Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 133161 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #30
Spoiler (pokaż/ukryj)
Sanaefagi nie otwieracz
Spoiler (pokaż/ukryj)
skoro Sakuya, to może nie będzie Sanae : D ? hehue
Cytuj
主人公は霊夢と魔理沙と咲夜の三人です。
chyba wystarczy chociażby google translate
Cytat: Critz
welp, ona nie pasuje bo nie ma broni nad którą mogłaby stracić kontrolę
Spoiler (pokaż/ukryj)
nie ufam translatorom jakoś. szczególnie, gdy nie znam danego języka, elo elo

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #31
A nie jest? No zobacz, człowiek się uczy całe życie. Bo idąc logiką, że tylko konkretnie broń ma szaleć, to w zestawie grywalnych postaci mamy Sakuyę, Youmu, Alice, Eirin i Momiji. Nikogo tam więcej z bronią typową nie pamiętam, nie licząc postaci z pralki. No na te 4 pierwsze, grywalne, to ja bym się pisał.
EDIT: No dobra, jeszcze mi się Scarleciątka i Komacyc przypomniał. No to fakt, trochę ich jest.
  • Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 02:10:05 przez Towarzysz Lenek

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #32
A nie jest? No zobacz, człowiek się uczy całe życie. Bo idąc logiką, że tylko konkretnie broń ma szaleć, to w zestawie grywalnych postaci mamy Sakuyę, Youmu, Alice, Eirin i Momiji. Nikogo tam więcej z bronią typową nie pamiętam, nie licząc postaci z pralki. No na te 4 pierwsze, grywalne, to ja bym się pisał.
EDIT: No dobra, jeszcze mi się Scarleciątka i Komacyc przypomniał. No to fakt, trochę ich jest.
Mam na myśli,że idąc logiką Critza,to właściwie postaciami które "pasują",są tylko te co wyżej wymieniłeś.
Więc Sanae mogłaby się pojawić w th14,ale widać,że ZUN jednak jej nie umieścił.
Czyżby ZUN zaczął kierować zdaniem fanów (w sensie,jakaś część fanów nie przepada za Sanae,a chcieli powrotu Sakuyi),w sumie trochę szkoda,lubiłam tą część indywidualności w grach
  • Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 02:17:06 przez Kotori

  • Nashi
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #33
Cytuj
nie ufam translatorom jakoś. szczególnie, gdy nie znam danego języka, elo elo
to może chociaż dodatek typu rikaisan/kun, bo nie chcę zgarszać własnym tłumaczeniem. Ogółem pisze tylko o 3 bohaterkach.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #34
http://www.shrinemaiden.org/forum/index.php/topic,14723.msg972235.html#msg972235
Cytuj
The theme I went for this time was "Neither novel or retro, an ageless neo-retro danmaku shooter".

Pewnie jest tam ze względu na nostalgię. Also, confirmed. Grywalne są tylko i wyłącznie Reimu, Marisa i Sakuya, po jednej opcji na postać, miłego spuszczania się.
Szkoda że tak schrzanił, ale zawsze to jednak nowe Touhou. No i obok wyjdzie HM.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #35
Przypuszczenie numer jeden: a może dwóch róznych końcowych bossów : v? Btw zauważam wiele listków na screenach, może to będzie nim człowiek-roślina?

Spoiler (pokaż/ukryj)
Damn, wydało się ;___; Mój plan zapanowania nad Gensokyo legł w gruzach!

Co do samej gry...
(Mid?)boss wygląda troszkę Orinowato i już nawet widziałem fanart na ten temat.
Wkurza mnie powrót Sakuyi i wyjebanie ZUNa na Sanae.
Tytuł brzmi dziwnie, i póki co nie wiem co on oznacza xD.
  • Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 07:50:56 przez Drewko
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #36
Japoński tytuł to Touhou Kishincośtam, co można przetłumaczyć, jako Wschodni Pałac Lśniących Igieł. Kishin to wysokiej rangi istoty z piekła wysyłane przez Shinigami aby zabijać upierdliwych nieumierających - patrz starcie Seigi z Kishin Chiefem w WaHH. Also, Needle Mountain, czyli Góra Igieł, to jedna z agonii buddyjskiego piekła. Nawiązanie jednak zbyt oczywiste jak dla mnie.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #37
Japoński tytuł to Touhou Kishinjou, co można przetłumaczyć, jako Wschodni Pałac Lśniących Igieł. Kishin to wysokiej rangi istoty z piekła wysyłane przez Shinigami aby zabijać upierdliwych nieumierających - patrz starcie Seigi z Kishin Chiefem w WaHH. Also, Needle Mountain, czyli Góra Igieł, to jedna z agonii buddyjskiego piekła. Nawiązanie jednak zbyt oczywiste jak dla mnie.

Return to buddhism ? To by tłumaczyło obecność Myourenji. I wątpię, żeby ZUN stworzył kolejną postać związaną z tym miejscem, jak Kyouko w TD. Moim zdaniem będzie spotkanie z kimś dobrze znanym i obeznanym co do dalszego kierunku poruszania się M/R/S (heroin). Czyli ktoś, co może coś wiedzieć i objaśnić (jak zwykle) niewiedzącym bohaterkom co to jest owa Góra Igieł czy ogólnie zagadnienia związane z całą sprawą.

Ech różne myśli krążą mi po głowie.

Z tego, co Małysz napisał, można sądzić, że tytuł dosłownie oddaje miejsce, gdzie dotrą bohaterki. Dosłownie, czyli w czarnej dupie, zwanej też piekłem.
Skoro mowa jest o ich (owych kishinów* pałacu to chyba do niego wypadałoby dotrzeć...skoro np. w przypadku chireiden chodziło o dosłowne miejsce.
Btw, istoty z piekła rodem trochę mi kolidują z motywem roślinnym, nie wiem jak wam.

Spoiler (pokaż/ukryj)
Gohei może być bronią ale nie w rozumieniu broni do walki wręcz. Nadal jest jednak bronią. Scrolle Byakuren w moim rozumieniu też są bronią.

*
Spoiler (pokaż/ukryj)
Kiszyniów ? xD
  • Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 11:22:29 przez Mayuki

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #38
Spoiler (pokaż/ukryj)
Kiszyniów ? xD
Tołcie w Mołdawii, w sumie prawie jak piekło.

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #39
Hmm... nie mam żadnych przypuszczeń ale to chodzi o tą samą górę igieł z znienawidzonego przez wszystkich czaru Orin? xD

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #40
Cóż z tego co tak popatrzyłem tutaj na screeny itd. to sądzę, że całe wydarzenie w tej części będzie polegać na zrobieniu czegoś w makai, ponieważ droga prowadzi przez świątynię która wcześniej była statkiem prowadzącym do Makai. Jeżeli to coś na screenie to Orin, to może będzie jakieś powiązanie między Makai i dawnym piekłem. Co by w sumie było całkiem dobre zwłaszcza, że ZUN niewiele w książkach itp. wspomina o wydarzeniach z SA i może przydałoby się im jakieś rozwinięcie?
Poza tym "Wschodni Pałac Lśniących Igieł", nazwa podobnie brzmi do "Wschodni pałac ziemskich dusz". Więc może to będzie coś w stylu, ekipa z Chireiden przejmuje Makai, bo nie chcą siedzieć już w starym piekle? :D

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #41
A może ponownie pojawi się Jigoku?

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #42
Z tego, co Małysz napisał, można sądzić, że tytuł dosłownie oddaje miejsce, gdzie dotrą bohaterki. Dosłownie, czyli w czarnej dupie, zwanej też piekłem.

Not this shit again. Bohaterki w Touhou już tyle razy zapuszczały się w tyle różnych rodzajów piekieł i underworldów, że mogłyby tam oprowadzać wycieczki. Podróż wgłąb Makai w pralce była elo, Stare Piekło i Hokkai z UFO w sumie też może być, ale kolejny taki numer byłby już średnio oryginalny.

Also, postać ze screena z Sakuyą wybitnie przypomina mi Orin. Styl jej danmaku również. Welcome back, Subterranean Animism?
  • Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 14:15:22 przez PookyFan

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #43
^niby podróż w piekło była już wielokrotnie. W SA jednak przeszło się przez całe piekło i się uporządkowało wszystkie sprawy, w UFO jednak zaszło się do Makai na sekundę by odwiedzić Byakuren. Może teraz będzie takie pewnego rodzaju rozbudowanie całego wątku piekła właściwego (a nie starego jak w SA) i będziemy wiedzieć o nim coś więcej jako o miejscu samym w sobie, bo przy byakuren byliśmy tam tylko przez moment (wyłącznie 4-5 stage) i niewiele się o nim dowiedzieliśmy.
Więc taki wątek w grze rozbudowujący obraz Makai może być interesujący.

O pralce nie mówię, bo i ZUN o pralce nie wspomina nigdy nic więc nie ma co wracać do "starego tematu".

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #44
A może po prostu poczekamy chociaż aż wyjdzie demo? ;D
Rucham psa jak sra