Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Ankieta

What do?

  • Grafiki oficjalne
    16 (53.3%)
  • Arty
    14 (46.7%)
  • Inne
    0 (0%)

Ilość głosów: 29

Temat: Touhou Sort - Touhou.pl Ver. (Przeczytany 38626 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Jakiś czas temu padła propozycja zrobienia Touhou Sortu na Touhou.pl. Pomysł się przyjął - z wykonaniem nieco inaczej, albowiem HC za bardo na to czasu nie ma.

Cytat: IRC
[19:27:16] <LittleSweetLoli> hc, a co z tym planem zrobienia naszego Touhou Sorta?
[19:28:35] <h-collector> nie mam czasu na razie na to

Żeby były jakieś oznaki, że praca ruszyła, postanowiłem się zająć tym i zacząć od przygotowania grafik pod projekt, tak by HC mógł to potem tylko oprawić kodem.
I tu padło stwierdzenie:

Cytat: Losik
19:32:29 Losik: mam nadzieje że jeśli będą screeny do postaci to ładniejsze niz w oryginalnym sorcie co po niektóre xd

Teraz pytanie: co z grafikami. Korzystamy z oryginalnych, czy z artów, czy jakiś konkretnych setów itd.
Discuss.

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #1
Oficialne arty to oficjalne arty. A wielu ludzi ocenia postaci również po ich artach w grze. Choć nie jest to oczywiście najmądrzejsze kryterium, to jednak jest ono imo na tyle istotne, że powinny zostać arty oryginalne.

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #2
Nie rozumiem. Sort pt. najładniejsza dziewczynka czy sort pt. moje ulubione ? Jeśli to drugie to jakie znaczenie maja arty ?

  • AllStarsky
  • [*]
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #3
No to jest dylemat. Z jednej strony przemawia do mnie oryginalność. Z drugiej strony niektóre postacie na oficjalnych artach wyglądają okropnie (nie wymienię o które chodzi bo poleci hejt). Jednakże głosuję za artami oryginalnymi.

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #4
IMO wybranie jak najlepszych dostępnych artów byłoby lepsze niż branie oficjalnych. Choćby dlatego, że wiele oficjalnych wygląda jak wygląda i niekoniecznie oddaje pełen urok postaci. Poza tym chyba każdy woli oglądać swoje mniej lub bardziej ulubione postacie w najlepszej formie, a raczej jak ktoś chce sobie taki sorting zrobić to oficjalne portrety przynajmniej widział.

There was a man who had everything
He met a youkai who knows everything
Now she has everything and he knows nothing.

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #5
Postać i design pozostają takie same, zmienia się tylko rysownik. A tych lepszych od ZUNa jest na pęczki.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #6
Głosuję na oficjalne, to ma więcej sensu, zwłaszcza, że pewnie wcale nie umiecie wybrać dobrych "fanartów" i wyszedłby jakiś gejfest zamiast dobrego Tohosorta (choć pewnie i tak znacznie lepiej od http://www.freewebs.com/tohosort/).
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 20:24:16 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #7
Może po prostu dodać opcję wyboru artów oficjalnych lub fanowskich przed głosowaniem?
Wiem, że 2x więcej roboty, ale chyba najlepsza opcja XD

Btw: Jestem za oficjanymi =)
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #8
Fanarty. 100% obiektywnie nie będzie nigdy, ale przy oficjalnych dość jasną przewagę będą miały postacie z części, w których mu się chciało xD (no i część postaci nie ma ZUNartów w ogóle, więc i tak trza by było mieszać). A tak przy odpowiednim doborze to będzie w miarę fair game.

Najlepszym według mnie wyjściem byłby kompromis - arty z bijatyk (Alphesa) oraz fanarty w tym stylu dla postaci które w nich nie wystąpiły. Nie tylko większość tych fanowskich jest dobrej jakości, ale wszystkie byłyby wtedy pod jeden porządny standard, który do tego jest znajomy wszystkim tohotardom. No i znalazły by się postacie z pralki czy nawet ewenementy typu Tokiko czy Reisen II.
  • Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2012, 21:09:34 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #9
Fanarty. 100% obiektywnie nie będzie nigdy, ale przy oficjalnych dość jasną przewagę będą miały postacie z części, w których mu się chciało xD

Ale to nie jest sort na najlepszy obrazek tylko najlepszą postać. Obrazek jest tylko dodatkiem. Osoby które nie mają wiedzy o postaciach w sorcie nie będą nawet tego ruszały. A przynajmniej nie powinny ruszać.

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #10
Najlepszym według mnie wyjściem byłby kompromis - arty z bijatyk (Alphesa) oraz fanarty w tym stylu dla postaci które w nich nie wystąpiły. Nie tylko większość tych fanowskich jest dobrej jakości, ale wszystkie byłyby wtedy pod jeden standard, który do tego jest znajomy wszystkim tohotardom. No i znalazły by się postacie z pralki czy nawet ewenementy typu Tokiko czy Reisen II.
Jestem za
A jak nie to oficjalne, bo do fanartów ludzie mają różne gusta, a postać się poznaje podczas gry (gdzie jest art oficjalny), a przynajmniej powinni... Tak mi się wydaje...

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #11
Ale to nie jest sort na najlepszy obrazek tylko najlepszą postać. Obrazek jest tylko dodatkiem. Osoby które nie mają wiedzy o postaciach w sorcie nie będą nawet tego ruszały. A przynajmniej nie powinny ruszać.

Więc moim zdaniem bez różnicy, czy będzie to fanart czy oryginał.
Btw, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie ^^

  • Nashi
  • [*]
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #12
to może bez artów albo chociaż sprity

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #13
A jak nie to oficjalne, bo do fanartów ludzie mają różne gusta, a postać się poznaje podczas gry (gdzie jest art oficjalny), a przynajmniej powinni... Tak mi się wydaje...

Część z nich można też poznawać z oficjalnych mangów i fanbuków, gdzie są rysowane przez różnych ilustratorów. Przeważnie porządnie.

Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
Odpowiedź #14
Z oficjalnych mang i fanbuków, więc też tak jakby oficjalne, ehh... zapomniałam o nich