Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 142737 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
  • Ariku
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #195
Spoiler (pokaż/ukryj)
W TH13 można używać "C"

Also - Orin to nie Youkai, dajcie jej spokój... Ona tylko zjada zwłoki i duszki...
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 16:34:50 przez Ariku
Souls are soft and fluffy.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #196
Orin to youkai, śmieszku xD

Ichirin ma niebieskie włosy w hopeless masquerade. w ufo miała fioletowe. Farba? Magia? nie wiem.

  • Kosiek
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #197
Ewentualnie siwienie. Albo ktoś w końcu dopracował projekt postaci.
Players Wanted:
- TH Sky Arena
- Online RPG sessions (via skype)
- TH 12.3

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #198
Orin to youkai, śmieszku xD

Jeśli przyjąć, że wszystko, co nieczłowiecze i nieboskie to youkai, to tak ^^

Ichirin ma niebieskie włosy w hopeless masquerade. w ufo miała fioletowe. Farba? Magia? nie wiem.

To kobieta. xD

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #199
Orin jest kotem, który potrafi "przyjąć formę Youkai".
Sama o tym mówi, że tylko się zmienia w Youkai.
O ile dobrze pamiętam

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #200
Orin to Kasha, czyli jak najbardziej Youkai (tak pisze w kanonicznych źródłach).
Z tego co ja pamiętam to była zwykłym kotem, ale zmieniła się w Youkai i od tamtej pory raczej "przyjmuje kocią formę", w której zwykle przebywa bo po prostu ją lubi.

There was a man who had everything
He met a youkai who knows everything
Now she has everything and he knows nothing.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #201
Wypowiem się co do tego drugiego Gorgiasz. Bo o Mokou nie mam zielonego pojęcia.

Zaś co do tego drugiego, to najwięcej chyba piszą o sposobie myślenia Koishi tutaj:
http://en.touhouwiki.net/wiki/Symposium_of_Post-mysticism/Part_4
W części "A Satori's Worries". Po przeczytaniu tego, zaczęło mi się w sumie wydawać, że możliwe iż Koishi pozbawiła się tylko emocji. Dlatego jest "pusta", ponieważ nic nie czuje. Mimo, że normalnie myśli itp. Dlatego też Byakuren proponowała jej przybycie do świątyni, bo mnisi dążą do czegoś podobnego. Choć mogłem to źle zrozumieć, bo słabo się znam na tych buddystycznych rzeczach o których Byakuren mówiła.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #202
Ożywię  temat bo nurtuje mnie kilka kwestii. Na początek:

Czy częste przedstawienie, że Mokou podpala się swoimi atakami, ma jakieś źródło w kanonie?

Czy da się jakoś konkretnie zanalizować jakie efekty ale jej osobowości miało zamknięcie oka przez Koishi? Sądząc po klimacie jej spellcardów wydaje mi się że to pozbawiło jej jednej z Freudowskich części psychiki (może to być bzdura bo kojarzę tylko jakieś luźne informacje o Freudzie i jego pomysłach) i sprawiło, że jak określa THwiki "However, she also became much more carefree as a result, and didn't mind as much". Czyniłoby to z niej pogodnego, śmiesznego i ciekawskiego podróżnika o absurdalnie wysokim i nieużywanym powerlevelu, dla którego ludzki sposób myślenia to tylko ciekawostka na poziomie kształtów chmur albo pór roku. Z kolei dialogi z gry (dzięki, Małysz) pokazują, że kanoniczna Koishi może być bliższa tej z Heart-Throbbing Adventure i mocno grimdarkowa ("We'll decorate the entrance of the Palace of the Earth Spirits with your corpse!"- Koishi do Marisy).

1. obejrz moze jakieś video z Extra stage'a do IN.

2. Koishi nie ma osobowości, w którejś książce to napisane jest czarno na białym. Żyje podświadomoscia, więc technicznie rzecz biorąc jedzie na instynkcie. nie mysli i nie zastanawia się nad niczym.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #203
2. Koishi nie ma osobowości, w którejś książce to napisane jest czarno na białym. Żyje podświadomoscia, więc technicznie rzecz biorąc jedzie na instynkcie. nie mysli i nie zastanawia się nad niczym.
Dałem linka do tego...

Kanako twierdzi na temat Koishi to co ty napisałeś Smoku:
Cytuj
It means she is not thinking anything. Well, there is no way she could read another's mind when she is not thinking anything. An unthinking youkai is just like an animal you can find anywhere, moving as if by chemical reactions.


Miko twierdzi na temat Koishi, że jest oświecona:
Cytuj
Well, she is a satori[4].

Cytuj
4. ↑ "Satori" (さとり) and "enlightenment" (悟り) are pronounced the same way in Japanese


Byakuren twierdzi wiele rzeczy, w sumie to chyba to samo co Miko, tego drugiego tekstu byakuren tak za bardzo nie rozumiem:
Cytuj
Byakuren: Normally, if you're not thinking anything you wouldn't be able to even move. But by being able to stroll about everywhere and have conversations means that she is behaving completely true to herself. It should never be said that she closed her mind.
Miko: Ah, then so that means...
Byakuren: Zekokuuchuumushiki, Mujyusougyoushiki.[3] Within the truth of "Emptiness", there is no "Form". Nor are there "Sensation", "Perception", "Formation" or "Consciousness". In other words, the five skandhas(*11) do not exist.
Miko: I see, so you're saying that the satori who cannot read minds didn't close her mind, but abandoned her mind and approached "Emptiness".
Byakuren: Likely by coincidence, but that is what it looks like. That is hard thing to do, even for a trained monk. If that's the case, I definitely want this Koishi in our temple(*12). It's possible that she can approach a state close to enlightenment without undergoing training.

Gdyby nie zastanawiała się nad niczym, nie mogłaby mówić i mieć kompletnie żadnego zdania na żaden temat. Co znaczy, ze nie mogłaby mieć powodu do robienia tego co robiła w extra stage SA. Więc to co napisałeś smoku jest raczej błędne.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 23:16:29 przez Raion

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #204
Gdyby nie zastanawiała się nad niczym, nie mogłaby mówić i mieć kompletnie żadnego zdania na żaden temat. Co znaczy, ze nie mogłaby mieć powodu do robienia tego co robiła w extra stage SA. Więc to co napisałeś smoku jest raczej błędne.

Albo czytasz to inaczej niż miałem na myśli. Chodizło mi o to, ze nie zastanawia się nad nicyzm, nie kontempluje swoich decyzji, nie decyduje o niczym (technicznie rzecz biorąc). Rozumiesz?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #205
Gorgiasz: Polecam poczytać dialogi z Mokou kiedy z nią wygramy walkę i spojrzeć na jej portret. Jest na nim trochę zniszczona/spalona.

Odnośnie Koishi wszystko czego potrzebujecie jest napisane tutaj. Jest dużo tłumaczenia w tej kwestii więc wolę podlinkować stronę niż martwić się, że ktoś źle zrozumiał to co napisałem.
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #206
Jak myślicie co robiła flandre 495 lat piwnicy i ciekawe czy się jej nudziło :D

  • Pejhi
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #207
Aż poszukałem tłumaczenia na wiki i jest niemal wprost napisane podczas scenariusza Marysi:
"I've been resting in the basement."

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #208
Im dalej czytam Wild & Horned Hermit, tym bardziej się zastanawiam, czy teoria, że Kasen jest devą Góry, jest taka niemozliwa.
w 16 chaptrze sa KOLEJNE hinty na ten temat.
w dodatku Kasen ma pudełko, które sprawia, ze sake pite z niego leczy rany i w zasadzie w pewien sposób zamienia Cię w Oni. ONA z niego pije, ale



Wciąż nie wiadomo o co chodzi z tą ręką. w kazdym razie wiemy, ze w ogóle jest tam ręka, a nie same bandaże, jak na niektórych fanartach.
No i związek z Suiką. oby się wyjasniło w 17 chapterze.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #209
TouhouWiki:
"However, Suika recently knows about her from Yuugi Hoshigumi after Yuugi gives her the Sake Worm Sake for the flower viewing. Suika realize that Kasen is planning something so she decides to leave her alone."

Fryzura:
- Ox Horns (Chiński termin)
- Odango (Japoński termin)

Czy tylko mi się zdaje że ta fryzura idealnie nadaje się aby ukryć ROGI?
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 10:10:04 przez Chris