z siebie wszystkiego, jest podobna do Ikkaku i Yumichiki z Bleacha, ale takie postaci też mają swój urok. Kolejne punciki.
- Jeśli chodzi o danmaku: Extra Stage > PCB 3rd Stage > MS 3rd Stage, ale najbardziej lubię jak walczy w bijatykach. Goliath <3
- I theme muzyczny. Te zupełnie mi nie podchodzą. Za to Romantic Children jest świetne. Tylko czy mogę podpiąć to pod nią, skoro nie była mid-bossem? Well, pewnie tak. I jeszcze jej podkład z PCB bardzo lubię, ale, bez ukrywania, zdecydowanie z powodu wiadomej przeróbki.
- I co jeszcze? A, najważniejsze. Alice jest jedyną postacią w całym uniwersum, która się zmienia. Reimu zawsze jest Reimu, Marisa Marisą, ale Alice z nieciekawego bachora wyrasta na super laskę. I fajnie, że możemy to wiedzieć, choć poszło offscreen. Podobnie można jej zachowanie usprawiedliwić tym, że nie miała w kim się oprzeć. Reimu musiała mieć swoją rodzinę Hakurei, Marisa miała starego i Mimę, a Alice... no właśnie, co z nią? Sierota czy jak? Nie wiadomo, ale aż się chce ją uratować z tego więzienia w Lesie Magii.
Tak to już jest z dziećmi, czyste to, ale puste. Alicja jako brzdąc, i nic poza tym, ma tak samo, jednak obie jej wersje razem tworzą mieszankę wybuchową.
Mógłbym jeszcze co nieco powiedzieć o fanonie, ale niech to już pozostanie na inną okazję.

Rzekłem.
From Tora with Love

_____________
A teraz reszta.

04. ULUBIONE / ZNIELUBIONE FRAKCJE W TOUHOU

Frakcji "znielubianych" ni mom. Co najwyżej mi powiewają, jak klubik radosnych poszukiwaczy innych światów.

Favki:
1. Hakugyoukurou
2. Moriya-ke, Komeiji-ke, Yakumo-ke
3. SDM
4. Myourenji
5. Hakurei Jinja, jako miejscowa knajpa
6. Góra Youkaiców
7. Niebiosa? Nie wiem czy się łapie, ale wpisuję na zasadzie, że Tenshi musi być.
8. Księżyc

Tak patrząc po numerze, nie powinien tam być front Cirno i jej przyjaciół? :P
  • Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 23:35:04 przez Tora
May your eyes be able to see things better, even if just a little.