Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [Sesja 1.5] - Northern Lights (Przeczytany 8040 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • Kosiek
  • [*]
[Sesja 1.5] - Northern Lights
Oboje

Otrzymaliście zaproszenie od Yukari. Jej się nie odmawia. Tak na prawdę, nawet was nie zapytała, tylko otworzyły się pod Wami portale i wypadliście przed jej obliczem. Tuż obok niej siedziała Ran. Gdy mniej - więcej doprowadziliście się do pionu, lisica postawiła przed Wami i swoją panią czarki do sake, napełniła wszystkie, a potem wróciła na swoje miejsce. Po dłuższej chwili, Youkai Granic odezwała się:
- Jest pewne zjawisko, które chciałabym, żebyście pomogli mi zbadać. Tajemnicze światła w północnej części naszej cudownej krainy, budzą powszechne przerażenie. Wśród Youkai - no, jak chciała to potrafiła mówić prosto z mostu...
Players Wanted:
- TH Sky Arena
- Online RPG sessions (via skype)
- TH 12.3

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #1
Akio wciąż miał przed oczyma rozbebeszone urządzenie, nad którego naprawą trudził się na zapleczu Kourindou, gdy usłyszał głos Yukari. Nie znosił podróży portalami w ten sposób, budziła złe wspomnienia... Nie za bardzo przepadał też za mocnym, palącym smakiem napoju, który postawiła przed nim Ta Odpowiedzialna Za Uprowadzenia - ale miał na tyle taktu i zdrowego rozsądku, aby wiedzieć, że odmawianie jej nigdy nie kończyło się dobrze. Jednak gdy tylko dotarł do niego sens słów kobiety, wyrwało mu się krótkie stwierdzenie.
- Zorza polarna. Najprawdopodobniej zorza. - poprawił się, wiedząc, że miał na razie zbyt mało danych, aby wyrokować o naturze zjawiska.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #2
Shijima Kyomen
Nie miała wcześniej nic ciekawego do roboty, więc "wezwanie" Yukari tak jakby dostarczyło jej zajęcia. Nie mniej jednak podróż portalem przypomniała jej sylwetkę pewnego maga, który niezadowolony ze swojego działania odesłał jego wynik gdzieś, gdzie nie będzie się musiał o to więcej martwić....
- Pozwolę się zapytać, czemu akurat nasza dwójka? - zwróciła się do Yukari
- Czym jest zorza? Możesz powiedzieć więcej? - tym razem zwróciła się do nieznanego jej mężczyzny/chłopaka

  • Kosiek
  • [*]
Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #3
Oboje

Yakumo-sama spojrzała na Akio cokolwiek z zainteresowaniem, jednakże...
- Nie, niemożliwe. Jesteśmy zbyt daleko na południu. Poza tym zostaje kwestia co spowodowało tak dużą... Migrację...
Zanim Yukari poświęciła swoją uwagę Shijimie, zwróciła Ran przyciszonym głosem, zasłaniając usta wachlarzem. Dziewięcioogoniasta pokręciła głową i odpowiedziała znacznie krócej. Youkai Granic jedynie kiwnęła głową, a potem zwróciła się do Shijimy:
- Uznałam, że zestaw umiejętności Waszej dwójki najlepiej się sprawdzi w tej sytuacji.
A potem grzecznie zamilkła, obserwując was z nieodgadnionym wyrazem twarzy.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #4
Chociaż Akio siedział w milczeniu, próbując wyczytać cokolwiek z twarzy youkai, jego mózg pracowął na pełnych obrotach. Nie mógł wykluczyć możliwości, że tajemnicze zjawisko jednak jest zwyczajną zorzą, przy silniejszej aktywności Słońca można było jej obserwować nawet na tej szerokości geograficznej - przynajmniej w Świecie Zewnętrznym. Wiedział, ze nie może ufać Yukari do końca; jej intencje zawsze były zagadką, choć wiadomo było, że nie pozwoliłaby, aby cokolwiek stało się krainie którą zamieszkiwała. Inna rzecz, że Yukari nie liczyła się z nikim...

- No dobrze... przyjmijmy, że się... zgodzę na tę misję, z braku lepszych słów - zwrócił się bezpośrednio do Yukari. - Zastanawia mnie jednak dlaczego tą sprawą nie zajęła się na przykład kapłanka Hakurei, specjalistka od incydentów?

Akio do tej pory ignorował drugą osobę obecną przed Yukari, jednak uznał, że nie może dłużej udawać że je nie widzi. Nie znał jej, a wydawąło mu się, że przynajmniej większość prominentnych mieszkańców krainy mógłby nazwać z zamkniętymi oczyma. Odwrócił do niej głowę...

- Zorza to coś w rodzaju ...(zastanawiał się jak wytłumaczyć to youkai). O, coś jak świecące na tęczowo falujące kurtyny barw na niebie, widoczne czasem w moim świecie. Zjawisko bardzo ładne wizualnie, niczym zapora z danmaku, ale zdecydowanie niegroźne, panno...eee... przepraszam, ale chyba się sobie nie przedstawiliśmy, Akio Tsuwabuki jestem.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #5
Shijima Kyomen
- Shijima Kyomen- dziewczyna skłoniła się lekko - ale wystarczy Shiji...
- Zorza... musi być piękna...- nie umiała sobie wyobrazić, jak może wyglądać zorza, przez jej krótki pobyt poza Gensokyo zdążyła widzieć jedynie dom maga od wewnątrz, a tu widziała już dużo więcej, lecz czegoś takiego nie... po chwili zamyślenia odezwała się, ty razem w stronę Yukari
- Jeżeli faktycznie mogę pomóc, to podejmę się tego zadania. Jest coś jeszcze, co powinniśmy wiedzieć?

  • Kosiek
  • [*]
Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #6
Oboje

- Cóż - Yukari zaczęła z nutką złośliwej wesołości. - Próbowała. Ale jej możliwości obróciły się przeciwko niej. Nie jestem pewna jak to się stało, ale tylko dzięki pewnemu... Prezentowi z jej poprzednich eskapad mogłam ją stamtąd wyciągnąć. A potem trochę poeksperymentowałam.
Youkai granic uderzyła wachlarzem w dłoń, zamykając go z cichym trzaskiem i spoważniała. Minimalnie. Nadal wyglądała trochę jak zadowolone dziecko, które opowiada swoim znajomym "o takim jednym super miejscu na tajną bazę". Nie mniej pod tą maską dało wyczuć się drapieżnika w każdym tego słowa znaczeniu.
- Wyniki były niezadowalające - "dziecko" gdzieś zniknęło, a jego miejsce zajęła chłodna dowódczyni. - Im potężniejsza istota, tym szybciej otoczenie w tamtej okolicy obraca się przeciwko niej. Wątpię, byście liznęli chociaż połowę swoich potencjalnych możliwości, więc możecie mieć nawet trzy godziny. A i to prognoza pesymistyczna.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #7
Akio zastanowił się. Im potężniejsza istota, tym bardziej otoczenie obracało się przeciwko niej. Naturalna inwersja. Miał kilka pomysłów na nowe zastosowanie miernika funkcji, przypuszczał, że moze okazać się bardziej niż przydatny w tych okolicznościach. Próbowął jednak nie dać po sobie poznać lekkiego podekscytowania.

- Pani Yukari, nie owijajmy w bawełnę - zostałem wybrany do tego zadania z panienką Kyomen, dlatego, ze jesteśmy słabsi niż youkai stąd i mamy więcej szans na przeżycie. Dokładnie to wynika z Pani słów. Jestem pewien jednak, że te trzy godziny to może być zbyt mało czasu, przydałby się jeszcze ktoś w ramach buforu bezpieczeństwa. Przydałyby się też jakieś ramy dla tej, hmm... misji. Kiedy mamy wyruszyć, co DOKŁADNIE jest do zrobienia, jakie są Pani przypuszczenia Pani Yukari - a jestem pewien, że nie dowiedzieliśmy się wszystkiego co powinniśmy wiedzieć.

Pomyślał jeszcze chwilę nad tym czego mu brakuje, po czym spojrzał na Ran Yakumo.

- Panno Ran, czy dostanę może filiżankę herbaty? - uśmiechnął się do lisiej shikigami pytająco.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #8
Shijima Kyomen
Jej nowy towarzysz wyczerpał temat, nie miała pytań ponad te, co już zadał, więc czekała jedynie na odpowiedź Yukari.

  • Kosiek
  • [*]
Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #9
Oboje

- I kogo sugerujesz Tsuwabuki-san? - zapytała Yukari. - Jakąś wróżkę? A może tego śmiesznego robaczego Youkai? O, ewentualnie Rumię. Już widzę jak z Wami współpracują... A skoro sprawę personelu mamy za sobą, możemy przejść do rzeczy. Musicie przedostać się do samej podstawy bariery i usunąć źródło. Zachowanie bariery dobitnie sugeruje, żę dostało tu się coś z zewnątrz. Gdy pozbędziecie się źródła, wtedy wszelkie anomalie powinny zaniknąć.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #10
Akio skrzywił się niechętnie. Z drugiej strony misja zaczynała nabierać ciekawego wymiaru. Może udałoby się zbadać dokładny mechanizm przechodzenia rzeczy przez Barierę, oraz ich podatność na przenosiny. Jak bardzo ruszyłyby do przodu jego badania...
- Skoro stawia Pani sytuację w ten sposób, Pani Yukari, nie widzę więcej przeszkód. Zostałaby jeszcze tylko kwestia drobnej... gratyfikacji za ewentualnie wykonaną misję, prawda? Będę brutalnie szczery i powiem wprost - niestety nie mogę sobie pozwolić na bycie organizacją charytatywną, mam swoje potrzeby, na które ze względu na koszta nie mogę sobie często pozwolić... - Akio spojrzał na Shijimę oczekując ewentualnego wsparcia.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #11
Shijima Kyomen
dziewczyna wzruszyła ramionami i powiedziała
- Mi nagrody pieniężne do niczego nie są potrzebne.- po chwili zastanowienia się dodała - Aczkolwiek chciałabym zapytać panią, jako specjalistki od portali, czy i jak mogłabym się nauczyć "podróżować przez lustra"...

  • Kosiek
  • [*]
Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #12
Oboje

Na słowa Akio, Yukari uśmiechnęła się wyjątkowo niejednoznacznie, zalotnie poprawiła włosy i zapytała głosem słodkim jak miód:
- A wdzięczność damy Ci nie wystarczy, Tsuwabuki-san? - youkai granic nachyliła się ku Tobie, składając ramiona pod biustem,by go dodatkowo podkreślić.

Shiji

Te ruchy wydały się Tobie ciut przesadzone... A Yakumo-sama rzuciła na Ciebie okiem, tak jakby chciała powiedzieć "patrz i ucz się".

Do obojga wracając...

Yukari dość szybko przeniosła swoją uwagę na Shijimę.
- Hmm... Mogłabym Ci przekazać najwyżej trochę teorii Kyomen-san, ale nasze talenta mają tyle wspólnego co niebo a ziemia - szybko rozwiała wszelkie wątpliwości.

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #13
Shijima Kyomen
Na widok ruchów Yukari prychnęła delikatnie udając, że miało to na celu zdmuchnięcie kosmyka włosów z czoła. Po czym westchnęła
- Trudno więc, chciałam tylko zapytać... Wracając do naszego zadania: jakieś jeszcze wskazówki?

Odp: [Sesja 1.5] - Northern Lights
Odpowiedź #14
Cholera! Doskonale wiedziała jak go podejść! Akio zaczerwienił się na widok kształtnego biustu youkai. Już wiedział, że ciężko mu będzie odmówić pomocy. Obtarł odruchowo czoło, na którym wystąpiły krople potu i aby uniknąć kompromitującego rumieńca, zaczął w myślach recytować liczbę pi...