Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Pocket Wars (Przeczytany 19890 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #15
Spoiler (pokaż/ukryj)

Tyle ich jest. Ostatni to Random Phantasm Board, można go sobie kupować w Kourindou ile się chce, kosztuje 500k. Kupisz następny to Ci się poprzedni resetuje. Kasy się tam zbiera tyle że kasa Ci się zwraca i to z ładną nawiązką. Bardzo łatwo też na tym zgarnąć więcej avatarów. Jakich postaci dokładnie trzeba na piątej planszy to nie wiem, po prostu je już miałem.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #16
Skończyłem 10 duel boardów (wszystkie na 100% mam). Nie mam też nigdzie do kliknięcia "event".
Nie mam jednak odblokowanego nie wiem czemu Phantasmu ani nadal nie mogę dodawać waifu pointów ;\
Na czym się dokładnie tę fabułę powinno skończyć?

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #17
Szukaj eventów. Prawdopodobnie musisz przejść cały labirynt na Misty Lake, tam odblokujesz jakiś event i wtedy szukaj go w lokacjach, etc. Jak nie wiesz co dalej to ogarniaj labirynty, ale z tego co pamiętam to tylko Misty Lake tam musiałem zrobić pod koniec. Sam nie pamiętam jak się tego domyśliłem. :v

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #18
Przeszedłem wszystkie labiynty spodziewając się już wcześniej, że będę musiał pewnie je przejść ale... Tylko nie Misty Lake T_T
Widać muszę przystosować z 10 postaci do walki 1v3 500lv, bo inaczej to ni za cholerę do końca tego nie dojdę xD

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #19
Wyleveluj jedną koksiarską typu Marisa na F albo Cirno gdziekolwiek i zdejmuj te 500ki na hit. Wystarczy Ci jedna taka postać na walkę.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #20
No tak, ale idąc przez labirynt możesz jedną walkę tylko jedną postacią, druga walka drugą, trzecia trzecią. I w końcu silne postacie się kończą ;\

Satori wylevelowałem już tak, że praktycznie każdą walkę kończy hitem (na F) jeszcze fajnie jest jak dostanie buffa od Hatate xD

Dawno zobaczyłem, że Hatate cholernie przydatna jest. Na bliski zasięg masakryczne obrażenia + buff dający bodajże 80% więcej obrażeń.
Aczkolwiek finalna moja drużyna najlepsza wygląda tak:
Satori (maks dmg na F) + Ooku (support do many + dmg na M/C) + Ran (6x support spell xD) + Eirin jako czwarta (2 postacie mi umrą? Help me Eirin!)

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #21
Aczkolwiek finalna moja drużyna najlepsza wygląda tak:
Satori (maks dmg na F) + Ooku (support do many + dmg na M/C) + Ran (6x support spell xD) + Eirin jako czwarta (2 postacie mi umrą? Help me Eirin!)

Moja jest taka - Cirno (merge spelli z Yuuką) na razie 10ty level reformy i mega dmg z Ultimate Sparka po "Heartbeat of a Sadist", teamy z Ph padają na hit. Do Sparka mam jeszcze Marisę (połączona z Sanae i nastawiona na support) i Mimę (Mimarisanae). W assist wrzucam to co bym chciał podlevelować. Voila.

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #22
Yeah w końcu wszystko odblokowane... poza Phantasmem, nie mam go do kupienia ani nic ;< trochę pogram może się w końcu pojawi...

Spoiler (pokaż/ukryj)
Satori z Hourai Elixir ^^

Nie wiesz może Ignacy jak zmienić karty które po reformie zapisało mi na "satorix 3"? I nie wiedzieć czemu znowu gram na zwyczajnych?
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 20:36:03 przez Raion

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #23
Nie wiesz może Ignacy jak zmienić karty które po reformie zapisało mi na "satorix 3"? I nie wiedzieć czemu znowu gram na zwyczajnych?

Well, ten połączony set działa tylko na jedną figurkę. Wracasz do standardu klikając trzecią opcję w menu reform. nie da sie dodawać kolejnych kart do łączonej talii, ale da się przemieszczać między backupem i active etc. Ja np. łącząc Marisę z Sanae walnąłem obu dwie talie pełne spelli, na których mi zależy, żeby dostać perfekcyjne połączenie. Anyway skończę grać z kolegami i napiszę miniporadnik do Dwójki, bo pełno niedomyślnych ludzi mi zadaje pytania a ja sam w to gram od tygodnia. No offence, ofc. Kto pyta nie błądzi, ale trochę mnie już męczy grad pytań w każdym możliwym miejscu. :P

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #24
Odsyłaj ludzi do tego tematu xD
O najważniejsze rzeczy chyba spytałem :P

Spoiler (pokaż/ukryj)
Właśnie połączyłem Satori z Nitori.
Moje tury  teraz wyglądają tak:
1 tura = Satori używa 3 oka zwiększając szanse trafienia zazwyczaj do 100%, Ooku używa swojego oczka dodając many dla siebie i Satori
2 tura = Satori wraz z Ooku używa "A Certain Scientific Nuclear Reaction" trafiając wszystkich
3 tura = brak

Touhou Pocket wars to jedna z najzajebistszych gier w jakie w życiu grałem. Dawno się tak nie jarałem żadną gierką.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 16:19:35 przez Raion

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #25
Nie wszyscy znają polski i nie wszystkie kwestie były tu poruszane. Motyw z 3rd Eye na start to dobra sprawa zaiste.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 22:00:22 przez Ignacy Przybylski

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #26
Szkoda, że grając nadal w EVO (nawet nie plus) to nie bardzo mam co dodać od siebie w tym temacie :/
Na razie wstrzymałem grę na celu zaliczenia wszystkiego co możliwe bez stosowania reform...
W sumie zostało mi tylko trochę eq(14sztuk), phantasm zaliczyć (choć tego pewnie na podstawowych statsach się nie da :D) i trochę ACE affinity (te niebieskie gwiazdki)
postęp sprzed 1,5 roku




Btw. po tych waszych screenach jakoś taka dużo łatwiejsza dwójka się wydaje ;)

Also takie pytanie z mojej strony transferowalny jest stan gry z EVO -> 2?
Z 1 -> EVO chyba nie były, ale EVO było za to rozszerzane.
W sumie i tak jak będzie pełny english będę grał, dotąd żałuję przejście story jedynki i większości EVO z japońskimi krzaczkami :<
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 00:19:20 przez h-collector


Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #27
Btw. po tych waszych screenach jakoś taka dużo łatwiejsza dwójka się wydaje ;)

Imo nie, raczej tak samo. Mechanika jest ta sama, poziom trudności raczej skopiowany z jedynki. Pewne elementy wyraźnie się zmieniły, ale ogółem jest bardzo podobnie. Ewentualnie opcja łączenia zestawu spelli może być pewnym ułatwieniem, ale nadaje też znacznie więcej smaku samej grze, można ogarnąć wiele ciekawych kombinacji. Co do "hardkorowości" braku reform... raczej dziwny pomysł imo. :P Extra jest dość proste anyway, a phantasm... nie starczy Ci hit rate raczej, przynajmniej w Dwójce. Dla mnie stackowanie statów i tworzenie potworów to całkiem niezły zabijacz czasu w robocie.

Also takie pytanie z mojej strony transferowalny jest stan gry z EVO -> 2?
Z 1 -> EVO chyba nie były, ale EVO było za to rozszerzane.
W sumie i tak jak będzie pełny english będę grał, dotąd żałuję przejście story jedynki i większości EVO z japońskimi krzaczkami :<

Próbowałem, wrzuciłem zapisy z evo+ (w które prawie nie grałem, przeszedłem tylko evo tuż przed wyjściem Dwójki, której chciałem spróbować z wiadomych powodów)  do Dwójki i wczytałem... gra zmieniła nazwę na evo+ i miała błędy przy wyświetlaniu info o postaciach etc. Zresztą przy otworzeniu mapy zaliczasz freeze albo coś w ten deseń, nie pamiętam już. W Dwójce masz zmienioną, podwójną mapę Gensokyo i nie ma "Outside World", więc raczej trudno o przeniesienie stanu gry. Postacie się ładują, ale nie pograsz.

Co do story w jedynce, to nie ma czego żałować imo. Teksty głównego bohatera sprawiły, że wszystkie scenki skipnąłem spamując spację niczym space marine.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 02:15:54 przez Ignacy Przybylski

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #28
W sumie z tymi reformami masz rację, bo to takie sztuczne przedłużanie czasu gry(zawsze jakieś to wyzwania jeszcze były, bo dalej można było przegrać walkę bez jakiegoś kombinowania), a teraz jak już dwójka wyszła to nie ma co już się wstrzymywać i dokończyć poprzednią, mam tylko za to teraz problem, bo mam 2 wersje Evo+.. pytanie, która jest nowsza :/
A tym story jednak wolałbym coś poczytać :<
Rozumieć, że partial english to tylko interfejs przetłumaczony (w sumie nie chciało mi się jeszcze pobierać na dysk gry)?

  • Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 02:56:50 przez h-collector

Odp: Touhou Pocket Wars
Odpowiedź #29
Hm, nie wiem jak wygląda sprawa z wersjami evo+, czort wie co to jest. Nawet jeśli jedna jest nowsza od drugiej, to wcale nie musi to być aktualizacja, być może poprawiono kompatybilność z czymś albo coś w ten deseń.

Tak, przetłumaczony został interfejs i teksty postaci w momentach takich jak King's Game etc. Nieprzetłumaczone są teksty w eventach, rzadko spotyka się nieprzetłumaczoną nazwę karty itp. Jeśli o mnie chodzi to mi się podoba tak jak jest.

PS. W związku z dużą ilością pytań do mnie i potrzeby łopatologicznego wyjaśniania najprostszych elementów gry, zacząłem pisać ten cały mini poradnik, zalążki można znaleźć tutaj. Jeśli czegoś komuś brakuje w opisie danego aspektu to krzyczeć, postaram się to wkrótce dokończyć, choć nie chce mi się akurat pisać.