Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 06-09 General (Przeczytany 20650 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Touhou 06-09 General
Rozmowy na temat gier Touhou 06-09.

Immaterial and Missing Power i Shoot the Bullet nie liczą się.

Założony, by uniknąć dyskusji o tych grach w tematach o innych częściach.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 15:29:48 przez Michał

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #1
OStatnio zacząłem grać w PoFV i jest kilka rzeczy , o których muszę napisać .
Może to przez specyficzną mechanikę , może to przez doświadczenie w graniu w poprzednie części ale gra mi się w tą część zdumiewająco prosto i to nie tylko na niższych poziomach trudności , gdyż za pierwszym podejściem do Lunatic'a grając Cirno na jednym credits'e doszedłem do 8 stage  , co mnie wprowadziło w zdumienie ^^; .
Inną ciekawą rzecz jaką zauważyłem jest fakt na który chyba mało kto zwrócił uwagę ; otóż podczas oglądania ending'ów zdziwił mnie poziom wykonania ilustracji w nich przedstawionych - o ile są po kolorowane w stylu typowo ZUN'owym , tak same linearty nie mają prawa być przez niego stworzone , sposób rysowania twarzy , perspektywa , proporcje - to wszystko jest wykonane POPRAWNIE i ŁADNIE , co w rzadnym wypadku nie pasuje do jego charakterystycznego stylu .

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #2
fakt, endingi w PoFV są najładniej narysowane :) a co do łatwości...PoFV ogólnie jest chyba najłatwiejszą odsłoną - mim zdaniem to zasługa randomowości danmaku jakie spotykasz; to, gdzie wyskoczą wróżki jest randomowe, to gdzie te takie trójkątne latajace cusie tak samo...nawet niektóre spelle są różnie serwowane (w przypadku Tewi dwa razy przyjałem jej atak 2 poziomu (naładowania) nie ruszając się z jednego miejsca i raz był taki pattern, że mnie trafił, a drugi raz, że ominął...atak ten sam, miejsce to samo) ^^ dlatego można trafić na niezły rozpiździel i można trafić na chwilową "niedyspozycję" przeciwników; ja czasami przechodzę cała grę, a potem odpalam znowu i się mecze przy 4-5 stage...random, random, that's all ;3

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #3
Może to przez specyficzną mechanikę , może to przez doświadczenie w graniu w poprzednie części ale gra mi się w tą część zdumiewająco prosto i to nie tylko na niższych poziomach trudności , gdyż za pierwszym podejściem do Lunatic'a grając Cirno na jednym credits'e doszedłem do 8 stage  , co mnie wprowadziło w zdumienie ^^; .
Bo Phantasmagorii nie bardzo chodzi o omijanie pocisków tylko o szybkie używanie przycisku bomby lub ładowanie ataku w celu pozbycia się syfu.

Inną ciekawą rzecz jaką zauważyłem jest fakt na który chyba mało kto zwrócił uwagę ; otóż podczas oglądania ending'ów zdziwił mnie poziom wykonania ilustracji w nich przedstawionych - o ile są po kolorowane w stylu typowo ZUN'owym , tak same linearty nie mają prawa być przez niego stworzone , sposób rysowania twarzy , perspektywa , proporcje - to wszystko jest wykonane POPRAWNIE i ŁADNIE , co w rzadnym wypadku nie pasuje do jego charakterystycznego stylu .
Ponieważ zakończenia były rysowane przez alphes (o ile dobrze pamiętam).

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #4
W przypadku Tewi dwa razy przyjałem jej atak 2 poziomu (naładowania) nie ruszając się z jednego miejsca i raz był taki pattern, że mnie trafił, a drugi raz, że ominął...atak ten sam, miejsce to samo ^^

Może dlatego, że za pierwszym razem wybuchające wróżki zniszczyły pociski które leciały z miejsca tworzenia się tego spella a za drugim razem nie.
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #5
z tego co pamiętam to nie; była ta sama "rozgwiazda", tylko jakby przesunięta o parę mm...bo przypadek, o którym napisałeś to znam, na samym początku nawet myślałem, że Tewi ma o jeden rodzaj ataku więcej ;) dopiero potem skapnąłem się, że to przez fairiesy

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #6
Czy tylko wam Phantasmagoria potrafi mocno zamulić ?
Nigdy mi się to nie zdarzało z wcześniejszymi częściami , dlatego jestem tym zdziwiony .

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #7
Ta, zamulała.
Na Nejiro

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #8

weź nie przypominaj mi bo znowu mi się robi smutno :C
a co do zamulania to mi trochę PCB czasami...

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #9
Gra zamula? Przerzućcie w ustawieniach format odtwarzanej muzyki na MIDI. Testowane na EoSD swego czasu, polecam.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #10
Inną ciekawą rzecz jaką zauważyłem jest fakt na który chyba mało kto zwrócił uwagę ; otóż podczas oglądania ending'ów zdziwił mnie poziom wykonania ilustracji w nich przedstawionych - o ile są po kolorowane w stylu typowo ZUN'owym , tak same linearty nie mają prawa być przez niego stworzone , sposób rysowania twarzy , perspektywa , proporcje - to wszystko jest wykonane POPRAWNIE i ŁADNIE , co w rzadnym wypadku nie pasuje do jego charakterystycznego stylu .

Sephi, szkoda że dopiero teraz zobaczyłem tego posta, bo dostałbyś soczysty wpierdol na którymś z konwentów.

Czy tylko wam Phantasmagoria potrafi mocno zamulić ?
Nigdy mi się to nie zdarzało z wcześniejszymi częściami , dlatego jestem tym zdziwiony .
Grasz z kimś przez neta czy sam?

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #11
Inną ciekawą rzecz jaką zauważyłem jest fakt na który chyba mało kto zwrócił uwagę ; otóż podczas oglądania ending'ów zdziwił mnie poziom wykonania ilustracji w nich przedstawionych - o ile są po kolorowane w stylu typowo ZUN'owym , tak same linearty nie mają prawa być przez niego stworzone , sposób rysowania twarzy , perspektywa , proporcje - to wszystko jest wykonane POPRAWNIE i ŁADNIE , co w rzadnym wypadku nie pasuje do jego charakterystycznego stylu .

Sephi, szkoda że dopiero teraz zobaczyłem tego posta, bo dostałbyś soczysty wpierdol na którymś z konwentów.

Czy tylko wam Phantasmagoria potrafi mocno zamulić ?
Nigdy mi się to nie zdarzało z wcześniejszymi częściami , dlatego jestem tym zdziwiony .
Grasz z kimś przez neta czy sam?
Gram offline
Wiem że w temacie ZUNartów mamy inne zdania ale to jest nawet potwierdzone , że endingi do Phantasmagorii rysował Alphes ( gość od rysunków w bijatykach ) , co widać wyraźnie porównując poziom ilustracji z samej gry i z endingów ;) .

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #12
Nah, jak dla mnie nie ma żadnej różnicy, bo rysunki w PoFV (zarówno w endingach, jak i portrety postaci w grze) są tak ładne jak w niemal każdej ZUNowskiej grze (w IN postacie były brzydkie, w MoFie i SA postacie grywalne, ale tak o to w endingach jest cacy).

Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #13
Nah, jak dla mnie nie ma żadnej różnicy, bo rysunki w PoFV (zarówno w endingach, jak i portrety postaci w grze) są tak ładne jak w niemal każdej ZUNowskiej grze (w IN postacie były brzydkie, w MoFie i SA postacie grywalne, ale tak o to w endingach jest cacy).
Problem w tym , że w endingach z Phanasmagorii nie tylko sposób rysowania twarzy jest diametralnie inny od prezentowanego przez ZUN'a , ale też proporcje , perspektywa czy anatomia postaci prezentuje poziom diametralnie odmienny od tego , do których przyzwyczaił nas ZUN .

  • Geminorum
  • [*]
Odp: Touhou 06-09 General
Odpowiedź #14
Gralam wczoraj w PoFV i w napisach koncowych jest napisane, ze w grafice ZUNowi pomagal Alphes - tylko not mentioned w ktorym dokladnie. Sadzac jednak po kresce latwo zauwazyc, ze ZUN musialby miec wymienne rece, bo styl jest inny.

A tak swoja droga to Marisa i Reimu w tej czesci sa dla mnie najladniejsze (zauwazylam, ze ZUN chyba cofa sie w rozwoju przy rysunkach xD). Komachi tez jest pro.
(No, chyba ze i przy tym pomagal mu Alphes)

Random Saint here.