Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou-jaka część najlepsza? (Przeczytany 18712 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Touhou-jaka część najlepsza?
Witam,cześć i czołem ^_^"
Jestem początkującym graczem i na koncie mam tylko przejście na easy Demo Perfect Cherry Blossom.
Chcę sobie pościągać kilka części i tutaj nasuwa się pytanie-Jaka (bądź jakie) gry z tej serii są idealne dla początkującego fana Danmaku?
Hiahiahia...

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #1
Wszystko oprócz shoot the bullet. Na początek polecam latwiejsze czesci - np. mof.

  • Ekkusu
  • [*]
Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #2
Imperishable Night podobno jest stosunkowo proste. Ja tam wszystko jadę chronologicznie, więc na razie utknąłem na 07...

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #3
Zdecydowanie IN.
Poza zwykłym Practice jest także do odblokowania (które nie jest trudne) spell practice. Ratuje tyłek jak nic.

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #4
Cytat: Carkamel
Wszystko oprócz shoot the bullet. Na początek polecam latwiejsze czesci - np. mof.


hmm...STB mimo swojej legendarnej trudności bardzo mnie nurtuje...^.^' Chyba spróbuje to i IN zamiennie.

  • małpa
  • [*]
Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #5
STB jest nudne i zmusza do gry najbardziej wku**iającą postacią w Touhou.

Tak jak reszta wspominała, IN jest najprostsze, ale osobiście polecam chronologiczne przechodzenie.


Edit by Kreton: Read rules next time.

  • Lenin
  • [*]
Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #6
StB jako początek to w sumie niegłupi pomysł. Takie tyranie sprawia, że nawet SA jest jakby łatwiejsze. Also mój własny ranking trudności: (od najłatwiejszego [normal modo]):
IN>MoF>PCB=PoFV>EoSD>UFO>SA>StB

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #7
xd Chcę po prostu zobaczyć jak daleko mi do tych "pr0" graczy.xD przy okazji poćwiczę samozaparcie...

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #8
Jestem ultra beznadziejna w touhou,ale po paru dniach na StB jestem na poziomie 8. Kiedyś naprawde nienawidziłam StB bo 1 levela przejsc nie moglam. Pozniej czytam temat o StB na forum i jakoś tak mnie na to wzięło.

Ja osobiście uwielbiam SA.  Najwięcej zabawy. Poza tym, dla mnie PCB jest już trudniejsze od SA. (PCB na tych wyższych (hard,lunatic) jest łatwiejsze niż SA, ale nie zmienia to faktu, że preferuję SA)

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #9
ja jechałam gry w kolejności chronologicznej i wydaje mi się, że to chyba najbardziej optymalna kolejność.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #10
Mastering. Ja zacząłem od dema IN potem Full STB a poźniej cała reszta. Patrząc z perspektywy czasu... Miałem skilla. Lunatic w IN Demo wymasterowałem w jeden wieczór...

Btw, polecam IN... A taka ciekawosta... PCB było ostatnim Touhou drugiej generacji które zaliczyłem na Easy... W sensie wcześniej zaliczyłem IN na Easy i Normal i EoSD na Easy i Normal :D No i samo PCB Ex zaliczylem przed PCB Normal.

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #11
Zdecydowanie PCB. Jest latwe, bardzo fajne spelle i do tego swietne OST. Jedyne Touhou ktore wymasterowalem na 100%.
A jesli szukasz czegos randomowego a nie ciagle zapamietywanie tych samych patternow i stage'ow to polecam PoFV.
Rucham psa jak sra

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #12
Cytat: Maluetar
A jesli szukasz czegos randomowego a nie ciagle zapamietywanie tych samych patternow i stage'ow to polecam PoFV.

Albo w mniejszej mierze EoSD - Tam spora czesc spellow jest randomowa (znaczy dziala na randomowej zasadzie).

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #13
Ja najbardziej lubię IN. Sam nie wiem dlaczego, ale ta część ma "to coś" ^^'

Touhou-jaka część najlepsza?
Odpowiedź #14
Zajebisty system punktacyjny, Spell Practice, dobrego Ex, Last Wordy i niezłą muzykę. Ogólnie system gry jest świetny.