Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Ulubione Postacie v.2 (Przeczytany 98661 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #165
Nie wiem dlaczego się dziwicie, każdy nowy użytkownik chciałby jak najszybciej wpasować się w "środowisko", zresztą zauważcie iż trochę tego wypisał (czyli nie jest to zwyczajne nabijanie postów), a że trafiło się nieco baboli językowych (celowych bądź nie) to inna sprawa. I żeby nie było że offtop to sam cosik wymienię (niewiele gdyż grałem jak na razie w części 6-8, wolę ukończyć każdą na 1cc normal a potem brać się za kolejne):

-Marisa - za cięty język, latanie na miotle, samodzielność i oczywiście Master Sparka

-Sakuya - za rzucanie nożami i ZUNarty w EoSD

-Alice - za to że bycie youkai nie wypaczyło jej mózgu

-Siostry Prismriver - za działanie w trio i ciekawy theme
Jakie życie taki naleśnik

  • Siara
  • [*]
  • Momiji's Henchman
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #166
^nie dziwie się teraz że forum umiera...
równie dobrze można by to zostawić w pizdu i zachować tylko irca
najbardziej zamknięty fandom jaki widziałem

Pussy in a pussy's pussy in a room of pussy plushy

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #167
^Tu nie chodzi o zamknięty fandom, ponoć kiedy tu wchodziłem był już zamknięty a jednak zostałem :<
Tu chodzi o tolerancję słowa typu "raimu". Nie dziwię się a nawet popieram brak tolerancji do osób które błędnie zapisują imiona ulubinych postaci.

-Alice - za to że bycie youkai nie wypaczyło jej mózgu
Co rozumiesz przez wypaczenie mózgu? Nie lubisz z jakiegoś powodu youkai?

  • Siara
  • [*]
  • Momiji's Henchman
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #168
^bo mieścisz się w przedziale wiekowym +18
w przyszłości my będziemy moherami z armiami dakimakur w łóżkach a nikt o touhou nie będzie pamiętał
jeśli w ogóle będzie jakaś przyszłość :P

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #169
Może i każdy nowy użytkownik chciałby się wpasować, ale regulamin wypadałoby znać. Sama jestem tu nowa i jakoś nie wbijam postów pod pierwszym lepszym wymarłym tematem.

Also.

Flandre - Bardziej już jest to sentyment, bo to dziewczynka dzięki której zainteresowałam się Touhou.

Yuyuko - Chodząca elegancja, themka, wygląd, cudowne spelle, cała jej historia.

Nue - Themka, wygląd, zdolności.

Koishi - To co wyżej, themka/wygląd, przeszłość, historia z "zamknięciem oka", ogólnie Flan/Nue/Koishi to moje ukochane EX-trio.

W sumie, mam więcej ulubionych postaci, ale nie wiem czy umiałabym uzasadnić za co je lubię. Komachi, Tenshi, Yukari, Mokou, Hina, Nitori...

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #170
Cytuj
Cytat: CrazyWafel w Dzisiaj o 21:25:28
-Alice - za to że bycie youkai nie wypaczyło jej mózgu
Co rozumiesz przez wypaczenie mózgu? Nie lubisz z jakiegoś powodu youkai?

Większa (chyba) część youkai prezentuje podejście typu "hłeh, patrzcie człowiek, zjedzmy go i spalmy mu chatę" (na przykład Rumia czy Mystia), druga część to aroganckie, zaślepione własną mocą próżniaczki szukające tylko pretekstu aby zrobić jakiś większy lub mniejszy bajzel (via Remilia lub Yukari).  Oczywiście istnieje kilka wyjątków (jak właśnie Alice), również część z nich zmienia nastawienie po otrzymaniu manta od Reimu czy Marisy.

Oczywiście powyższe zdanie jest bardzo subiektywne i wyciągnięte na podstawie części w które już zagrałem i może mijać się z obiektywną prawdą. To tyle ode mnie, lecę dalej lamić EoSDa na 1cc -.-

  • Siara
  • [*]
  • Momiji's Henchman
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #171
^this
zazdroszczę ci człeku samozaparcia.


Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #172
^nie dziwie się teraz że forum umiera...
równie dobrze można by to zostawić w pizdu i zachować tylko irca
najbardziej zamknięty fandom jaki widziałem

Przesadzasz. są zasady i pewne zwyczaje po prostu, no przecież wiesz.

^this
zazdroszczę ci człeku samozaparcia.



To. Podoba mi się, ze ludzie nadal chętnie grają we wszystkie touhou.

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #173
Cytat: CrazyWafel
To tyle ode mnie, lecę dalej lamić EoSDa na 1cc -.-

Powodzenia. Zrobienie full 1cc (aka wszystkimi opcjami na domyślnej ilości żyć) to był koszmar - ech te początki wieki temu... Dawno normala EoSD nie próbowałem... Może dzisiaj po hard-fail runie spróbuje.

Cytat: Siarczan
równie dobrze można by to zostawić w pizdu i zachować tylko irca

Ok, zróbmy z nieco zamkniętego fandomu w ogóle hermetyczne pudełko.
Nie będę wymieniał po nickach, ale muszę zgodzić się pewnymi osobami - prawdopodobnie jedynym ratunkiem dla części fandomu było by usunięcie forum. Dość przykra, aczkolwiek prawdziwa opcja. No ale przynajmniej na razie w planach tego nie ma.

Co do 4funa... w sumie nie ważne.

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #174
najbardziej zamknięty fandom jaki widziałem
CAŁA PRAWDA

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #175
Bump perfidny, hueh.

1. Remilia ftw. Nie mam uzasadnienia, po prostu od samego początku mi się spodobała. I tak zostanie na wieki.
1,5. Flandre - ciekawy wygląd, poza tym to siostra mojej ulubionej postaci.
2. Mokou, Keine - bo...cholera. Każda z postaci, którą wymieniam spodobała mi się 'ot tak', a potem, podczas dalszych gier, szukania artów/mangi/wutevah tylko się w tym utwierdzałem.
2,5. Sakuya.
3. Youmu, Yukari, Ran, Chen, Reisen, Suika, Yuugi, Aya, Momiji
4. Alice, Marisa, Reimu, Yuyuko, Rin, Eirin, Tewi, Kaguya, Meiling,  Sanae, Suwako, Komachi,  Kanako, Patchouli, Rin, Utsuho... Chyba nikogo nie pominąłem?

Pewnie z czasem się to wyklaruje... I tak. Moje informacje pewnie są marne w porównaniu z tym co wie większość/wszyscy z was, przyznaję się żeby nie było x3
A Touhou poznałem przez kumpla. Odbiło mu jak grał, to zobaczyłem i sam zechciałem zagrać. I najbardziej spodobało mi się Hisoutensoku bo jestem za leniwy, by maksować 'tradycyjne' części Touhou. W międzyczasie okazało się, że to, to nic innego jak wywalona w kosmos wersja obłędnego theme Flandre. Potem poszło z górki.

  • Kami
  • [*]
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #176
Aktualnie ulubione:
1.Kaguya
2.Rika i Orange
3.Sakuya
4.Tewi
5.Reimu i Mai

  • BossKotomi
  • [*]
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #177
1.Rumia
2.Cirno
3.Mokou
4.Patchouli
5.Keine
6. Reimu
Rumia zje twe ciało , ja zjem twoją duszę.


  • Ekkusu
  • [*]
Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #178
Ok, zróbmy z nieco zamkniętego fandomu w ogóle hermetyczne pudełko.
Nie będę wymieniał po nickach, ale muszę zgodzić się pewnymi osobami - prawdopodobnie jedynym ratunkiem dla części fandomu było by usunięcie forum. Dość przykra, aczkolwiek prawdziwa opcja. No ale przynajmniej na razie w planach tego nie ma.

Ano. Bo wtedy to mnie w ogóle nie uświadczycie, bo na IRCu mi sie siedzieć nie chce, a tym bardziej idlować ; p ale... jedna rzecz ode mnie - jeżeli ktoś ma faktycznie porządne podejście do tematu, naprawdę nie zostanie wyśmiany. Sam pamiętam jak zaczynałem - dopóki nie byłem czegoś w 95% pewien, nie wypowiadałem się. Powoli poznawałem uniwersum, gry, a w razie jakiś problemów konsultowałem się z userami (Moja pierwsza wizyta na ircu dotyczyła IaMP, już tylko nie pamiętam konkretów... albo to było związane z kasperskim, który mi wszystkie exe'ki wykrywał jako keyloggery) przez co nie ośmieszałem siebie i nikt nie miał na mnie napinki. Ba, do dzisiaj jak nie jestem pewny czy coś się pisze jak trzeba/nie jestem pewny jakiejś informacji szuram pokornie na wiki i sprawdzam. A nawet jeśli by ktoś mnie obśmiał za mój faktyczny błąd, to przecież to ja zjebałem, nie ta druga osoba. Jak mnie temat interesuje, to będę brnął dalej. IMO general m&a fandom butthurt > touhou.pl . No ale dawno nic nie sprawdzałem, więc może się mylę, bazuje na moich najświeższych informacjach które są... well, dawne. Nawet bardzo. Tak czy owak, nikt tutaj nie zachował się w tamtej sytuacji jakoś szczególnie nieprzyjemnie. Obśmiałbym się osobiście w danej sytuacji. Ale ja jestem dziwny.

...dobra, by nie było, że offtopuje, i to jeszcze na tak przedawnioną sprawę (Chociaż dywagacje na czasie, tak mi się przynajmniej wydaje) to posmęcę na temat moich preferencji.

Moja baza danych uniwersum Touhou nie uwzględnia dalej TD full wersji, chociaż theme Mamizou lepsze od redtube. Dalej sentymentalnie gdzieś się pałęta Nitori, ba, nawet ostatnio zyskała w moich oczach ze względu na swoje podejście youkai (Shirikodamy takie smaczne, huehuehue) ale moją uwagę przyciągnęło też parę innych postaci:

Hakurei Reimu - z początku uznawana przeze mnie za nijaką, ostatnimi czasy zainteresowałem się nią. Z jednej strony fandom kreuje ją często jako Yandere, a z drugiej oficjalnie jest o wiele bardziej pozytywnie nacechowaną postacią (Leniwa, ale jak się do czegoś zabiera to hip hop hurra)

Alice Margatroid - zOMG, master of puppets z zajebistym micro skills. Walczy dla zabawy a nie po to by kogoś rozwalić, przyjazna, ale mało gadatliwa. I ma to "coś" bo jest youkai. Design... generalnie full of justice.

Marisa Kirisame - Design. Nic ponad to.

Część z tego co podałem wcześniej dalej obowiązuje. Welp.

Odp: Ulubione Postacie v.2
Odpowiedź #179
Patchouli Knowledge - postać, dla której ściągnąłem Touhou 7,5 (moją pierwszą grę z serii). Na początku kupiła mnie designem, potem charakterem i do dziś niezbyt skora do wychodzenia na dwór dziewczynka w piżamce jest moją ulubioną postacią.

Kirisame Marisa - z początku nie byłem do niej przekonany (zwykła wiedźma i do tego zbyt szybko latała po planszy, a o focusie nie miałem pojęcia), lecz gdy złapałem trochę skilla w EoSD zacząłem nią grać i pokochałem ją za bezczelność, cięty język, kleptomanię i całą resztę. No i lubię, jak fani parują ją z Patchy :9

Remilia Scarlet - przyznam się szczerze, że na początku wolałem Flancię, ale potem sobie zdałem sprawę, iż starsza z wampirzych siostrzyczek jest dużo bardziej interesującą postacią. Szkoda tylko, że w końcówce SSiB ZUN pozbawił ją mózgu :P

Jest jeszcze sporo postaci, o których mógłbym wspomnieć, jak Satori, Aya, Youmu i Okuu, jak i parę słodkich randomek pokroju Hatate, Medicine czy Kogasy, ale o nich może napiszę innym razem :9