Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: New super Marisa Land (Przeczytany 11658 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
New super Marisa Land
Powiem na początek, że nie jest to danmaku, tylko platformówka kopiująca styl gry Mario. Piszę o niej tu, bo to chyba najlepsze miejsce na pisanie o grach związanych z touhou. Na pewno lepsze niż Bazar czy MS.

Na czym polega gra? Jesteś my Marisą, przechodzimy przez plansze pełne wróżek, hairy balls i różnych randomów, po kilku planszach docieramy do planszy z bossem. Każdy z bossów zostawia po sobie to, co Marisa lubi najbardziej, czyli grzybki.

W odróżnieniu od podobnej produkcji - Super Marisa Land, tu mamy ładniejszą grafikę, lepsze sterowanie, więcej możliwości, łatwiejsze sterowanie i ogólnie niższy poziom trudności. Nad gra pracowało zresztą studio Twilight Frontier, można więc spodziewać się solidnie wykonanej produkcji i mniejszej liczby bugów.

Ciekawe jest, że plansze rozmieszczone są na mapie, nie na osi (tzn często można zaliczać je nie po kolei, sporo jest sekretnych przejść na samych planszach i można odkryć skróty na wyższe poziomy)

Powerupów, typowych dla Mario, jest tu sporo - od klasycznego grzybka zwiększenia są m.ni powerupy miko, reisen, yukkuri i inne, związane z toho, dające nam różne umiejętności.

Przeciwnicy też pochodzą z Touhou, choć walki często są dośc zabawne (Paczuri nasyła na nas roboty, będące jej kopiami, a w Hakugyokurou walczymy z Myonem, rzucając w niego zwiniętą w kłębek wystraszoną Youmu - pozdro dla Herubima)

Spoiler (pokaż/ukryj)

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #1
Chyba na bazie tego powstał model do sklejania mecha Patchlouli...
Also
Przeniesiono :P

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #2
Chyba na bazie tego powstał model do sklejania mecha Patchlouli...
Also
Przeniesiono :P
A pokaż ten model.
Bo w grze jest Paczlouli jako takie śmieszne pudło a la R2D2

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #3

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #4
Gra bardzo fajna, zgadza się

  • Matherikus
  • [*]
Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #5
Kiedy wyszła był wielki flame na to że jest za trudna i niedoprzejścia....biedne newfagi chyba nigdy w stare mario nie grały, bo poziom trudności jest dość podobny.

  • Servish
  • [*]
Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #6
Ja utknąłem w Bambusowym Lesie i nie wiem co robić dalej >.< Kolejne Stage nie chcą mi się pojawiać :< also stare dobre mario na pegazusa yeeeeee :D

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #7
Ja utknąłem w Bambusowym Lesie i nie wiem co robić dalej >.< Kolejne Stage nie chcą mi się pojawiać :< also stare dobre mario na pegazusa yeeeeee :D
Trzeba znaleźć odpowiednie wyjście. Tewi cię trolluje, więc jesteś w ślepym zaułku.

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #8
@HERUBIM
To jest dział dla gier danmaku innych od Touhou, a NSML to doujinowa platformówka...

Strój reisen - głównie przez nią chce mi się dalej w to grać, bo Marisa w tym stroju wygląda odlotowo. ^^

Ja już zresztą przeszedłem tę grę zdobywając komplet czerwonych gwiazdek na wszystkich poziomach. Trochę za łatwa gra jak na mnie.


Cytat: Servish
Kolejne Stage nie chcą mi się pojawiać :<
Niektóre poziomy posiadają dwa końce - czerwony balon oznacza normal exit, a niebieski extra exit. Dojście do każdego z tych exitów toruje inną drogę na planszy.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 15:12:44 przez deFco247

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #9
Gdyby to ode mnie zależało, to bym to wrzucił do Touhou. Tam już przecież są inne tematy o doujinowych grach (EoSD NES, Touhou Immitation Style). Nie jest też nigdzie napisane, że tam się dyskutuje tylko i wyłącznie o grach, w których tworzeniu brał udział ZUN. Zresztą po co to dzielić?

Cytat: Sulejman
W odróżnieniu od podobnej produkcji - Super Marisa Land, tu mamy ładniejszą grafikę, lepsze sterowanie, więcej możliwości, łatwiejsze sterowanie i ogólnie niższy poziom trudności.
:P

Cytat: Sulejman
Ciekawe jest, że plansze rozmieszczone są na mapie, nie na osi (tzn często można zaliczać je nie po kolei, sporo jest sekretnych przejść na samych planszach i można odkryć skróty na wyższe poziomy)
Nic nowego, pomysł wzięty z Super Mario World. Co ciekawe istnieje sposób na całkowite ominięcie 4 świata, gdzie bossem jest Youmu Myon.

Cytat: Sulejman
Przeciwnicy też pochodzą z Touhou, choć walki często są dośc zabawne (Paczuri nasyła na nas roboty, będące jej kopiami, a w Hakugyokurou walczymy z Myonem, rzucając w niego zwiniętą w kłębek wystraszoną Youmu - pozdro dla Herubima)
Bossowie są łatwi aż do przesady, szczególnie Alice. Jakiś ciekawszy poziom trudności mamy dopiero w ostatnim levelu i w ostatnim bossie.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 16:25:19 przez deFco247

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #10
Ja utknąłem w Bambusowym Lesie i nie wiem co robić dalej >.< Kolejne Stage nie chcą mi się pojawiać :< also stare dobre mario na pegazusa yeeeeee :D

Spoiler (pokaż/ukryj)

o to chodzi, hm?

EDIT
kto chce se zepsuć zabawe niech podgląda :P
  • Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 16:57:41 przez HERUBIM

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #11
No bez przesady... Tutaj obowiązuje stara zasada, czyli zawsze wybieraj najtrudniejszą ścieżkę.
Zresztą przy wybraniu błędnej słychać taki cichy "beep".
Poza tym może nie psujmy zabawy grającym i nie podawajmy na tacy gotowych rozwiązań.

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #12
Ja osobiście nienawidze takich stage'ów. Więc... ok, jak wy to lubicie to ok.

Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #13
Ja też musiałem użyć podpowiedzi, by to zaliczyć. Takie rzeczy to zero zabawy, a ciągły wkurw.
Poza tym poziomem można w samym Lesie się zgubić, ale z tego co pamiętam, trzeba po prostu znaleźć odpowiednie wyjście na jednym z poziomów.

Tak, pomysł z mapą jest już znany z Super Mario World, ale to jest temat o NSML. I wcale nie powiedziałem, że jest to innowacyjne rozwiązanie. :P

To prawda, że bossowie są łatwi. Jak na mój gust to raczej dobrze, bo naprawdę wkurwia dwudzieste podejście do tego samego bossa (danmaku to wyjątek od reguły).

  • BadApple
  • [*]
Odp: New super Marisa Land
Odpowiedź #14
Bardziej podoba mi się super Marisa World

<<< sory, ale nie musicie mnie śledzić Saké! Saké! Saké!