Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13 - Ten Desires (Przeczytany 233604 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #600
Jedyenco fajne z EXa to te zwierzatka. a motyw muzyczny rozbic o kant dupy, taki spokojny, stonowany. To ma byc EXboss a nie melodyjka do programu "jak oni gotuja"

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #601
Jedyenco fajne z EXa to te zwierzatka. a motyw muzyczny rozbic o kant dupy, taki spokojny, stonowany. To ma byc EXboss a nie melodyjka do programu "jak oni gotuja"

jak tempo "Futatsuiwa from Sado" uważasz za spokojne, to ja nie wiem co sądzisz o jeszcze bardziej spokojnych melodiach z th :D

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #602
Nie ma tego "kopa" co kiedys

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #603
Hitboxy jej zasranych ludzików, piesków, ptaszków i żabek są akurat motzno wkurzające, ale właśnie porównując do innych EX to aż takiej wysokiej poprzeczki nie ma.

Miko w ogóle >>>>>>>>>>>> Mamizou, tu nie ma o czym mówić.
THIS
Nie rozumiem , jak ZUN nie mógł wymyślić niczego oryginalniejszego od projektu Mamizou >_<  .

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #604
A ja zaczynam lubic Mamizou. Nie wiem czemu :D
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #605
Nie rozumiem , jak ZUN nie mógł wymyślić niczego oryginalniejszego od projektu Mamizou >_<  .

jak na tanuki, wygląda znośnie, a chyba wiesz, że dotychczas nie było tej istoty w grach th więc oryginalność akurat tutaj jest;

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #606
W mojej opinii TD jest średniawe.Nie znaczy to jednak, że źle mi się w to gra. Muzyka nie zachwyca (oprócz boss theme zombiaczki). Duszki mi tak bardzo nie przeszkadzają, chociaż czasem trudno podlecieć na górę przez tę masę pocisków ^^"
Danmaku są dość ciekawe i na pewno nie nudzą :>
Moją ulubioną postacią z TD jest... Yuyuko ;D  Może z czasem przekonam się do reszty postaci kiedy je lepiej poznam c:

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #607
Nie rozumiem , jak ZUN nie mógł wymyślić niczego oryginalniejszego od projektu Mamizou >_<  .
Bez przesady, nie jest to żaden pierwszy prosty projekt. Jeśli chodzi o wygląd, uśmieszek, ciuszki, okularki jest całkiem seksowna ;)

Dorzucę swoje 3 grosze.

Plusy:
- zajebista muzyka 3go i 4go bossa oraz przyzwoita przy 6tym (spokojnie, brak przesadnej epiczności, a tworzy dobrą atmosferę) i 7ym (jungle, jungle~).
- Miko, jej ciuch i uszka z włosów :D
- ładne stejdże
- zwiększenie rodzinki Myourenji
- Powrót Youmu
- Yuyuko, Kogasa

Rzeczy kere mi zwisają:
- to całe zbieranie duszków dla większej ilości punktów. Wkurzające, ale traktuję to jako dodatkowe wyzwanie i pole do skillowania.
- Kolejny trap (Futo)

Minusy:
- Yuyuko zdegradowana do roli 1go bossa ಠ_ಠ Jak tak było można. Tyle dobrze że traktowała to jak zabawę ale i pozostanie jako skaza. I muzyka kilka kosmosów słabsza (co wcale nie znaczy że zła, ale przy Yuyu to Border of Life - MUST BE)
- Yoshika aka wesołe zombie. Wiem że to jakaś istota ze wschodniej mitologii, ale i tak mi się nie podoba, psuje moją wizję umarlaków :X
- Słaba fabuła. ZUN sięgnął do historii i imo nie trafił. Zbyt przekombinowana, brak w tym elementów które potrafiły wzruszyć, główny wątek (pragnienie nieśmiertelność) też odstaje pomysłowością, a jak na dawnych taoistów i buddystów to zbyt dziwaczne te designy (bo, jak dobrze pamiętam, z realnego świata one pochodzą). Mitologia lepiej mu wychodziła. A jak brak pomysłów to zawsze można się skupić na eksploatowaniu starych postaci (UNL). Niemniej, traktuję to jako eksperyment i zło konieczne i wierzę że kolejna część będzie prezentować dawny poziom.
- Reimu, jaka ona brzydka... (Ale Miko, Seiga, Youmu czy Yuyu są bardzo ładne, by oddać sprawiedliwość)
- beznadziejny, ale to beznadziejny ghost mode. Przez niego nigdy nie potrafiłem uratować się bombą, jak to robiłem w każdej poprzedniej części oraz, co jeszcze gorsze, przez 10 sekund mogę niszczyć wszystko i każdego - NA CO TO KOMU? :X Zamiast wchodzić w taki god mode lepiej zdechnąć i męczyć się dalej, sam nie wiem co to ma być, z jednej strony utrudnia z drugiej daje niepotrzebną przewagę... tak źle i tak niedobrze.

Nie podzielam hejtu, ale gra jest po prostu średnia. Jednak tak jak w cyklu koniunkturalnym jest koniecznie by na chwilę zmniejszyć poziom by wskoczyć jeszcze wyżej tak teraz ZUNowi poszło słabiej. Jednak jestem pewien że dzięki temu kolejne odsłony będą lepsze.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 22:03:57 przez Tora
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

  • awesome
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #608
W tym ghost mode może tylko raz udało mi się zebrać w ostatniej chwili kawałeczek do życia i tym właśnie uratowałam sobie tyłek. Co nie zmienia faktu, że gówno straszne.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #609
Słaba fabuła. ZUN sięgnął do historii i imo nie trafił. Zbyt przekombinowana, brak w tym elementów które potrafiły wzruszyć, główny wątek (pragnienie nieśmiertelność) też odstaje pomysłowością, a jak na dawnych taoistów i buddystów to zbyt dziwaczne te designy (bo, jak dobrze pamiętam, z realnego świata one pochodzą). Mitologia lepiej mu wychodziła. A jak brak pomysłów to zawsze można się skupić na eksploatowaniu starych postaci (UNL). Niemniej, traktuję to jako eksperyment i zło konieczne i wierzę że kolejna część będzie prezentować dawny poziom.

Zawiłość fabuły to plus, bo zmusza gracza do pogrzebania trochę w historii Japonii, a nie tylko bezmyślnego grania. Co do wzruszenia to nie wiem, ale mnie nic nie wzruszyło jak dotąd w th (ewentualnie postawa Byakuren i całe 6 stage w UFO), więc czemu miałoby być tak teraz. No jeśli pragnienie nieśmiertelności nie jest dla ciebie dobrym pomysłem to nie wiem czym zatem jest dla ciebie prosta fabuła w SA. Co do designów, to nie zapominaj, że to małe dziewczynki, więc nie spodziewaj się jakiegoś wiernego oddania historycznego, Mokou też nie wyglądała jak przedstawicielka roku Fujiwara z Heian Jidai. Dlatego dla mnie to nie jest zaskoczenie.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #610
Miko to akurat ma względnie podobny ubiór do pierwowzoru, tylko oczywiście te włosy, spódnica odpicowana na goth loli i te słuchawki xD. To akurat jest oczywiste, że ZUN ma wyjebane na realizm dopóki to wygląda ślicznie i efektownie... zresztą Miko ma jeszcze czas pokazać się ładniej niż na ZUNarcie, np. w SoPM czy przyszłych mangach / bijatykach. Jednak szkoda że nie popuszczo wodze fantazji bardziej ._.
Spoiler (pokaż/ukryj)
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 17:00:17 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #611
Zawiłość fabuły to plus, bo zmusza gracza do pogrzebania trochę w historii Japonii, a nie tylko bezmyślnego grania.
Nie powiedziałbym czy zmusza :P Mówiąc o słabej fabule nie miałem na myśli pokręconych zawiłości między buddyzmem i taoizmem (których nie ogarniam i ogarniać nie chcę), a samą historię głównych 3 dziewczynek. Brak w tym dramy, tragedii, podróży, walki, ładnie wkomponowanej decyzji i konsekwencji (wiem że niezgrabnie fandzole), czegoś co by sprawiało że powiedziałbym "to jest świetne". Można by to podpiąć pod próbę podboju ludzkiej natury, ale w takim uniwersum to raczej gwarantowany sukces :F

Co do wzruszenia to nie wiem, ale mnie nic nie wzruszyło jak dotąd w th (ewentualnie postawa Byakuren i całe 6 stage w UFO)
Podczas gry to faktycznie nic, ale niektóre scenariusze, czytane na spokojnie, są świetne (np. Yuyuko, Koishi, Kaguya, Byakuren)

No jeśli pragnienie nieśmiertelności nie jest dla ciebie dobrym pomysłem to nie wiem czym zatem jest dla ciebie prosta fabuła w SA.
SA cenię sobie za świetną rozrywkę, atmosferę epiczności, krucjatę w głąb ziemi, współpracę ludzi z youkai, wątki poboczne i lolowe odsłonięcie prawdy, nie zaś za sam wątek przewodni podboju Gensokyo :P (w sumie za wszystko czego TD mi nie daje).

Co do designów, to nie zapominaj, że to małe dziewczynki, więc nie spodziewaj się jakiegoś wiernego oddania historycznego, Mokou też nie wyglądała jak przedstawicielka roku Fujiwara z Heian Jidai. Dlatego dla mnie to nie jest zaskoczenie.
Ale ile lat minęło odkąd spożyła swój eliksir? Zmieniła styl. Miko i spółka cały czas spały.

Cytat: "Sephi"
Yuugi to akurat niepokojąco męsko wygląda :P .
Chyba przez róg :P

Cytat: "Mayuki "
jakoś nie wiem czy chciałbym widzieć Miko w stroju Shoutoku Ouji...
W sumie ja też, ale jej ciuch to totalny odlot. Jak była wzorowana na kimś kto naprawdę istniał, to coś tam, jakiś pierwiastek mógłby się zachować, jak np. przy Kaguyi.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #612
Brak w tym dramy, tragedii, podróży, walki, ładnie wkomponowanej decyzji i konsekwencji

no cóż, po prostu lżejsza gierka
odzyskiwanie wiosny czy sprint w kwiatach-duchach też nie był czymś ciężkim
od czasu do czasu Zun walnie coś na uspokojenie dla za bardzo podnieconych ;)

SA cenię sobie za świetną rozrywkę, atmosferę epiczności, krucjatę w głąb ziemi, współpracę ludzi z youkai, wątki poboczne i lolowe odsłonięcie prawdy, nie zaś za sam wątek przewodni podboju Gensokyo :P (w sumie za wszystko czego TD mi nie daje).

jak ci się gra podoba to wynajdziesz każdy powód, żeby ja lubić :>

Zmieniła styl. Miko i spółka cały czas spały.

(If she was sleeping, I wonder how she knows how long it was?) ^^

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #613
odzyskiwanie wiosny czy sprint w kwiatach-duchach też nie był czymś ciężkim
Tu się nie zgodzę, zima to suka, gdyby miała zostać na cały rok... TRAGEDIA, NALEŻY WALCZYĆ O CIEPŁO!! OKUU TO PICUŚ.

jak ci się gra podoba to wynajdziesz każdy powód, żeby ja lubić :>
Tutaj nie mogę się nie zgodzić :P

(If she was sleeping, I wonder how she knows how long it was?) ^^
Sprawdziła w kalendarzu :) (nie wierzę że liczyła i nie ześwirowała).