Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Pocket Wars (Przeczytany 19771 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Touhou Pocket Wars
Dla zainteresowanych tą doujinową grą, ostatnio wyszła już jej druga część, a teraz dostępne jest już częściowe tłumaczenie na angielski.

Ktoś tu się tym interesuje? Ja sam z reguły nie przepadam za tego typu turówkami, ale muszę przyznać, że mechanika w TPW jest naprawdę w porządku, a sama gra potrafi nieźle wciągnąć. Nie polecam jednak części fabularnej, choć być może wynika to z mojej awersji do sposobu myślenia i wypowiadania się "bohatera" gry.

Z ciekawszych zmian, nowa część wprowadza między innymi opcję łączenia umiejętności wybranej przez gracza waifu i innej postaci. Działa to na zasadzie losowania, jak widać np. tu (efekt).

Screenshots



  • Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 02:34:46 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #1
Woah, nie miałem pojęcia, ale fajnie. Dzięki za info

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #2
Woah, nie miałem pojęcia, ale fajnie. Dzięki za info

You're welcome. Akurat z Twoją Moko mam standardowy union spell, choć nadal nie ogarniam co znaczy "Medlore", ktoś wie? Swoją drogą, tłumaczenie ma kilka błędów, jak np. "reduces MP cost by 95%" zamiast "to 95%", ale raczej łatwo ogarnąć, że nie ma aż tak łatwo. :P
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 12:40:15 przez Ignacy Przybylski

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #3
Nie grałem w pierwszą część chodź miałem ochotę ale teraz myślę od razu zacząć grę w drugą skoro jest ;3

Zaczynam dopiero grę i się zastanawiam... Mogę jakoś wybrać swe postacie czy tylko losowo będę je dostawać i mam czekać aż trafią mi się takie jakie chcę?

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #4
Postacie sa z automatów. Jedna gra, jeden automat. czasami trzeba dusić automaty i liczyć na szcżęście jeśli chcesz wszystkie postacie albo jakąś konkretną.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #5
Nie grałem w pierwszą część chodź miałem ochotę ale teraz myślę od razu zacząć grę w drugą skoro jest ;3

Zaczynam dopiero grę i się zastanawiam... Mogę jakoś wybrać swe postacie czy tylko losowo będę je dostawać i mam czekać aż trafią mi się takie jakie chcę?

Tak jak mówi smoku. Ogólnie masz w grze dwanaście automatów, pierwszy to pack z Marisą/Reimu/Ayą/Sakuyą/Remilią, potem dochodzi pack z Cirno, Sanae i innymi etc. Satori dochodzi w piątym packu i w przeciwieństwie do jedynki na szczęście łatwo ją dostać. W jedynce była chyba rare dropem w packu z SA, trochę się naklikałem zanim ją zdobyłem...

odblokowanie Yumemi
Najpóźniej zdobywasz w 2ce Yumemi, musisz przejść grę i ogarniać encountery z postaciami w lokacjach aż w końcu na wschodniej mapce pojawi się UFO, gdzie gadasz z Yumemi. Po iluś dniach zniknie, po czym po jakimś czasie wróci, jak pogadasz z nią wtedy to walczycie i po tej walce będzie mogła wypaść w dwunastym automacie.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 15:01:47 przez Ignacy Przybylski

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #6
Gram sobie cały czas ale zablokowałem się na "duel board 4" jest jakiś sposób by sprawdzić jakie postacie mam kupować aby móc robić te eventy?

I do czego są te "Sphere"?

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #7
Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi ci o sfery pogodowe, tak jak w SWR/Soku pełnią podobną rolę dając różne efekty, np. zmniejszenie obrażeń, celności, odnowienie SP, podwojenie siły, leczenie itd., czyt. warto nauczyć się efektywnie korzystać

efekt sfery drizzle


Obrazki nie są już pierwszej świeżości (ponad 1.5 roku, przed UFO), ale akurat mniemam, że ten element się nie zmienił ;)
A tak jako ciekawostkę, kiedyś do english patchy dorzucali poradniki
http://www.mediafire.com/?apsq2033uqphtsp
stary i już raczej nieświeży, ale jest wpis o systemie sfer i raczej się nie zdezaktualizował(pomijając podmianę grafik na angielskie skróty) ;)
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 20:23:22 przez h-collector


Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #8
Gram sobie cały czas ale zablokowałem się na "duel board 4" jest jakiś sposób by sprawdzić jakie postacie mam kupować aby móc robić te eventy?

Jeden event to Aya i Momiji, drugi to Youmu i Yuyuko (Yuyuko dość późno się zdobywa).

Jeśli chodzi o efekty dazzle (drizzle jest w hisoutenach :P):


Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #9
Dobra ogarniam już tę grę. Chodź w sumie to nie chodziło mi o te efekty w trakcie walki a o nagrodę w postaci "Sphere" zamiast pieniędzy xD Nie mam pojęcia do czego to.

W końcu udało mi się zebrać jakąś tam zgraną drużynę. Satori + Hatate + Reimu + (Remilia lub włochata kulka w zapasie)

No i jak ty robisz te łączone ataki? Jakoś nie mogłem znaleźć tego do ustawienia. (ja się cieszyłem jak miałem 3k obrażeń a tu widzę 42k wyciągasz xD)

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #10
Sferę można samemu aktywować jako "item", będzie efektywna w następnej turze :)
A obrażenia to kwestia napakowania postaci/szcześcia/Ekwipunku, po kilku reformach można nieźle też statystyki podnieść...
Ja tam grałem hardokorowo bez reform :D
stare śmieci
Stary filmik, przygotowywany dla Kretona tłumaczący jak się zdobywa kolejne punkty reform
http://www.mediafire.com/?k02b2k6e8bt07xj
A łączone ataki (Union Spells) wymagają specialnych spell card, przynajmniej w pierwszej części THPW dostępne były w automatach dopiero po pewnym evencie.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #11
Dobra ogarniam już tę grę. Chodź w sumie to nie chodziło mi o te efekty w trakcie walki a o nagrodę w postaci "Sphere" zamiast pieniędzy xD Nie mam pojęcia do czego to.

Gdy walczysz masz na licie "item" tam możesz wybrać kulę jaka będzie następna. Możesz to zrobić tylko jeśli w kolejce niczego nie ma na następną turę.


Kedama. ;P

No i jak ty robisz te łączone ataki? Jakoś nie mogłem znaleźć tego do ustawienia. (ja się cieszyłem jak miałem 3k obrażeń a tu widzę 42k wyciągasz xD)

Ogólnie wygląda to tak, że jak już trochę pograsz i sporo kupisz u Rinnosuke, to odblokowuje Ci się spellcard pack 4, stamtąd mają szansę wypaść Union Spellcardy. Niektóre postacie mają ich więcej niż jeden, Cirno ma tylko Annihilation "Medlore" - union spell z Mokou bijący tak prawie po 300% na każdy dystans (na 10tym levelu). Jeśli chodzi o łączenie spelli postaci, to jak jesteś w menu gdzie masz do wyboru spanie, szafkę etc. to wybierz records i tam znowu poszukaj przycisku records. Masz tam listę postaci, nie wiem kiedy dokładnie te opcje się odblokowują (może są dostępne od początku, ale nie wiem), ale po prawej na dole powinieneś mieć takie serce i przy nim change jeśli masz przynajmniej milion share love (miłości=xp jaką możesz rozdać figurkom wedle uznania, dostajesz trochę za każdą walkę). Tam możesz za jeden milion love kupić jeden waifu point, a za trzy takie możesz wybrać sobie waifu, klikając na portret dziewczynki na tej liście w zakładce records. Terminu waifu jednak nie ma co brać bardzo na poważnie, bo to w grze po prostu udostępnienie ważnych bonusów i opcji do reform, można dać ten status wielu postaciom. Jak już ustawisz to sobie na Satori, idź do swojej szafki i wybierz ją, po czym kliknij na reform. Druga opcja od lewej to spellcard combine. Dzięki tej opcji możesz łączyć zestaw spelli jednej postaci z inną, działa to na zasadzie losowania i jedna próba kosztuje jeden "waifu point". Ja Cirno złączyłem z Yuuką, dzięki czemu mam jej self-casted support spell "Heartbeat of a Sadist" dodający +41% hit rata i +41% dmg następnemu atakowi. Ponadto mam jej Ultimate Spark i mogę zamiast Yuuki odpalać go jako Cirno. Nie mogę jednak odpalić tego jako Mima czy Marisa jeśli w teamie nie ma Yuuki. Po prostu jeśli odpalam ten spell z połączenia z Yuuką jako Cirno to gra szuka Mimy i Marisy, dzięki czemu możesz korzystać z union spellcardów jako postać która wzięła dany spell od innej dziewczyny.

little joke

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #12
raczej się nie odblokowuje to na początku. Mam 3 miliony love u Satori a nie mogę dla niej punktu dodać żadnego w tym Records ;\

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #13
raczej się nie odblokowuje to na początku. Mam 3 miliony love u Satori a nie mogę dla niej punktu dodać żadnego w tym Records ;\

Nie dodajesz u niej, tylko po prostu zamieniasz milion love na waifu points na dole po prawej, te punkty wymienia się tak ogólnie i dopiero potem na coś wymienia.

masz tu ten przycisk

Jeśli tego nie widzisz, to może trzeba najpierw ukończyć fabułę, idk.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #14
Widzę to, ale klikanie na to nie dodaje mi punktów. Być może właśnie muszę fabułę ukończyć.

Ile ogólnie będzie tych "duel board"? Wykonałem już do piątego, mam teraz Suike i kogoś jeszcze do kupienia na "event" ale nie wiem czy nawet trzeba to robić skoro to nie jest main...

Tylko szczerze mówiąc nie mam pojęcia co robić aby dalej przechodzić i bez przerwy tylko klepie pieniądze na duelach a później przewalam je na karty ;<