Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania (Przeczytany 7465 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Kurna, naprawdę nie wiedziałem, jak zgrabniej zatytułować temat, wybaczcie. Nie wyspałem się. xD
No ale... zastanawia mnie, ile ludziom normalnie zajmuje 1cc ich pierwszego Touhou (bo wiadomo, że dalsze już jednak idą trochę łatwiej, bo na pierwszej grze trzeba ogarnąć podstawy dotyczące całej serii, a potem wystarczy tylko zapamiętywać kolejne stage i patterny). Ludzie zazwyczaj nie chwalą się "no, zrobiłem w końcu EoSD 1cc, zajęło mi to pół roku" czy coś takiego, tylko po prostu "EoSD 1cc, 20M+ pkt, feels good man, oto mój gameplay". Przynajmniej ja nigdy się nie zetknąłem ze zwierzeniami dotyczącymi sfery czasowej przechodzenia Touhou...
Ach, pytanie bonusowe: jeśli przeszliście extra stage swojego pierwszego Touhou - ile zajął wam ten extra stage?
No to wypada zacząć. EoSD 1cc zajął mi ze trzy miechy. Extra ogarniam już z dobry miesiąc i póki co końca nie widać (utknąłem na Maze of Love, shiiit niga, nawet jak mi się cudem uda przedrzeć, ginąc i bombując po drodze, to zostaje mi jedno życie, garść bomb i ginę najdalej na Catadioptric).

Spoiler (pokaż/ukryj)
Jest to też swego rodzaju steathl /adv/ thread, czy mój wynik jest słaby, bo ludziom nie zajmuje normalnie to wszystko tyle czasu, czy też nie, i jak ew. ogarnąć ten pieprzony extra, ale ciii ;_; udawajmy, że wszyscy entuzjastycznie dzielimy się swoimi wynikami.

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #1
Ale 1cc to o jaki poziom trudności chodzi? W Touhou zacząłem grać 16 maja dwa lata temu i w sumie pokolei jechałem od EoSD do MoF'a na easy (wtedy grałem dosyć rzadko bo gra wydawala sie trudna i gralem w nia czasem jak mi sie nudzilo dla zabicia czasu). Swój pierwszy normal 1cc miałem na MoFie 13 sierpnia. I w sumie od tamtego momentu zacząłem jakoś ogarniać bo po tym od razu zrobiłem IN normal, EoSD normal, PCB normal a PoFV lunatic sie nie liczy bo juz wczesniej zrobiłem i gra jest za latwa. Jednak swoje takie juz wieksze osiagniecia sie zaczely we wrzesniu. Zaliczylem IN hard i PCB hard i pierwszy raz zaczalem probowac jakiegos EXa. Byl to IN. Przeszedlem po 2 dniach motznego grania. Byłem tak podekscytowany ze od razu zaczalem cisnac PCB EX ktory tez po 2 dniach grania zrobilem i Phantasm tez po dwoch dniach. Pokolei zaczalem robic hardo-modo i swoj pierwszy lunatic 1cc mialem na PCB 20 października 2009. Bylem tak podekscytowany ze zaczalem robic pokolei wszystkie inne EXy i lunatici clearujac po pewnym czasie. Fakt jest ze ostatnio od paru miesiecy w ogole nie tykam albo nie przejmuje sie Touhou bo nie ma co robic/UFO Lunatic? no chyba nie.
Prosze nie zwazac na moje wszelkie bledy ortograficzne, interpunkcyjne i jezykowe bo dopiero wstalem...
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 22:36:13 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #2
Ale 1cc to o jaki poziom trudności chodzi?
Jeśli po raz pierwszy zrobiłeś 1cc jakiegoś Touhou od razu na lunaticu... ;] No ja domyślnie mam tu na myśli normal, no ale jeśli ktoś tak hardkorzył, że mu się udało na wyższym poziomie, nie widzę przeciwwskazań, coby się pochwalić.
Bo po prostu chodzi mi o to, ile czasu zajęło pierwsze wasze 1cc w ogóle, obojętnie, jaka to była gra (choć osobiście mając na koncie tylko EoSD zastanawiam się, ile zajęło innym ludziom 1cc tej właśnie gry), a jeśli była to wasza pierwsza gra z tej serii, z którą mieliście do czynienia, to tym lepiej, bo miałbym jak porównać wyniki, lo. Trochę nie sprecyzowałem tego może w pierwszym poście: powiedzmy, że chcę dowiedzieć się, ile ludziom normalnie zajmuje przechodzenie Toho, by osiągnąć 1cc, a ściślej - jak to się ma w przypadku 1cc pierwszego Toho, z jakim się miało styczność (bo wiadomo, że to jednak jest trochę cięższe wyzwanie ze względu na poznawanie mechanizmów rozgrywki itp). Założyłem co prawda naiwnie, że ludzie robią 1cc najpierw tego Touhou, od którego zaczęli, tak więc moje statystyki i tak pewnie pójdą się kochać, ale co tam. I tak jestem ciekawy, ile czasu ludziki siedzą, aż nie ogarną.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 16:11:40 przez PookyFan

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #3
Ok, moj pierwszy Touhou to byl EoSD ale ja go 1cc'nalem na easy dopiero pozniej bo stwierdzilem ze ciezko jest i przechodzilem gre z 1-2 continues, ale zlapalem pozniej za PCB to juz tylko 1 continue poszlo bo juz troche sie przystosowalem do tych wszystkich pociskow i rozgrywka tez byla latwiejsza. IN byl moim pierwszy easy 1cc. EoSD clearnalem jako trzeci, ale ile czasu mi to zajelo to nie pamietam. Pare dni grania. Z czasem wszystko przychodzi i jest o wiele latwiejsze. Jak sie gra na wyzszych poziomach trudnosci np. lunatic to glupio sie ginie na normalu na jakims patternie bo "Na lunaticu wyglada inaczej/robi sie inaczej" albo po prostu tak to wolno wszystko leci ze sie nie ogarnia XD

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #4
Czasowo - pierwsze 1cc per level

IN Easy: 1.5h
IN Normal: 2 dni
IN Hard: 6 dni
IN Extra: 1.5 tygodnia
IN 222 spell: 137 prób, około 2h
EoSD Easy: 30 minut
EoSD Normal: 2 tygodnie (+ ponad 490 prob marisa)
PCB Easy: 9 dni
PCB Normal: 13 dni
PCB Extra: 0.5 miesiąca
PoFV Easy: 30 minut
PoFV Normal: 30 minut
MoF Easy: 2 dni
MoF Normal: 3 tygodnie
MoF Extra: miesiąc
SA Easy: 2h
SA Normal: 4 dni
UFO Easy: 2h
UFO Normal: 2 dni
GFW Easy: 1h

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #5
dobra pytanie.
No to powiem po polsku : w ch**.
A przeszłam tylko IN na Easy.
Słabiutka jestem w graniu.

  • Robixen
  • [*]
Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #6
Ja pierwsze przeszedłem SoEW - 2 dni.
Ale jeśli chodzi o touhou na PC to pierwsze było EoSD - 3 dni na normalu.

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #7
I tak mnie nikt nie przebije.
Ja od sześciu miesięcy chyba grywam tylko w EoSD i tylko jeden jedyny raz udało mi się po trzech miesiącach przejść tą grę przy maksymalnie korzystnych ustawieniach na Easy. xD
Podziękować gałkom...

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #8
Pierwsze.... bo ja wiem? 2 tygodnie i to przy takim każualowym graniu, żeby zrobić UFO 1cc na easy. Ale potem zacząłem robić wszystkie 1cc na normalu to posżło z górki - najdłużej to chyba przy EoSD siedziałem, bo miesiąc.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #9
Ja tam nie liczyłem.... EOSD na normalu 1cc, PCB na normalu i hardzie 1cc, IN na normalu 1cc, SA easy 1cc, UFO normal.... kotwica -,- tyle razy widze ta kotwice i za kazdym razem nie ogarniam co sie dzieje.... kto to widzial by jakas loli w Ciebie kotwica rzucala.... jeszcze sie nie moge do tego przyzwyczaic.

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #10
Swojego pierwszego 1cc nie pamiętam, ale wiem, że do pierwszego Lunatica (EoSD) przygotowywałem się miesiącami (practice, practice, practice, PRACTICE, jezuświętymatkoboskadlaczegomuszęgraćcałądrugąplanszędlajednegoatakucirno itd.). Innym może to mniej czasu zajęło, ale ja nie mam zbyt wielkiego talentu do gier zręcznościowych + wtedy nie przechodziłem nawet innych Touhou na Hardzie. Sam się podziwiam za ówczesną determinację. :)

Odp: Wasze pierwsze Touhou w przeliczeniu na miesiące grania
Odpowiedź #11
Najpierw po wielu próbach i graniu we wszystkie (mniej więcej od sierpnia?) po trochu zaliczyłem 1cc-normal EoSD z ReimuA gdzieś w styczniu... (nie będę szukał replaya teraz), niedługo potem MoF. Drugi raz EoSD z ReimuB parę tygodni temu. TEraz pojedynkuję się z Flancią.