Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 133123 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #135
Cytuj
Będę czekał. poziom i mechanika podobna mocno do TD.
w którym miejscu?

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #136
nie wiem, co jest szablonowego w tej drodze - jak dla mnie misty lake ma się nijak do human village na przykład o:

Zastawia mnie, czy theme wilkołaka dołączy do spekulacji zawierających U.N. Owen i Heian Alien.
Bo mi się mocno skojarzył z dwoma powyższymi.

Dlatego napisałem, że "córka Kaguyi" ukradła themki Flandre i Nue :D

Tytuł Extra Stage'a z 13 "Raise The Flag of Rebellion" sugerowałby, że youkai mają dosyć eksterminacji i zaczynają się stawiać....

Ano, to wyjaśnia już dialog z syrenką. Tylko mnie zastanawia, jakiego nowego bossa youkai dadzą. Bo raczej nie sądzę, żeby Byakuren powróciła. Chyba, że jako midboss.

Z Wioski ludzi do Bambusowego lasu. Tą samą ścieżką szło się w IN, więc nie musi być aż tak randomowe.

Tylko że zwróć uwagę na to, iż w IN heroiny wiedzą czego szukają i wiedzą mniej więcej gdzie iść. A jeśli nawet nie, to Keine im wskazuje drogę. Więc trochę to się różni. Jak na razie dla mnie jest dość randomowo. Oczywiście pozornie.

+++

Co do youkai grassroots movement...czyli chodzi o jakieś lokalne zbiorowiska youkai, które są grupą wspierania dla jakichś silniejszych organizacji ? Ciekawie by było. Nawiązując do tego, co napisał Raion, może poznamy jakąś organizację youkai wyższego szczebla, mającą swoją siedzibę np. właśnie w piekle. Coś w końcu musi nawiązywać do bezpośrednio tłumaczonego japońskiego tytułu gry...

I mnie również się marzy podwójny pojedynek (coś a'la Yuki i Mai). A potem na przykład dwie osobne ścieżki.

Tak w ogóle, to zauważyłem, że w DDC idzie robić dużo wyższe wyniki punktowe niż np. w TD. Na normalu dajmy na to, po 3 stage chyba nigdy nie miałem wyniku bliskiego 100 mln. A tutaj, Sakuyą A miałem 90parę. Ciekawa sprawa. Wysokie wyniki zawsze cieszą. Oczywiście nie porównuję z wcześniejszymi odsłonami.
  • Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 19:46:38 przez Mayuki

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #137
Dlatego napisałem, że "córka Kaguyi" ukradła themki Flandre i Nue :D
Niestety przeglądając zbyt pobieżnie temat nie zauważyłam Twojego komentarza.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #138
Cytuj
Będę czekał. poziom i mechanika podobna mocno do TD.
w którym miejscu?

w miejscu z łapaniem cząstek żyć i bombów i interfejsem.
I na tym sie kończy, dostrzegam różnice.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #139
interfejs tak, bomby nie, łapanie cząstek żyć mi się bardziej z UFO kojarzy, ale jednak tu mamy inny ich system. Cząstki żyć i bomb dostajemy w zamian za zebranie wielu punktów autocollectem :<

  • awesome
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #140
AW YISS, zadziałało, nawet nie wiem jakim cudem.
Ładne rzeczy, może nie supah ultra elo, ale mnie tam odpowiada (chociaż imo wyskakujące cząstki żyć/bomb co jakiś czas do dupy opcja)
Jak się przyjrzeć, to projekty postaci rzeczywiście kuleją xD Chętnie dowiem się czegoś więcej o Kagerou, jak tylko wyjdzie łatka.

Spoiler (pokaż/ukryj)
dalej czekam na youkai kreta

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #141
MUJBORZE WAIFU W NOWYM TOHU.


35fps na drugim stejdżu, to ten czas gdy toho przerasta mój antyczny złom.
Wygrane und fapnięte do dziewczynki z multi głowami. Ten potencjał na ero stuff, o wiele milsze zaskoczenie niż za pierwszym razem z TD. Co prawda arty i projekt postaci nie wypadają tak oryginalnie jak w poprzednich odsłonach, ale nie myślę żeby źle się to skończyło.
Warmly waiting aż wyjdzie.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #142
Znalazłem nową rozrywkę - akupunktura.

Reasumując pierwszy dzień - dajcie mi pełną wersję (ale bez szaleństw, chociaż tajemniczość reszty stejdży daje do myślenia) ;)

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #143
21:30 <&Maluetar> ok, pogralem w to TH14
21:31 <&Maluetar> czy ja dobrze rozumiem, czy za kazdym razem jak zbieram point i power itemy przez wlatywanie w POC to dostaje jedna gwiazdke do bomby lub zycia?
21:31 <&Maluetar> ja pierdole, do tego jest spell practice
21:31 <&Maluetar> no i patterny na Hardzie nie byly prawie w ogole ciezkie oprocz dwoch lub trzech xD
21:32 <&Maluetar> wyglada na to, ze bedzie to jedno z latwiejszych tuhu gier
21:32 <&Maluetar> wspaniale, moze znow wroce do lunatica
21:34 <&Maluetar> no i kurwa
21:34 <&Maluetar> niech ZUN zacznie tworzyc cos nowego, a nie aranzacje swoich starych kawalkow
21:35 <&Maluetar> przez caly stage 3 i boss'a przewijaly sie jego lekko zmodyfikowane stare kawalki

Spodziewałem się jakiegoś lepszego systemu zdobywania żyć niż w TD, ale z troszeczkę przesadził z łatwością XD

Oceniam pozytywnie.
Plusy:
Bardzo fajnie efekty graficzne, ciekawe patterny i tryby strzału + bomby, a muzyka też stoi na bardzo dobrym poziomie.
Nie mogę doczekać się tłumaczenia i pełnej wersji bo granie w grę w której nie wiem o co chodzi nie jest zbyt fajne.
Minusy:
Arty postaci i jak na razie jest zdecydowanie za łatwo jak na Touhou.


Touhou 14 >>>>>> Polska >>>> gówno >> Touhou 13
  • Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 21:59:13 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #144
Czy ja wiem? Dla mnie 3 boss i np jej ostatni spell (albo midboss spell na Hard i lunatic) to prawie że Orin tier. Latająca yukkuri... znaczy głowa też zaskakuje z tymi eye lazorami.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #145
Tzn...np. w UFO na normalu też czasami dochodziłem do końca 3 stage z 5 życiami i taką samą ilością bomb, ale przyznam, że tutaj łatwiej o nie i nie trzeba aż tak dużo się nalatac jak w UFO.

A z tymi lekkimi modyfikacjami starych kawałków zgadzam się i to bardzo. Tak naprawdę w themce 3 stage słyszę połączenie score board theme chyba z UFO (o ile pamięć mnie nie myli) i Old Yuanszena :P

i wydaje mi się, że nie zawsze się zbiera te gwiazdki przy zbieraniu point/power itemów...a co do POC...ja np. raz dostałem gwiazdkę za zebranie itemów mniej więcej na środku ekranu, także to chyba nie jest takie proste do wyjaśnienia : D



Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #146
Z tymi głowami śmieszne jest to, że jak stoisz w miejscu to te lasery przelatują obok ciebie xD w dwóch spellach bodajże

Łatwość jeżeli chodzi o zdobywanie żyć i bomb, jest.
A i jednak na ten spellcard midbossa 3 stage też jest sposób, więc nie jest tak koszmarnie. Ale pierwsze wrażenie było okrutne.
Poziom trudności jest w miarę wysoki na hardzie i lunaticu więc jest w porządku. Normal też nie jest aż tak strasznie prosty. W końcu to tylko 3 pierwsze stage to czego innego można było się spodziewać?
Ogólnie poziom jest w porządku. W końcu nawet w UFO po 3 stage można było mieć już praktycznie full żyć.

Mayuki, gwiazdki (lub serduszka) dostajesz zawsze jeżeli zbierzesz odpowiednio dużo tych punktów. Dostajesz je po prostu za autocolletct, z bombami czy też wchodząc na górę ekranu.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #147
Małyszeq: Oj, było kilka patternów które mnie bardzo zaskoczyły, ale w większości łatwo można się odnaleźć ^^
Zmodyfkowałem trochę swojego poprzedniego posta.

Mayuki: Zawsze dostajesz serduszko lub gwiazdkę jak zbierzesz ich wystarczająco dużo wlatując w POC.
Nie mam pojęcia jak działa liczenie tego bonusa przy zbieraniu tego i kiedy dostaje się kawałek do życia, a kiedy kawałek do bomby, ale jak wyobrażam sobie ten zasyp itemów w późniejszych stage'ach to będzie to prawdziwa farma żyć i bomb.

Tzn...np. w UFO na normalu też czasami dochodziłem do końca 3 stage z 5 życiami i taką samą ilością bomb
Haha, jak nie skończyłeś stage 3 z conajmniej 9 życiami i nie zbierałeś później w stage 4 samych zielonych UFO to nie miałeś nawet szans na przejście Harda XDDD
(Chyba, że jesteś takim koksem, że potrafisz zrobić No Death No Bomb No UFO Vertical Pacifist Lunatic 1cc.)

W końcu to tylko 3 pierwsze stage to czego innego można było się spodziewać?

Actually to Stage 3 i 2 były dla mnie najokrutniejsze jeżeli chodzi o TD. Pewnie dlatego, że w późniejszych stage'ach było mnóstwo okazji do zdobycia żyć i bomb XD
  • Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 22:12:31 przez Maluetar

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #148
Mayuki: Zawsze dostajesz serduszko lub gwiazdkę jak zbierzesz ich wystarczająco dużo wlatując w POC.

No, tak już lepiej. W poprzednim poście napisałeś "za każdym razem" :D

Haha, jak nie skończyłeś stage 3 z conajmniej 9 życiami i nie zbierałeś później w stage 4 samych zielonych UFO to nie miałeś nawet szans na przejście Harda XDDD
(Chyba, że jesteś takim koksem, że potrafisz zrobić No Death No Bomb No UFO Vertical Pacifist Lunatic 1cc.)

Nigdy nie twierdziłem, że przeszedłem UFO na hardzie, więc nie wiem czym tu się tak ekscytujesz ;)

no i tłumaczenie dialogów z demka już wyszło (tak a propos Twojego poprzedniego posta)

Hm, nie wiem...na razie nie pieję tak jak tu niektórzy, jakoś jestem jeszcze pod wpływem TD ^^ Chociaż oczywiście gra mnie zainteresowała, ale dupy jakoś specjalnie nie urywa, zwłaszcza muzyką i postaciami (ich artami). Mam wrażliwy słuch, TD w pierwszych stage'ach urzekło mnie przede wszystkim muzyką i na tym polu DDC leży na ziemi i kwiczy, nawet pomimo themek 2 i 3 stage.
Cóż, spelle są fajne, lokacje są fajne, fabuła zapowiada się bardzo ciekawie, bo na razie mało z niej wynika. Pod względem graficznym wszystko oprócz postaci jest delicious, powiedziałbym. No, ewentualnie dizajn Imaizumi jest fajniasty.
  • Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 22:22:59 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #149
Mayuki: Zawsze dostajesz serduszko lub gwiazdkę jak zbierzesz ich wystarczająco dużo wlatując w POC.

No, tak już lepiej. W poprzednim poście napisałeś "za każdym razem" :D

Aj, z pośpiechu napisałem ^^

Haha, jak nie skończyłeś stage 3 z conajmniej 9 życiami i nie zbierałeś później w stage 4 samych zielonych UFO to nie miałeś nawet szans na przejście Harda XDDD
(Chyba, że jesteś takim koksem, że potrafisz zrobić No Death No Bomb No UFO Vertical Pacifist Lunatic 1cc.)

Nigdy nie twierdziłem, że przeszedłem UFO na hardzie, więc nie wiem czym tu się tak ekscytujesz ;)

Po prostu sobie przypomniałem wszystkie połamane klawiatury na Byakuren kiedy męczyłem Harda w UFO xD