Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: PC-98 Touhou discussion (Przeczytany 40024 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
PC-98 Touhou discussion
Dziale, wskrzeszam Cię.

Thread na rozmowy o touhou pc-98. Może ktoś tam zachęci się, zdobędzie emulator i zagra. Zauważyłem, ze są tacy, którzy naprawdę bardzo lubią pc-98 a nawet wolą od touhou na windows. Co jest w nim takiego magicznego, czego windows nie oddaje?
  • Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 10:36:28 przez Maluetar

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #1
Ta muzyka?
ten klimat....
te zajebiste postaci o ktorych malo wiadomo...
takie inne jest niz to PC a zwlaszcza co sie teraz wyprawia...

oh, pozatym oldfagowie maja nostalgie do tego ;P

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #2
Chwilę tylko pograłem w PC-98 a to tylko z jednej przyczyny. Nie ma nawet angielskich napisów i te napisy ogólnie nie wyglądają fajnie, nie wiem czy to przez ten emulator czy przez co...

Wiecie czy można kupić PC-98? xD

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #3
mozna za horrendalne ceny.
also jak wrzucisz inna czcionke to gra sie dobrze.
no i 2 czesci sa ang w pewnym stopniu

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #4
mozna za horrendalne ceny.
also jak wrzucisz inna czcionke to gra sie dobrze.
no i 2 czesci sa ang w pewnym stopniu
Podobno HRtP poza endingiem jest przetłumaczona w całości  .

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #5
no to mowie ze w pewnym stopniu, bo wiele tekstu tam nie ma

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #6
Wiecie czy można kupić PC-98? xD
Zaopatrujesz się w słownik języka japońskiego, fachową literaturę w tymże języku (mogą być jakieś rzetelne strony internetowe) i uzbrojony w anielską cierpliwość wyruszasz na japońskie serwisy aukcyjne w poszukiwaniu poszczególnych części do poskładania sobie komputera samemu. Choć nie gwarantuję, że znajdziesz wszystko, ha ha. Druga opcja to śledzenie tychże serwisów tygodniami i miesiącami w poszukiwaniu wciąż jeszcze sprawnego, kompletnego sprzętu zdolnego pociągnąć Touhou wraz z oprogramowaniem i opcją wysyłki poza Japonię. I, jak napisał Herubim, to drugie będzie cię kosztowało ciężkie pieniądze.

Co do gier: poza mającą swój niepowtarzalny urok muzyką Touhou na PC-98 to nic specjalnego i zdecydowanie bardziej polecałbym gry windowsowe. Z drugiej strony MS jest całkiem niezłe, HRtP potrafi być zabawne, a LLS oferuje najłatwiejszy Lunatic w całej serii (łatwiejszy nawet od MoF).

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #7
Dziale, wskrzeszam Cię.

Thread na rozmowy o touhou pc-98. Może ktoś tam zachęci się, zdobędzie emulator i zagra. Zauważyłem, ze są tacy, którzy naprawdę bardzo lubią pc-98 a nawet wolą od touhou na windows. Co jest w nim takiego magicznego, czego windows nie oddaje?

Seria windows jest terroryzowana przez fandom więc jedyna ucieczka to PC-98.
A tak poważnie to głównie muzyka i jeżeli ktoś jest retro fagiem to grafika i gameplay jak najbardzie też.
Mi osobiście bardzo się podoba całokształt (muzyka szczególnie, gameplay, grafika) + postacie które są świetne a o których nikt nie rozmawia nigdzie bo chociaż o niektórych mało jest wiadomo, ale sam pomysł na taką postać a nie inną, z takim ubrankiem a nie innym, z taką funkcją/mocami a nie innymi naprawde jest fajne.
I tego właśnie nie rozumiem, że ludzie albo pograją chwilę, albo w ogóle bo "grafika" lub inne śmieszne argumenty.

Od dłuższego czasu planuję na stronę zrobić recenzje i poradniki do Touhou 1-5 oraz jak odpowiednio skonfigurować emulatory by wszystko działało jak powinno, ale niestety brak czasu lub inne sprawy uniemożliwiają mi dokończenie tego =(
Tak czy inaczej podoba mi się, że ktoś w końcu zainteresował się tym działem.

Także więc Raion: Widzę, że ktoś ma ochotę pograć, ale ma problemu z emulatorem więc postaram się jak najszybciej przygotować tutorial do emulatorów. I do Anexa i do T-98.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 07:54:07 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #8
Dziale, wskrzeszam Cię.

Thread na rozmowy o touhou pc-98. Może ktoś tam zachęci się, zdobędzie emulator i zagra. Zauważyłem, ze są tacy, którzy naprawdę bardzo lubią pc-98 a nawet wolą od touhou na windows. Co jest w nim takiego magicznego, czego windows nie oddaje?


Muzyka jest o wiele lepsza od Windowsowskiej np. Treacherous Maiden albo World's end so zajebiste *-*
Nie było soundtracku, którego bym nie lubił :)
Postacie z PC98 były świetne! (W szczególności Shinki)
Arty również bardziej mi się podobały niż te z windowsa ^^" Są jakby...bardziej dopracowane.
Ogólnie Touhou na PC98 ma jakiś urok, którego nie sposób opisać słowami.Jest po prostu magiczna i tyle! ;D
  • Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 16:14:38 przez SuperIceKick

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #9
Pixel art > everything
Naprawdę świetne są a szczególnie te z PoDD'a

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #10
Woo, wykrzesałem dyskusję.

Mnie zawsze interesował lore. trochę szkoda, że ZUN nie chce/ nie może (?) korzystać z tych starych postaci częściej w nowych grach (Yuuka, Alice, trochę mało. Gdzie Konngara, gdzie MIMA!)

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #11
Gry z PC-98 > Gry Windowsowe ALE czasami grafika wali po oczach (czerwone pociski na czerwonym tle z czerwonymi bonusami i takie tam) ale można się do tego przyzwyczaić...
Postacie są ciekawe, chociaż tylko kilka trzyma jakiś tam poziom fabularny. Reszta to takie IMO zapychacze.
Możecie mnie flejmić ale uważam że ZUN mógłby zrobić remake'i gier z Pralki, nie obraziłbym się ani trochę xD

Oficjalny Wrigglefag

  • awesome
  • [*]
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #12
Jeśli chodzi o wyświetlanie czcionek to mój emulator ssie, ale zawsze można poszukać przetłumaczonych dialogów i dowiedzieć się więcej.
Osobiście bardzo lubię Touhou na PC-98. Troszkę te gry są niedoceniane, może to i dobrze, bo przynajmniej grają w nie osoby, które naprawdę to pasjonuje, a nie gimbusy typu "Tołciu".
Uważam, że grafika jest naprawdę ładna (czasem tylko wkurza, że pociski zlewają się i można wryć się na jakiś). Postaci mają oryginalne designy, każda z nich ma inny charakter i ciekawie prezentuje się w grze.
Muzykę wielbię. Jest mnóstwo genialnych, niepowtarzanych motywów. Jeszcze nie znalazłam utworu z jakiegokolwiek Touhou PC-98, który w wersji "odświeżonej" brzmi lepiej od oryginału. Po prostu jest w tych themkach coś urzekającego.

Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #13
PC-98 to fajna odskocznia ale bez zbednego gloryfikowania
poza tym jak dla mnie postaci może okaża się zajebiste, jak będzie trochę więcej info o nich, a nie odwrotnie
aczkolwiek klimacik i tajemniczość robią swoje
moja ulubiona ? oczywiście LLS

muzyka fajna ale znowu: bez przesady; takie kawałki jak Alice Maestra, Himorogi, burn in violet, czy Reincarnation robią swoje, ale nadal wg mnie są w tyle za windowsowymi, z wiadomych przyczyn
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 12:36:28 przez Mayuki

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: PC-98 Touhou discussion
Odpowiedź #14