Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 308048 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #750
Nie żeby w HM / ULiL nie była to grywalna postać co się wiąże z możliwością oszacowania wzrostu czy "dojrzałości".

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #751
I, sugerując się kreską Moe, to Futo na zbyt dojrzałą to nie qygląda.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #752
A-ale ja m-m-myślałem że chodzi o Re-re-reimu... (facenuke)
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #753
Spoiler (pokaż/ukryj)

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #754
Bijatyki to nie kanon.
Tam Byakuren ma cycki a postacie wyglądają inaczej na artach i na spritach.
Spójrz jak wygląda Mamizou na ZUNarcie i w bijatyce - dwie różne osoby.
...
Lub też Yukari w każdej części gry i książce jest kompletnie inaczej rysowana.

Nie wydaje mi się by ZUN przykładał jakąkolwiek wagę do tego jak młodo wyglądają postaci.
Inaczej nie byłoby tak ogromnego zróżnicowania w ich wyglądzie w poszczególnych częściach.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #755
Cytuj
Bijatyki to nie kanon.
Tak samo jak backstory IN co nie?

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #756
Huh? Backstory IN to kanon.
To, że nie umiesz zrozumieć prostego przekazu który ostatnim razem tobie wykładałem to inna sprawa :v

Tak samo teraz mówiąc "bijatyki to nie kanon" miałem na myśli arty występujące w bijatykach. Do czego nawiązuje kontekst całej reszty mojej wypowiedzi.
Zwyczajnie nie można określić "postacie wyglądają właśnie w ten sposób" po artach występujących w bijatykach. Gdyż w różnych dziełach kanonicznych postaci wyglądają inaczej.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 15:17:14 przez Raion

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #757
Ja jestem Raion, a o to są fakty. Dobrze to znamy.

Anyway chodziło mi o sprite w grze, a nie arty.
One są akurat dokładne jeśli chodzi o design postaci.

PS. Bijatyki to oficjalne Touhou z oficjalnymi wydarzeniami, które się odbyły.
Każdy art z bijatyki jest w pełni kanoniczny jak te z danmaku, a twoja opinia akurat tutaj nic nie zmienia.
"Nie można określić że postacie wyglądają w ten sposób." można równie dobrze podczepić pod arty ZUN'a.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 16:25:04 przez Kamruz

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #758
A czytania ze zrozumieniem uczą dopiero w wieku 25 lat. Dlatego tak ciężko jest tobie to osiągnąć. Rozumiem.
Nie mam nic więcej do powiedzenia, bo i tak nie zrozumiesz ^^' Polski język jest zbyt ciężki jak widzę.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #759
... to ilu rysowników rysowało tołcze do dzieł kanonicznych? Hę? WIĘCEJ NIŻ DWIE???

No właśnie. Tu mieliśmy tamte przewodniki, potem był alphes i 3 mangaków (jak nie mniej/więcej? Chodzi mi o mangi kanoniczne) Praktycznie zawsze poza ZUNartami większość "dziewczynek" wygląda na 15-16 lat (może poza SSiB, ale to i tak kwestia subiektywna), jak nie więcej. Poza tym, pamiętajcie, Japonki wyglądają młodo.

Tym samym możecie odczepić się od miseczki Byakuren i wzrostu Futo. Możemy zaakceptować wzrost i... inne proporcje ciała według tego, co serwuje nam ULiL i sprity z ULiLa i HMa.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #760
^To które proporcje ktoś zaakceptuje zależy tylko od osoby. Jest to całkowicie subiektywne spojrzenie.
Nie ma "kanonu" proporcji ciała i wzrostu postaci w touhou.
Jako, że jak już pisałem: "w różnych dziełach kanonicznych postaci wyglądają inaczej."
Najlepszym przykładem jest właśnie Yukari która w mangach/książkach momentami wygląda jak loli a momentami jak old hag. Wszystko zależy od rysownika.

W bijatyce narysują na dwa sposoby (bo art i sprite), w mandze/książce na więcej sposobów (bo jest więcej różnych rysowników) a ZUN narysuje jak narysuje...

Niestety w grze tutaj, MG musi sobie zdecydować który wizerunek postaci wybierze. Czy będzie miała oczy koloru niebieskiego czy szarego. itd.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #761
Welp, tutaj jest ten problem, że każdy rysownik ma inny sty i na artach Moe każda postać wygląda jakby co najwyżej chodziła do gimnazjum. A co do kanonu wyglądu... welp, w żadnym oficjalnym tytule nie widziałem dużych piersi u Patchouli, natomiast w fanworkach rysownicy bardzo chętnie dają jej bardzo duże miseczki, więc, jeżeli patrzeć pod tym kątem, Raion ma trochę racji: pewne szczegóły anatomiczne są bardzo umowne, gdyż, nawet wśród oficjalnych wydawnictw, nie ma jednomyślności, a ZUNarty niczego nie wyjaśniają.
Dlatego też w kwestiach wyglądu czasem dużo bezpieczniej jest bazować na najpopularniejszych trendach w fanonie, niż na kanonie, który nie jest spójny i jednogłośny (ze względu na ilość rysowników, którzy go tworzyli).

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #762
Bijatyki fabularnie podlegają pod ZUNa. Jakby miał coś przeciwko to sądzę, że by to wyglądało inaczej.

A na fakty po faktach zapraszamy o chuj wie której.

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #763
Korwa, muszę bardziej patrzeć na słowa jeśli taką gównoburzę sprowokowałem jednym zdaniem.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #764
Skupialbym sie na opisach wyfladu wystepujacych w "encyklopediach", anizeli na ilustracjach, choc te wydaja mi sie najbardziej obiektywne jesli chodzi o rzetelnosc lore.