Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Upgrade skryptu forum (Przeczytany 9433 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Upgrade skryptu forum
I nadeszła wiekopomna chwila.
Odwlekany w nieskończoność upgrade forum w końcu nadszedł.
Poprzednia próba miała miejsce rok temu, niestety wówczas użyty skrypt okazał się trochę martwy tj. wsparcie od strony programistów ustało z kilkoma mocno denerwującymi bugami i brakiem polskiego języka :/
Z bólem serca więc trzeba było szukać alternatywy, która pomogłaby w dalszym rozwoju potrzebnych modyfikacji.
Z powodu w nieskończoność wlekących się prac nad SMF2.1 + brak widocznych ulepszeń od strony rozszerzalności wybór padł na obecny tu teraz skrypt (choć też przyznam czekałem na zakończenie prac nad wersją 1.1, ale ile można czekać.... będzie sprawdzone się zaktualizuje  - migracja nie była aż tak bezbolesna jak miałem nadzieję).

Upgrade niesie ze sobą garść nowości i usprawnień:
  • zapisywanie kopii roboczych wiadomości, wliczając w to autozapisywanie (jak czasami mocno frustrujące może być, gdy po godzinie pisania posta nagle zamykamy sobie okno przeglądarki...)
  • kalendarz eventów - tutaj wymaga ten aspekt jeszcze pewnego dopracowania
  • nowoczestne, responsywne motywy, które dobrze wyglądają zarówno na desktopie jak i na tablecie czy smartfonie
  • eksperymentalnie lajkowanie postów i tematów (choć są głosy sprzeciwu @Kreton aka nie róbmy z forum facebooka)
  • @mentions, czyli wspomnienie użytkowników poprzez specjalną konstrukcję (czasami kogoś trzeba wspomnieć)
  • notyfikacje aka Oznaczenia (mention, lajk, przyznane osiągnięcie, etc.)
  • wstawki ajaxowe jest mniej przeładowań strony np. w podglądzie :P
  • automatyczne i requestowane osiągnięcia (tutaj pewnie będzie jeszcze kilka zmian ze względu na wydzielony temat)
  • Szukarka TouhouWiki EN obok szybkiej wyszykiwarki w headerze ( bo czemu nie)
  • Sortowanie tematów
  • OpenID 2.0, pewnie i tak nikt tego do logowania nie korzysta, ale będzie
  • lepsza ochrona przeciw-spambotowa, co powinno trochę odciążyć serwer
  • duże możliwości w modyfikacji - teraz nie będę musiał się wstrzymywać z nimi tak bardzo :)

Niestety zostało kilka bugów, które postaram się jak najszybciej poprawić:
  • spoiler się trochę popsuł jeśli ma tytuł (fixed 23.06)
  • twitter, youtube, soundclound, nicovideo autoembed na razie jest kaput, ale nie długo
  • challonge ranking embed (do turniejów) aktualnie brak
  • lista osiągnięć w temacie z osiągnięciami tymczasowo nie ma ikonek
  • tymczasowo brak linka do chata/irc (fixed 23.06, tymczasowo zew. strona)
  • menu ze strony głównej aktualnie jest niedostępne (się zastanawiam nad nowym rozwiązaniem)
  • szukaj grafiki na IQDB/SauceNao/Ascii2D/TinEye/Google - aktualnie niedostępne
  • Resize on click na grafikach patrz poniżej

Planowane do dodania/rozważenia:
  • touhowe zmiany w motywach oraz "kreton variant"
  • kilka wariantów linkowanego logo (aktualnie jest tylko Marisa)
  • widok galeryjny grafik (lepszy lightbox, fancybox mi nie podszedł)
  • facebook (done), pixiv autoembed
  • sticky avatar (jak ktoś nawali ścianę tekstu czasami zapomnina się już kto pisze :D )
  • oznaczanie tematów jako "solved" np. w dziale pomocy technicznej
  • bookmarkowanie tematów w celu szybszej nawigacji
  • notyfikacje typu push na urządzenia mobilne oraz notyfikacje desktopowe
  • wystawienie kilku danych via API oraz integracja konta forumowego z innymi planowanymi serwisami
  • infinite view (może tak, może nie)
  • pie graphs w ankietach (sie mi to podobało w poprzednim skrypcie)
  • facebook, twitter sharing maybe (choć szczerze nie jestem przekonany)
  • upgrade do nowej wersji skryptu jak będzie już stabilny

Jeśli ma ktoś jakieś własne sugestie lub komentarze to pisać :)
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2016, 00:22:07 przez h-collector


Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #1
@h-collector  Przyznam, że nowy skrypt forum robi pozytywne wrażenie. Mam nadzieję że pojawią się powody, by nowe funkcjonalności były wykorzystywane.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

  • adzi
  • [*]
Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #2
Mi kompletnie nie pasuje. Muszę trzymać komórkę poziomo, aby jakiekolwiek istotne przyciski były dostępne (przy trzymaniu pionowym np. nie ma gdzie się zalogować!)
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #3
Woah, forum nareszcie jakoś wygląda, dobra robota

Od siebie mam jedno pytanie, czy motywy będą tylko gotowcami do wyboru, czy może użytkownicy dostaną dostęp do własnego, customowego okienka css?

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #4
@adzi  że jak?
W pionowym ustawieniu masz 3 ikonki i druga to logowanie. Po zalogowaniu jest 6.
Proszę o screen, info o rodzaju OS, przeglądarce, rozdzielczości.
Se myślę w sumie mogłem dodać zapisywanie tych danych przy poście, ale wydawało mi się zbędne...
PS. hmm na mojej Xperii i wiekowej Opera Mobile (oj będzie lat nieaktualizowana) się tylko fontawesome nie wyświetla na buttonach.

@Scarpi Gotowców na razie więcej nie przewiduję, jak już to własną inicjatywę.
I nie okientka css nie będzie, jak chcesz unikalny styl swój to są rozszerzenia do przeglądarki jak np. Live Css Editor nie mniej jak uda ci się coś fajnego zrobić, to można podczepić jako wariant pod istniejące theme patrz np. besocial (se myślę może theme switcha tylko wyciągnąć z look and feel - opcje wyglądu), daj znać jak by ci się udało ;)

  • adzi
  • [*]
Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #5
android 4.4.4, rozdzielczość 480x854, Firefox.

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #6
@adzi a screenshot? Generalnie powinno wyglądać to mniej więcej tak:
Spoiler (pokaż/ukryj)


Hmm... widzę lekko derp loga
Chyba, że to na ciemnym theme, ono jest trochę zbugowane.

  • adzi
  • [*]
Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #7
no generalnie tak to wygląda. Po prostu jeśli jestem wylogowany, to na pionowym ekranie nie ma panelu logowania, jest tylko search.

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #8
@adzi ah, mniemam, że nie chodzi o "panel logowania" tylko o "szybkie logowanie" w topie, bo panel jest na podstronie po kliknięciu tej ikonki kłódki ;)
Spoiler (pokaż/ukryj)

PS. to logo poprawiłem

  • adzi
  • [*]
Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #9
k thx. Te nowe przyciski mnie zconfusowały.

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #10
Super, szkoda tylko że dopiero w momencie, kiedy forum rzeczywiście jest martwe.

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #11
@Arisu Ja jeszcze nie postawiłem krzyżyka. To jest jeszcze do odratowania.

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #12

Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #13
Oh wow. Szkoda tylko, że upgrade został poczyniony wtedy, kiedy robić na tym forum (prawie) to nie ma komu...

  • adzi
  • [*]
Odp: Upgrade skryptu forum
Odpowiedź #14
@Kamruz lol necropolis