Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sugestie 4.0 (Przeczytany 88535 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Sugestie 4.0
Jak każdy wie - temat służy do składania propozycji, ulepszeń itp. na tematy dot. funkcjonowania strony, forum, ewentualnie IRCa. Tym razem, żeby uniknąć chaosu i niepotrzebnych problemów, proszę o konkretne sugestie z uzasadnieniem, napisane w sposób kulturalny. To najlepszy czas na ich wysyłanie, gdyż po wprowadzeniu nowego layoutu i układu forum ciężko będzie przeprowadzać poważne zmiany.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #1
Pisałem już na IRC-u Kretonowi, ale dla porządku napiszę i tutaj - oddzielić artykuły dotyczące oficjalnych gier od artykułów dotyczących materiałów doujinowych i innych rzeczy. Mam też nadzieję, że nowy layout uwzględni przeniesienie tego koszmarnego menu dla każdego oficjalnego windowsowego Touhou z głównej strony do jakiejś podstrony.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #2
Cytat: Scooter Fox
Pisałem już na IRC-u Kretonowi, ale dla porządku napiszę i tutaj - oddzielić artykuły dotyczące oficjalnych gier od artykułów dotyczących materiałów doujinowych i innych rzeczy.

Nowy layout.

Cytat: Scooter Fox
Mam też nadzieję, że nowy layout uwzględni przeniesienie tego koszmarnego menu dla każdego oficjalnego windowsowego Touhou z głównej strony do jakiejś podstrony.

Yup, uwzględni.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #3
Takie jest właśnie założenie dotyczące nowego layoutu, które zapodaliśmy h-collectorowi - jeden link na głównej, za pomocą którego będzie się można dostać do materiałów nt. interesującej nas gry. Dzięki temu main page będzie znacznie bardziej przejrzysty i obędzie się bez zbędnego scrollowania. Materiały doujinowe i oficjalne będą na sto procent rozdzielone.

EDIT: Kreton mnie ubiegł

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #4
Te może na 100% rozdzielone, ale nie w 100%, to tak btw.
Jeśli to ma być artykułem, to będzie artykułem. Będzie miało ino swoją kategorię/-e + tagi (inna kwestia, że nie wszystkie artykuły w tej chwili są artykułami).
Also nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka "layout", oprawa wizualna/funkcjonalność to jedno, backend i mechanika to drugie.


Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #5
Jeśli mógłbym prosić o przewidzenie w nowym layoucie miejsca na dzialik "Ghostly Field Club". W nim chciałbym umieszczać artykuły o tematyce którą zacząłem i planuję kontynuować po obronie, a także umieścić dwa inne cykle, wszystkie jednak wiążące się z GFC - pierwsza, zaczęta seria artykułów zajmuje się po części kwestiami, które interesowały Renko i Maribeal; drugi set artykułów będzie przypuszczalnie dotyczył ich samych i w końcu trzeci ... to niespodzianka :D

Wiem, że można by to było umieścić wśród innych tekstów w dziale artykuły, ale GFC miałoby mieć raczej charakter kącika i periodyka, a nie samodzielnych tekstów, więc gdyby dało się umiejscowić je w oddzielnym menu z odsyłaczem do artykułów tylko związanych z tym kącikiem byłbym więcej niż szczęśliw. ;)

Sugestia 1: możliwość komentarzy pod artykułami
Sugestia 2: odsyłacz (link) do tematu na forum związanym z artykułem pod samym artykułem.

Dziękować, dziękować szanowne administratory xD

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #6
Co do kącika z artykułami planuje nieco szerszy zasób niż tylko Twoje rzeczy Mev, ale jako stały kącik, artykuły pod szyldem GFC w dziale z artykułami myślę, że mogą się ukazywać. Co do forum - to się zobaczy, nie obiecuję na razie.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #7
Sugeruję, co następuje.
Dział z grami forumowymi podzielić na dwa poddziały - jeden ze stricte grami takimi jak Krzyczpudłowe Zgadnij jaka to dziewczynka i Na ostatnią literę (nienaliczane posty) oraz na RPG. Dziwne, żeby dwa wymienione przeze mnie wątki były w dziale innym niż ten na nie przeznaczone.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #8
Sugeruję, co następuje.
Dział z grami forumowymi podzielić na dwa poddziały - jeden ze stricte grami takimi jak Krzyczpudłowe Zgadnij jaka to dziewczynka i Na ostatnią literę (nienaliczane posty) oraz na RPG. Dziwne, żeby dwa wymienione przeze mnie wątki były w dziale innym niż ten na nie przeznaczone.
Zbytek porządkowania. Wystarczy, że samo Krzyczpudło jest nie zliczane, takie jest jego przeznaczenie, więc imho takie głupotki i śmieszki jak wspomniane gry powinny tam pozostać.
Nie zaliczałbym takich rzeczy do gier po prostu, tak samo jak nie jest się gamerem grając w farmville.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #9
Ja to pozostawiam do decyzji Małysza. Jak się zdecyduje przenieść to go poinstruuje jak. . .. . Oh wait, wie jak przenosić tematy xD

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #10
Nie zaliczałbym takich rzeczy do gier po prostu, tak samo jak nie jest się gamerem grając w farmville.
Dla mnie to brzmi tak, jakby zabawa w chowanego albo w berka też nie były grami. No cóż, co osoba to inne zdanie xD czekam na głos Małysza więc

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #11
Moim głosem też jest zostawienie tego jak jest. Nie widzę powodu do mieszania zabaw forumowych z grami. Tym bardziej, że kiedyś może jeszcze tamten dział ruszyć... kiedyś... może...

No tak czy inaczej na Małysza jeszcze czekamy, bo ma decydujący głos ^^"

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #12
Fretka rzuciła dosyć ciekawy pomysł, ale zrobimy to trochę inaczej. Dział RPG na razie będzie zamknięty, dopóki jego nowy mod nie będzie gotowy na przejęcie. Zaś co do zabaw forumowych - będzie trochę zabawy z przenosinami, ale bardziej przychylam się do propozycji Fretki, żeby nieco to zmodyfikować. W tygodniu to ogarnę.

  • Nashi
  • [*]
Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #13
Ogółem trochę słabo jeśli chodzi o aktualne youkai d-vision, bo nie dość, że robicie siebie na "hurr władza durr" (patrz: Grupa Trzymająca Władzię), to ludzi, którzy robią w tej chwili najwięcej, sprowadzacie do 2-3 linijek, gdzie jedyny komentarz, jaki mi przychodzi do głowy, to "no co ty kurwa nie powiesz". Fajnie by było zobaczyć u naszych redaktorów trochę więcej, szczególnie, że odwalają kawał dobrej roboty (czemu nie można zaprzeczyć, co widać w odpowiednim dziale, za to artykułów od nowoprzyjętych panów moderatorów chyba nie uświadczymy...) i nawet, jeśli "coś" robicie ze stroną, to tak niezbyt to widać; z punktu widzenia przeciętnego usera - mody cośtam czyszczą, ale robotę (czyli content, najważniejszą część tego typu stron) wykonują inni. Do tego dobrze by było moim zdaniem dodawać newsy za każdym razem, gdy coś jest dodawane, robione, bo to się chwali.
A tak poza tym - dobrze by było sprecyzować czy teksty Pooky'ego to recenzje czy opisy - w różnych miejscach różnie napisane. Taki tam drobiazg, a zawsze przejrzyściej.

Odp: Sugestie 4.0
Odpowiedź #14
Było to dodane około 4 w nocy. Z mevem kontakt jest "a dyć się odezwie". Z Pookym - żadnego nie mam.

Co do samego Youkai-D-Vision - jest to zrobione "na odpieprz się", żeby było. Małysz założył, że wszystko wchodzi z życiem z nowym layoutem, więc to, że to się w YDV pojawiło, to już moje widzi-mi-się gdyż do nowego roku przynajmniej nie powinno tego tam być. Więcej szczegółów pewnie by było wraz z nowym layem, ale welp - jak coś podadzą - nie widzę problemu dodać.